Odběr novinek

Krmiva pro psy

(102)

SEZNAMTE SE S NAŠÍ VÝROBOU KRMIV PRO PSY

Jelikož vyrábíme specifická krmiva pro psy, která jsou nekonzervovaná, pouze vysušená a tudíž stále biologicky aktivní, nabízíme pro další prodej jen ty výrobky, které jsou vhodné pro delší skladování v obchodech.


V součastné době je trh s krmivy pro psy přesycen nabídkami velkých výrobců, kteří se předhánějí ve variantách krmiv a v detailech surovinových doplňků, kdy je mnohdy diskutabilní, zda mají pro psa ještě vůbec nějaký význam.

V průmyslové velkovýrobě už nejde na prvním místě ani tak o psa, ale především o to, jak zaujmout jeho majitele, aby si dané krmivo koupil! Proto se výrobci předhánějí v atraktivnosti designu obalů, jejichž cena může tvořit i 10% z celkové ceny balení ( bohužel pes se ani sebekrásnějšího obalu nenažere! ). Oslňují sáhodlouhým výčtem různých bylin, sušených mas ( tak se nazývají honosně běžné masové moučky ), esenciálních olejů a dalších doplňků. Na některých etiketách najdete až 30 druhů surovin! Pokud masový podíl tvoří 50% objemu krmiva, pak na ostatní zbývá jen několik procent, až desetin procent, což jsou pro psa bezvýznamné hodnoty, ale majitel je ohromen jejich počtem ( jelikož procentické množství se neuvádí ). Průmyslová krmiva z velkovýroby mají jedno společné, a to je ...

 

zpracování extruzí při cca 120 °C, kdy pro pěkný tvar výsledného výrobku je nutné mít  ve směsi také dostatečné množství škrobu, který psi příliš dobře netráví .

V čem jsme jiní:  Proto jsme zkusili jít jinou cestou a to lisováním směsi z již tepelně před upravených surovin, kdy „manufakturní“ technologie a ruční podíl práce při míchání, dovolí zpracovávat i takové suroviny, které v automatické velkovýrobě nelze zpracovávat pro jejich lepivost, tučnost, obsah vody, atd.

Jde přitom o velmi významné produkty ve výživě psa, jako je např. :

Hydrolyzovaný hovězí tuk s 93% stravitelností a neodolatelnou chutností pro psy.

Lisované hovězí lojové škvarky s vysokým obsahem přirozeného kolagenu.

Syrové rybí maso z mořských i sladkovodních ryb – chuťově i výživově špičková surovina!

Čerstvá ovocná a zeleninová dřeň, s významným podílem jednoduchých cukrů, vitamínů a vlákniny.

Vitamín C jako přírodní antioxidant, který se jinak ničí teplotě nad 60°C.

Inaktivované kvasnice – prebiotikum, které ideálně upravuje mikroflóru střev.

Co obsahuje:  Krmivo, které takto vyrábíme je pro psa velmi přitažlivé pachově i chuťově. Nepoužíváme digestiva – ochucovadla, jelikož to není potřeba, díky obsahu mnoha velmi chutných surovin a jejich kombinaci. Nemusíme mít ve směsi vysoký podíl škrobu, protože ji dokážeme naší technologií lisováním mokrou cestou spojit i bez něj. Škrobnaté suroviny nahrazujeme zeleninou, ovocem, klíčky, sladovým květem, bylinami, kvasnicemi, aj. Celkově máme škrobu v lisovaných krmivech 10%, v granulovaném krmivu 18 %. Některá průmyslová krmiva dosahují až 30% obsahu škrobu, běžně se těžko dostávají pod 25% a to z důvodu nutnosti dobré tvarovatelnosti při extruzi.

Podařilo se nám uvést na trh krmiva chutná a výživná, blízká skutečné fyziologické potřebě psa, a ne pouze vzhledové přitažlivosti pro majitele. Balíme je do obyčejných, levných obalů, bez zbytečné reklamy. Tak jsou i ceny krmiva na velmi přijatelné úrovni pro českého chovatele, která vzhledem ke kvalitě a obsahu surovin nemají na českém trhu obdoby. Zahraniční produkty v podobném složení jsou 2-3x dražší! To už je mnohdy více, než je cena masa pro lidskou výživu.

Jak s ním krmit:  Vyzkoušejte si naše krmivo a dopřejte vašemu psovi kvalitativní i chuťovou změnu v jeho jídelníčku suchého krmiva. Pokud nekrmíte alespoň občas masem, ale pouze průmyslovým krmivem, a to ještě z těch levnějších, přidávejte naše krmivo asi 5 dní pozvolna do jeho původních granulí, aby si zažívací trakt psa zvykl na nové složení, a nedošlo k výrazným průjmům. Případná řidší stolice v prvních 3 dnech je přechodným stavem. U psů krmených alespoň občas masem, tyto problémy zpravidla nebývají.

Upozornění: Pokud by trval výrazný průjem déle jak 3-5 dnů, a to i při nižších dávkách našeho krmiva, nekrmte dál psa tímto krmivem! Může být alergický na některou surovinovou složku. Naše krmivo obsahuje menší podíl jednoduchých cukrů z ovocného podílu, to může být problém u psů s cukrovkou! Krmiva nejsou také 100% bezlepková, mohou obsahovat stopy lepku ze zbytkových surovin obsahujících lepek, které mohou být jako příměsi v hlavních surovinách! Krmiva nejsou sestavena jako antialergenní, alergeny jsou v něm jen utlumeny na velmi nízkou hranici a mohou se tam tudíž ve stopách vyskytovat. Krmivo je určeno jen pro zdravé psy!


Vyberte podkategorie PRO PSY :
ARKTICKÝ KRILL - pro psy, 500 g ARKTICKÝ KRILL - pro psy, 500 g Kód: ARKP20
CHONDRO 4DOGS - kloubní výživa pro psy, 200 g CHONDRO 4DOGS - kloubní výživa pro psy, 200 g Kód: AVCD1-1
Strana 1 / 3
| 1 |