Odběr novinek
Domů /
Zboží 201 / 523

Granule pro POTKANY a MYŠI - Ø 13 mm, 1kg

Kód: PM101
Kvalitní, mnohadruhová směs pro intenzivní chovy laboratorních potkanů a myší.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Granule pro POTKANY a MYŠI - Ø 13 mm, 1kg
Granule pro POTKANY a MYŠI - Ø 13 mm, 1kg
 
Výhodou granulovaného krmiva je:
 • snadnější a intenzivnější výroba
 • zpracování za studena, tzn. zachování všech specifických termolabilních (teplem zničitelných) látek – některé vitamíny, enzymy, antioxidanty aj.  
 • možnost mnohadruhového složení téměř jakýchkoliv surovin
 • nízká cena
Toto krmivo je ideální především pro chovy potkanů, kteří jej nešrotují a lépe ho tak využívají. Pro chovy myší je samozřejmě také vhodné, je zde jen riziko prokusu u některých skupin zvířat a tím vyšší spotřeby. Temto handicap ale plně řeší Extrudované krmivo.
 
Naše  granulované  krmivo  v součastnosti obsahuje: 
 
 • Živočišné suroviny: Masovou moučku, rybí moučku, škvarkovou moučku, krevní moučku.
 • Tepelně, nebo enzymaticky upravené suroviny: Extrudované obiloviny - pšenice a oves, hrách a kukuřice (o 30 – 40 % vyšší stravitelnost než klasické), fermentovaná kukuřice – DDGS,  syrovátku, krmné kvasnice, aj.
 • Klasické, neupravé suroviny: Kukuřici, luštěniny, pohankový šrot, krmnou mouku, řepkový olej, melasu, glukózu, ovocnou dřeň aj.
V našem krmivu jsou takové suroviny, které jiní výrobci většinou vůbec nepoužívají. Jejich variabilita, různorodost a četné druhové zastoupení, zaručují u krmiva pestrý, stálý a dostatečný zdroj přirozených živin v široké škále.
 
Deklarované jakostní znaky krmiva:
 •  Hrubý protein: 21 % (z toho je 60 % živočišného původu)
 • Hrubý tuk: 5,5 %
 • Vláknina: 4,5 %
 • Popel: 6 %
Specifikace směsi:
 
Směs je granulována do pelet o průměru 13 mm a délce cca 30 – 40 mm. Díky mnoha druhovému  zastoupení surovin, čtyřem druhům živočišných mouček a významnému přídavku kvasnic, obsahuje naše směs vysoký podíl přirozených, tj. přírodních vitamínů (např. vitamíny patřící do skupiny B, nebo v tucích rospustnou skupinu vitamínů, tj. D, E, K, A), minerálů (vápník, fosfor,hořčík, aj.), stopových prvků (železo, zinek, měď, jód, selen aj.) a specificky účinných látek (enzymy), které jsou mnohem více stravitelnější než přidávané prvky z premixů.                                   
Předností krmiva je především vysoký obsah živočišných, lehce stravitelných bílkovin a optimální poměr esenciálních (nenahraditelných) aminokyselin, které zajistí kvalitní a rychlou stavbu svaloviny, zamezí kanibalizmu mezi zvířaty, vyčerpávání chovných samic a vyrovnaný, rychlý růst mláďat. Dle součastných poznatků v krmivářské oblasti, není u myší a potkanů až tak důležitý vysoký obsah hrubého proteinu v krmivu, jako zastoupení hlavně živočišných bílkovin.
 • Upozornění: V chovech myší je nutné při přechodu na naše krmivo zvířata pozvolna zvykat z původního krmiva! První dny míchejte naše krmivo s původně zkrmovaným v poměru cca 1:2, cca čtvrtý den dejte poměr 1:1 a na plnou dávku našeho krmiva najeďte cca za týden.

Toto opatření se týká především u původních krmiv, která neobsahují živočišné moučky = jsou světlé žluté barvy, krmivo s obsahem živočišných mouček je hnědé. Při nárazovém přechodu hrozí průjmy a dočasné zbrždění reprodukce! V chovech potkanů, tento efekt nehrozí.

 • Skladování a spotřeba: Krmivo v pytlech skladujte v suchu a chladu do 18 °C, na nevodivé podložce - nejlépe paleta. Neskladujte krmivo přímo v odchovnách, je tam vlhko a granule mohou změknout.

Spotřebujte, při správném skladování, do 3 měsíců od zakoupení.

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 201 / 523