Odběr novinek
Domů /
Zboží 89 / 552

Pelety NA SUMCE - Ø 32 mm - S rybou a játry, 1 kg

Kód: PESU320
Směs obsahuje suroviny, na které sumec velmi dobře reaguje! Především syrové rybí maso! Prodloužená doba rozpadu!

1 hodnocení
Kategorie: Pelety - NA SUMCE
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Pelety NA SUMCE - Ø 32 mm - S rybou a játry, 1 kg
Pelety NA SUMCE - Ø 32 mm - S rybou a játry, 1 kg

 

Svým složením a obsahem jsou tyto pelety na českém trhu ojedinělé!

! Nejen na Sumce, ale i Jesetery, Vyzy a velké Kapry !

 

  • Složení:  Směs obsahuje 15 druhů krmných surovin! Z toho:

40 % z obsahu je syrové rybí maso a vnitřnosti jak z mořských, tak sladkovodních ryb!

35 % směsi obsahuje rybí moučku, natrávená játra, lososový protein, rozpustný rybí protein, masovou moučku, krevní moučku, rybí tuk aj. 

25 % směsi jsou pojivové složky, a to pouze velmi kvalitní, tepelně upravené (tj. extrudované suroviny) – kukuřice, pšenice, soja, kvasnice, hydrolyzovaný tuk, pšeničný lepek, aj.  

  • Charakteristika: Tyto pelety na sumce jsou vyrobeny na základě známého přirozeného potravního spektra sumce, který je výrazně masožravý až mrchožravý a zkušeností z výkrmu při jeho umělém odchovu. Jde tedy o velmi silnou, tukovanou, bílkovinnou směs obsahující z větší části syrové rybí maso i s vnitřnostmi, které jsou nejpřirozenějším vnadícím atraktorem pro sumce v jeho přirozeném prostředí. Výrazný podíl natrávených bílkovin z přírodních surovin, imitujících rozkládající se potravu, podtrhuje přirozený vnadící efekt pelet! 

 Pelety mají 3 mm středovou dírku a délku cca 50 mm. Tyto pelety obsahují speciální potravinářská pojiva, která zvyšují soudržnost pevných částic, ale dovolí přitom průniku rozpustných látek do okolí (nejde o lepidla na bázi arabské gumy ap.!).

Pelety se ve vodě nerozpadávají, ale pouze po obvodu měknou a zůstávají stále celé. V nádobě s vodou vydrží v celku přes 24 hodin, pouze změknou. Jak dlouho však vydrží v přírodním prostředí záleží na teplotě vody, intenzitě proudu, ale především na aktivitě bílé ryby, která při velkém výskytu dokáže rozebrat peletu za relativně krátkou dobu!
Mnoho rybářů toto vůbec nebere v potaz a přisuzují případný rychlý rozpad pelety za její malou soudržnost. V takovém případě doporučuji obalit pelety ještě obalovacím těstem, které prodlouží dobu rozpadu až o několik hodin.
  • Možnosti použití: Pelety na sumce 32 mm jsou předurčeny nejen pro lov Sumců, ale také velkých Jeseterů a Kaprů, kteří na ně velmi dobře reagují.

Doporučujeme k nim přikoupit naši Tekutou potravu ryby - játra - krab a před použitím pelety ještě máčet v této směsi. Účinnost podpoříte ještě více, když takto namáčené pelety několikrát dobře obalíte v našem práškovém dipu ryba a krab a  necháte dobře zaschnout. 

Pokud Vám velikost pelet 32 mm nestačí, ještě většího průměru dosáhnete použitím našeho Obalovacího těsta ryba a krab. Toto těsto ve vodě vytvoří pružný, přilnavý obal, který silně vnadí a dokonale zvýší rychlost nástupu vnadícího efektu, a zároveň prodlouží dobu rozpadu pelety až o 30 %!
  • Skladování a spotřeba: Pelety na sumce skladujte v suchu a temnu, bez přístupu slunečního záření, nejlépe v papírových nebo tkaných pytlech. PVC obal není pro dlouhodobé skladování vhodný, může v něm kondenzovat voda a následně pelety zaplísní.

Spotřebujte nejlépe do konce rybolovné sezóny. Nespotřebované pelety nechte přes zimu v nevytápěné místnosti v prodyšném obalu, nebo je v hermeticky uzavřeném PVC sáčku zamrazte. Max. doba spotřeby při správném skladování cca 12 měsíců.

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
hodnotil: Čas: 12:37 Datum: 26.06.2013
Sumce jsem sice nechytl, ale perfektně na polovinu pelety braly parmy! Osvědčenou žížalu ignorovaly, ale na tyto pelety šly velmi pěkně! Jako nástrahu pro parmy dávám 100%!
Zboží 89 / 552