Odběr novinek
Zboží 1 / 5

Sušený hmyz - Larva Bráněnky, 1 kg

Kód: SHLB-2
Sušené larvy mouchy Bráněnky jsou výživnější alternativou za moučné červy. Samostatně těla ve vodě plavou a nepotopí se ani po dlouhé době. Vhodný doplněk do Zig Rigu, speciálních method mixů, do těst na boilies či pelet, aj.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku Sušený hmyz - Larva Bráněnky
Další varianty zboží: Sušený hmyz - Larva Bráněnky
Sušený hmyz - Larva Bráněnky, 1 kg

 

! Nová alternativní surovina pro sportovní rybolov !

 

  • Charakteristika:  Jde o sušené larvy mouchy Bráněnky. Bráněnka (Hermetia illucens), anglicky Black soldier - Černý voják je moucha z řádu dvoukřídlých (Diptera) z rodu Stratiomyidae. Pochází z tropických, subtropických a teplých oblastí Ameriky, ale díky rozvoji mezinárodní dopravy je nyní rozšířena i v tropických a subtropivkých teplých oblastech většiny světa. Dospělá moucha má černé zbarvení a je 15-20 mm dlouhá. Larva může dosáhnout až 27 mm délky, 6 mm šířky a hmotnosti až 220 mg. V čerstvém stavu má jednotvárnou, béžovou barvu. Larvy se dokáží velmi rychle krmit, přijímají až 500 mg čerstvé hmoty na larvu denně! Živí se širokou škálou rozkládajícího se organického materiálu jako je hnijící ovoce a zelenina, rybí vnitřnosti, zvířecí podestýlka, exkrementy, aj. Larvy se tak mohou chovat na substrátech jako je podestýlka z chovu drůbeže, odpady ze zeleniny, bioplynový digestát, restaurační odpad, hnůj z chovu hospodářských zvířat a další jakékoliv organické odpady při zpracování potravin, krmiv, plodin, aj.

Bráněnka je extrémně odolný druh, který se dokáže vypořádat i s nepříznivými podmínkami jako je sucho, nedostatek potravy nebo kyslíkové deficity. Velkou výhodou bráněnky oproti ostatním druhům hmyzu pro produkci biomasy je fakt, že dospělci nepřijímají potravu, a proto nevyžadují zvláštní péči a nejsou potenciálními přenašeči chorob. Na druhou stranu má chov bráněnek v našich podmínkách tu nevýhodu, že pro biodegradaci požaduje teplé prostředí, což je náročné na energie. Další relativní nevýhodou je také délka životního cyklu, která se může pohybovat od několika týdnů až do několika měsíců, což závisí na teplotě, kvalitě a množství potravy.

Sušené larvy Bráněnky, které nabízíme, se pro účely vysušení předem lisují, čímž se získává hmyzí tuk a zbytek těl se usuší. Tím se významě zvýší obsah proteinu v surovině. Oproti moučnému červu - larva Potemníka, nemají larvy mouchy Bráněnky chitinový krunýř a tak jsou z hlediska výživy mnohem hodnotnější. Barva sušených larev je tmavě hnědá, až do černa a má charakteristický " hmyzí " pach.

Hmotnost 1 litru je cca 500 g. 

  • Možnosti použití: Sušené larvy Bráněnky, mohou být velmi dobrým doplňkem do speciálních vnadících směsí - zig rigů, krmítkovek a methodmixů nebo do těst na výrobu boilies i pelet. Pomleté na prášek v podobě Hmyzí moučky je můžete využít pro výrobu obalovacích těst, práškových nebo hustých tekutých dipů, boosterů nebo i tekutých potrav.

Samotná sušená těla Bráněnky plavou, potopí se jen částečně až po narušení schránky rozdrcením, nebo pomačkáním. Docílíte toho, že část kousků bude např. z krmné koule vzlínat k hladině a vytvoří ve vodním sloupci vnadící mrak. Do těsta na boilies červi pomelte v mixeru, vytvoří hrubší strukturu s vynikajícím vnadícím účinkem. Nedávejte do těsta víc jak 15-20 %, mohlo by vám boilies plavat - pro jistotu lze pak, pro vyšší hmotnost kuliček, přidat do těsta Krmný mletý vápenec

  • Skladování a spotřeba:  Sušené larvy Bráněnky skladujte v dobře uzavřených PVC obalech, hlavně v suchu a chladnu, cca do 20 °C. Pokud vám zvlhnou, snadno zaplísní - pozor na prudké změny teplot a orosení sáčku. Dobře skladované larvy spotřebujte nejlépe do 6 měsíců. Vydrží i mnohem déle, rok i více, ale záleží na kvalitě skladování.

 

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 1 / 5