Zboží 5 / 6

ARAŠIDY - pro ryby, 1 kg

Kód: ARL20
Ochucené Burské ořechy - Arašidy, jsou vynikající doplněk do krmítkovek a method mixů, pro svůj vysoký obsah rostlinného oleje a vytrvalé aroma. Jsou velmi dobrým a v praxi ověřeným atraktorem pro ryby, s vyšším účinkém než sojová mouka.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Dodavatel: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty ARAŠIDY - pro ryby, 1 kg
ARAŠIDY - pro ryby, 1 kg

 

! Vynikající doplněk do krmítkovek a method mixů !

 

  • Složení: Jde o loupané, půlené, ochucené plody podzemnice olejné, čili tzv. burských oříšků, alias arašídů. Nabízíme je solené, nebo s kořením chilli.

Obsah živin:  Bílkoviny 23%, tuk 48%, vláknina 9%, sacharidy 18%.

 

  • Charakteristika: Podzemnice olejná (Arachis hypogaea) poskytuje známé burské oříšky, nebo-li arašidy. Burské oříšky se konzumují pražené, mimo to je z nich získáván kvalitní rostlinný olej kterého obsahují až 55%. V současnosti je pěstována v teplých písčitých oblastech celého světa. Mimo potravu pro lidi je podzemnice olejná využívána i jako zelené hnojivo a krmivo, dále v kosmetice, při výrobě mýdla a dokonce i papíru.
  •  

  • Možnosti použití: Tepelně upravené arašídy jsou po menším, nebo větším nadrcení (není ale podmínkou) vynikající přísadou do krmítkových směsí, krmných koulí, do směsí na feeder, do chytacích těst a především jemně mleté na výrobu boilies! Ideální použití je, díky vysokému obsahu rostlinného oleje, v hlavním sezónním lovném období, kdy teplota vody je cca od 15 °C a výše, na lov kaprovitých ryb. Mleté arašídy v podobě pasty jsou vhodné do sladkých i kořeněných směsí (do cca 10 %), osvědčily se dobře i jako přísada v játrové směsi ( jen max. do 5 % ). Arašidy jsou i výbornou náhražkou za sojovou mouku pro svůj výraznější vnadící účinek.
  • Náš tip: Dejte zrna arašidů do mixeru a délkou mixování si určete, jak budou jemně namleté. Máte-li mlýnek na ořechy, umelte si z nich jemnou moučku. Přidejte je pak do krmítkovky, nebo method mixu, možno až do 20 % obsahu - 200g / kg, které tak výrazně zatraktivníte a zvýšíte jejich vnadící účinek. Jemnou moučku, nejlépe ještě osetou na sítu, je možno dát i do těsta na boilies v množství do 10 % max. - 100 g / kg suché směsi.

    Skladování a spotřeba:  Arašidy uchovávejte v chladu a temnu do cca 15 °C. Nevystavujte dlouhodobě slunci ani světlu. Suroviny s vysokým obsahem tuku díky vysoké teplotě a UV záření snadno žluknou. Dobře uskladněné arašidy spotřebujte pro krmné účely do 6 měsíců od nákupu.

 

Specifikace
Váha 1 kg
S tímto zbožím kupují
Vnadící pelety XXL - SLADKÁ SMETANA, 5 kg Vnadící pelety XXL - SLADKÁ SMETANA, 5 kg Kód: SMAX631
Vnadící pelety XXL - MASO-RYBA-KREV, 5 kg Vnadící pelety XXL - MASO-RYBA-KREV, 5 kg Kód: RMAX631
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 5 / 6