Odběr novinek
Zboží 1 / 1

Naklíčený ječmen - NATURÁL, 5 kg

Kód: NJNT10
Novinka na českém trhu! Naklíčený a nasolený sladovnický ječmen. Nejlepší krmivo co může pro kapra být! Vynikající vnadící efekt díky látkám vznikajících při procesu klíčení! Více v popisu výrobku níže.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Naklíčený ječmen - NATURÁL, 5 kg
Naklíčený ječmen - NATURÁL, 5 kg

 

! Uvolněno z praktik našeho závodního týmu !

! Novinka na českém trhu s návnadami pro sportovní rybolov - vnadí nepřekonatelně !

! Naklíčený ječmen ve sladovnické kvalitě !

! Nerozpouští PVA !

 

  • Charakteristika: Jedná se o profesionálně naklíčený sladovnický ječmen, kdy je jeho klíčení řízené ve stabilních a ideálních podmínkách - teplota a vlhkost. Jde o špičkový výrobek pocházející z ryze českých, menších sladoven, které mají téměř sto letou tradici! Klíčení probíhá za ideální teploty a vlhkosti čtyři dny, kdy se díky němu rozvine v obilce ječmene maximum enzymatických a syntetizujících procesů, při kterých vznikají specifické aromatické látky, rostlinné enzymy, vitamíny, mastné kyseliny, proteiny, aj.

Na tyto látky pak neodolatelně reagují především kapři a amuři, jelikož jde pro ně o známý proces, jenž postihne všechna semena, která spadnou do vody. Naklíčený ječmen má velmi příjemnou, jemnou vůni po čerstvých salátových okurkách.

Naklíčený ječmen je v původním stavu, bez tepelné úpravy, a tak má ještě vyšší vlhkost, proto je stabilizován v sypké soli - balení neobsahuje vodu ! Sůl je však výborným atraktorem pro ryby, proto ji nedoporučuji omývat. Pokud se vám však sůl přesto do vaší směsi z nějakého důvodu nehodí, stačí naklíčené obilky jen propláchnout v sítu na nudle pod tekoucí vodou, čímž sůl smyjete. Pak je ale nutné naklíčené obilí do cca 24 hod. zpracovat, jinak začne, především v teplém prostředí, kvasit.

  • Možnosti použití:  Naklíčený ječmen naturál lze použít mnoha způsoby.

1.)  Na přímé vnadění lovného místa z lodě. Zakrmte naráz cca 2 - 4 kg.

2.)  Jako přídavek do krmítkovky, nebo krmných koulí. V množství cca 15 - 35 %, podle toho jakou požadujete strukturu a lepivost výsledné směsi.

3.)  Do PVA buď samostatně, nebo ještě lépe se směsí drobných granulek ( 2 - 4 mm ) různých druhů, a to až v poměru 1:1.

4.)  Zalejte ječmen tekutou potravou - Fish liqud, Krvavá játra, tekuté Halibut pelety, aj. - cca na 1 kg / 150 - 200 ml, nechte několik hodin ( např. přes noc ) macerovat, poté opět promíchejte, prosypejte jemnou krmítkovkou a zase protřepejte. Získáte perfektně obalený krmný partikl, který už při dopadu na hladinu začne vnadit a postupně i v celém profilu vodního sloupce, díky rozpouštění se jeho obalu.

5.)  Zalejte naklíčený ječmen vhodným olejem pro ryby, např. lososovým, řepkovým, slunečnicovým, klíčkovým, aj. Důležité je, aby oleje byly v nerafinovaném ( v surovém ) stavu a zachovali si své pachové i chuťové vlastnosti. Nechejte min. den macerovat, může to být takto zaleté i několik týdnů. Občas obsahem protřepejte.

  • Skladování a spotřeba:  Naklíčený sladovnický ječmen dodáváme stabilizovaný v soli, v PVC sáčcích a pytlech. Takto balený vydrží v chladu do 18 °C minimálně 6 měsíců, ale při teplotě nad 20 °C už jen 3 - 4 měsíce. Pokud sůl z ječmene omyjete, musí se spotřebovat cca do 2 dnů.
Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 1 / 1