Odběr novinek

SŮL Naturál - Pro ryby - Maxi krystaly, 2,5 kg

Kód: SNX32
Jedlá, drcená kamenná sůl s velkými zrny o velikosti 2 - 6 mm. Vynikající chuťový atraktor pro ryby. Vhodné na dochucení především sypkých směsí.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

SŮL Naturál - Pro ryby - Maxi krystaly, 2,5 kg

 

! Velké krystaly až 6 mm !

! Rybáři znovuobjevovaný, velmi účinný atraktor pro ryby !

! Skvělá přísada do sypkých vnadících směsí !

 

  • Charakteristika:  Drcená, kamenná sůl pro ryby, s velkými, nepravidelnými krystaly o velikosti 2 - 6 mm. Jsou jasně bílé barvy, bez příchutě, v potravinářské kvalitě. Nabízíme tuto sůl jako chuťový atraktor a doplněk hlavně do sypkých vnadících směsí. Velká zrna jsou také výborná přísado do PVA náplní. Do výrobků z těsta se ale pro svou velikost zrn příliš nehodí. Sůl kamenná se ve studené vodě pozvolna a dobře rozpouští. Vytváří pak poměrně rychle okolo návnady širokou chuťovou stopu.

Ryba reaguje, stejně jako i jiná zvířata, především na její slanou chuť, která je výrazným digestivem - zchutňovadlem. To, co se často uvádí u slaných výrobků pro ryby, že sůl mění pH vody a to pak láká ryby, není ve sportovní rybolovu zrovna její zásadní vlastnost. pH vody se totiž změní při rozpouštění soli pouze v bezprostřední blízkosti zrna, a je už kousek od něj naředěné tak, že se vyrovná s pH okolní vody. Takže na větší vzdálenost ( jen centimetry od nástrahy ) je už pH stejné jako v dané vodní lokalitě. Hlavně v proudící vodě je tato deklarovaná změna pH bezvýznamná, protože se ředí a splyne s okolním pH již pár mimlimetrů od nástrahy.

Sůl je pro ryby především chuťový atraktor, a pokud jsou solná zrna jinak dochucená - např. aromatizována, stává se i pachovým atraktorem. Slanou chuť, nebo přírozené aroma však ryby zachytí i na velké vzdálenosti, jelikož umí lokalizovat i velmi malé koncentrace.

Balení soli:   Půlkilové a kilové balení jsou v praktických zipových sáčcích. Můžete je opakovaně otevrat a opět hermeticky uzavřít. Nedochází tak ke zvlhnutí solných zrn.

  • Možnosti použití: Tuto velmi hrubou sůl můžete přidávat do krmítkovek, method mixů, nebo do PVA např. ke granulkám, sypkým náplním, aj. 

Jako konzervant na zasypání hotových boilies, vařeného partiklu, do krmných koulí, aj. tuto hrubou sůl nedoporučuji přidávat. Zrna jsou příliš velká a nevyplní dostatečně surovinu, takže by se mohla kazit 

Dávkování soli:  Jako zchutňující přísada do krmných směsí:  obvykle 4 - 7 % tj. 40 - 70 g / kg.

  • Skladování a spotřeba: Sůl je hydroskopická látka. tzn. že přijímá vzdušnou vlhkost. Proto ji mějte hermeticky uzavřenou v PVC obalu, v suché místnosti, na teplo nevodivé podložce, např. dřevo a karton, bez rychlých teplotních výkyvů.

Spotřebujte do 24 měsíců.

 

 

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.