Odběr novinek
Zboží 8 / 10

SŮL Naturál - Pro ryby - Mini krystaly, 1 kg

Kód: SNM11
Jedlá, krystalická sůl o velikosti zrn 0,8 - 2,3 mm. Velmi dobrý konzervant do výrobků a vynikající chuťový atraktor pro ryby. Do těst i sypkých směsí.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku SŮL Naturál - Pro ryby - Mini krystaly
Další varianty zboží: SŮL Naturál - Pro ryby - Mini krystaly
SŮL Naturál - Pro ryby - Mini krystaly, 1 kg

 

! Rybáři znovuobjevovaný, velmi účinný atraktor pro ryby !

! Skvělá přísada do vnadících směsí !

 

  • Charakteristika:  Sůl pro ryby v mini krystalech, v přírodní barvě, bez příchutí, v potravinářské kvalitě, nabízíme jako chuťový atraktor a doplněk do sypkých vnadících směsí, nebo i do výrobků z těsta. Nejde o drcenou kamennou sůl, ale o sůl plavenou a následně vykrystalizovanou do pravidelných krystalků o velikosti 0,8 - 2,3 mm. Tato sůl se i ve studené vodě dobře rozpouští a rychle vytváří okolo návnady širokou chuťovou stopu.

Ryba reaguje, stejně jako i jiná zvířata, především na její slanou chuť, která je výrazným digestivem - zchutňovadlem. To, co se často uvádí u slaných výrobků pro ryby, že sůl mění pH vody a to pak láká ryby, není ve sportovní rybolovu zrovna její zásadní vlastnost. pH vody se totiž změní při rozpouštění soli pouze v bezprostřední blízkosti zrna, a je už kousek od něj naředěné tak, že se vyrovná s pH okolní vody. Takže na větší vzdálenost ( jen centimetry od nástrahy ) je už pH stejné jako v dané vodní lokalitě. Hlavně v proudící vodě je tato deklarovaná změna pH bezvýznamná, protože se ředí a splyne s okolním pH již pár mimlimetrů od nástrahy.

Súl je pro ryby především chuťový atraktor, a pokud jsou solná zrna jinak dochucená - např. aromatizována, stává se i pachovým atraktorem. Slanou chuť, nebo přírozené aroma však ryby zachytí i na velké vzdálenosti, jelikož umí lokalizovat i velmi malé koncentrace.

Balení soli:   Půlkilové a kilové balení jsou v praktických zipových sáčcích. Můžete je opakovaně otevrat a opět hermeticky uzavřít. Nedochází tak ke zvlhnutí solných zrn.

  • Možnosti použití: Tuto jemnější krystalickou sůl můžete přidávat do krmítkovek, method mixů, boilies mixů před jejich zpracováním na těsto, do PVA např. ke granulkám, nebo jako konzervant na zasypání hotových boilies, vařeného partiklu, do krmných koulí, aj.

Dávkování soli:

Jako zchutňující přísada do krmných směsí:   obvykle 4 - 7 % tj. 40 - 70 g / kg.

Do těsta, pro podporu konzervantu Carp, přidejte 7 - 10 % soli, tj. 70 - 100 g / kg. Konzervantu Carp pak stačí dát jen 5 %.

Jako úplný konzervant do vařeného partiklu přidejte 25 - 30 % soli, tj. 250 - 300 g / kg. Pro uchování mokré krmítkovky - když zbude po rybolovu - přidejte 70 - 100 g soli / kg. Na zasypání boilies v sáčku a jeho dlouhodobé uchování můžete přidat až 600 g / kg krystalické soli.

  • Skladování a spotřeba: Sůl je hydroskopická látka. tzn. že přijímá vzdušnou vlhkost. Proto ji mějte hermeticky uzavřenou v PVC obalu, v suché místnosti, na teplo nevodivé podložce, např. dřevo a karton, bez rychlých teplotních výkyvů.

Spotřebujte do 24 měsíců.

 

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 8 / 10