Odběr novinek
Zboží 3 / 10

SŮL Naturál - Pro ryby - Střední krystaly, 1 kg

Kód: SNS21
Jedlá, drcená kamenná sůl o velikosti zrn 1 - 3 mm. Velmi dobrý konzervant do výrobků a vynikající chuťový atraktor pro ryby. Do těst i sypkých směsí.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku SŮL Naturál - Pro ryby - Střední krystaly
Další varianty zboží: SŮL Naturál - Pro ryby - Střední krystaly
SŮL Naturál - Pro ryby - Střední krystaly, 1 kg

 

! Rybáři znovuobjevovaný, velmi účinný atraktor pro ryby !

! Skvělá přísada do vnadících směsí !

 

  • Charakteristika:  Drcená, kamenná sůl pro ryby, se středně velkými, nepravidelnými krystaly o velikosti 1 - 3 mm. Jsou jasně bílé barvy, bez příchutě, v potravinářské kvalitě. Nabízíme tuto sůl jako chuťový atraktor a doplněk do sypkých vnadících směsí, nebo i do výrobků z těsta. Sůl kamenná se ve studené vodě pozvolna a dobře rozpouští. Vytváří pak poměrně rychle okolo návnady širokou chuťovou stopu.

Ryba reaguje, stejně jako i jiná zvířata, především na její slanou chuť, která je výrazným digestivem - zchutňovadlem. To, co se často uvádí u slaných výrobků pro ryby, že sůl mění pH vody a to pak láká ryby, není ve sportovní rybolovu zrovna její zásadní vlastnost. pH vody se totiž změní při rozpouštění soli pouze v bezprostřední blízkosti zrna, a je už kousek od něj naředěné tak, že se vyrovná s pH okolní vody. Takže na větší vzdálenost ( jen centimetry od nástrahy ) je už pH stejné jako v dané vodní lokalitě. Hlavně v proudící vodě je tato deklarovaná změna pH bezvýznamná, protože se ředí a splyne s okolním pH již pár mimlimetrů od nástrahy.

Sůl je pro ryby především chuťový atraktor, a pokud jsou solná zrna jinak dochucená - např. aromatizována, stává se i pachovým atraktorem. Slanou chuť, nebo přírozené aroma však ryby zachytí i na velké vzdálenosti, jelikož umí lokalizovat i velmi malé koncentrace.

Balení soli:   Půlkilové a kilové balení jsou v praktických zipových sáčcích. Můžete je opakovaně otevrat a opět hermeticky uzavřít. Nedochází tak ke zvlhnutí solných zrn.

  • Možnosti použití: Tuto středně hrubou sůl můžete přidávat do krmítkovek, method mixů, boilies mixů před jejich zpracováním na těsto, do PVA např. ke granulkám, nebo jako konzervant na zasypání hotových boilies, vařeného partiklu, do krmných koulí, aj.

Dávkování soli:

Jako zchutňující přísada do krmných směsí:   obvykle 4 - 7 % tj. 40 - 70 g / kg.

Do těsta, pro podporu konzervantu Carp, přidejte 7 - 10 % soli, tj. 70 - 100 g / kg. Konzervantu Carp pak stačí dát jen 5 %.

Jako úplný konzervant do vařeného partiklu přidejte 25 - 30 % soli, tj. 250 - 300 g / kg. Pro uchování mokré krmítkovky - když zbude po rybolovu - přidejte 70 - 100 g soli / kg. Na zasypání boilies v sáčku a jeho dlouhodobé uchování můžete přidat až 600 g / kg krystalické soli.

  • Skladování a spotřeba: Sůl je hydroskopická látka. tzn. že přijímá vzdušnou vlhkost. Proto ji mějte hermeticky uzavřenou v PVC obalu, v suché místnosti, na teplo nevodivé podložce, např. dřevo a karton, bez rychlých teplotních výkyvů.

Spotřebujte do 24 měsíců.

 

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 3 / 10