Odběr novinek
Zboží 90 / 139

Barva Aroco - FIALOVÁ BORŮVKOVÁ, 50 g

Kód: BAFB-1
Prášková barva - extrakt z borůvek, velmi dobře rozpustná ve vodě, v potravinářské kvalitě. Je velmi vydatná. Vhodná pro barvení mokrých těst, dipů, tekutých potrav, aj.

Žádné hodnocení.
Výrobce: Aroco a.s.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Barva Aroco - FIALOVÁ BORŮVKOVÁ, 50 g
Barva Aroco - FIALOVÁ BORŮVKOVÁ, 50 g

Velmi kvalitní a vysoce vydatná barva české výroby !

Rozpustná ve vodě
 

  • Charakteristika: Prášková barva v potravinářské kvalitě. Je velmi dobře rozpustná ve studené i teplé vodě, v alkoholu i glycerolu - ideálně za pomocí tyčového mixeru. Má krystalickou strukturu a velmi vysokou barvivost. Na obarvení 1 litru vody do světle fialového odstínu stačí barvy jen na malou špičku nože. Odstín je jasně fialový, jeho intenzitu lze ovlivnit množstvím barvy ve směsi.

Barva má "mastný" charakter, takže nepráší, zato velmi dobře ulpí na všem, čeho se dotkne. Při rozsypání se dobře odstraní z látek vykartáčováním ( vysátím ) za sucha, z pevných povrchů setřením suchou hadrou a následně omytím vodou. Potřísněnou pokožku omyjte teplou vodou a mýdlem. Barvy nejsou nijak agresivní - mohou snad jen u velmi citlivých jedinců vyvolat alergickou reakci, tak jako i jiné pro ně alergenní látky.

  • Možnosti použití: Barva Fialová Borůvková, velmi dobře obarví jakékoliv mokré směsi a tekutiny na vodní bázi, kde se má možnost rozpustit, stačí i jen zavlhčená směs.

Velmi špatně se s ní však barví suché, sypké směsi, kde se nemůže rozpustit a barví směs jen jako práškový pigment = vysoká spotřeba, a při případném namočení směsi pak silně barví ruce.

  • Dávkování a aplikace: Pro dávkování použijte nejlépe nerezovou lžičku - plastovou pigmen díky pórům nezvratně obarví!  Pro dosažení sytého odstínu u těsta na boilies stačí cca 10 g barvy / 10 kg suché směsi. Pro světlou barvu těsta stačí i polovina množství.

U tohoto odstínu barvy počítejte s tím, že čím bude směs tmavší díky surovinám ( rybí moučky a liquidy, kvasnice, melasa, krevní moučka, aj. ), tím bude taky výsledná barva méně podobná světle fialové a bude "šednout". Tato barva je tedy vhodná do světlých směsí, bez většího přídavku tmavých surovin. Vůbec ji nedoporučuji do směsí s obsahem krevní moučky!

Barvu přidejte do suché směsi a rovnoměrně promíchejte. Pak teprve přidávejte tekuté složky. Barva přidaná již do mokrého, hutného těsta se jen velmi špatně rozmíchává, bez strojní míchačky, nelze prakticky již rozmíchat.

Při použití v tekutých nosičích, hlavně hustší konzistence, je nutno barvu míchat vysokootáčkovým míchadlem - šlehač, mixer, vrtačka, aj., aby se barva dobře rozpustila.

Specifikace
Váha 0.05 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 90 / 139