Odběr novinek
Zboží 125 / 133

Barva Aroco - TITANOVÁ BĚLOBA - pigment, 75 g

Kód: BRTB10
Pigmentová barva, velmi dobře rozmíchatelná ve vodě, v potravinářské kvalitě. Je velmi vydatná. Vhodná pro barvení suchých sypkých směsí, mokrých těst, dipů, tekutých potrav, aj.

Žádné hodnocení.
Výrobce: Aroco a.s.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Barva Aroco - TITANOVÁ BĚLOBA - pigment, 75 g
Barva Aroco - TITANOVÁ BĚLOBA - pigment, 75 g

Velmi kvalitní a vydatná barva české výroby !

Rozmíchatelná v sypkých i kapalných směsích  

 

  • Charakteristika:  Titanová běloba, čili oxid titaničitý ( chem. vzorec TiO2 ) je chemická sloučenina kyslíku a titanu. Je to velmi rozšířený anorganický pigment, kterého se průmyslově vyrábí miliony tun ročně. Používá se jako součást nátěrových hmot a plastů, v papírenském, kožedělném a gumárenském průmyslu, při úpravě keramiky, ale také jako aditivum v potravinářství nebo jako přísada v kosmetice a ve farmacii.

Titanová bšloba kterou nabízíme je v potravinářské kvalitě, od známého českého výrobce Aroco. Práškové pigmenty, oproti klasickým rozpustným barvám, jsou barevné mikro až nano částice, které se nerozpouští, ale díky své nano velikosti se v jakémkoliv nosiči - pevném či tekutém - velmi dobře rozptylují. Je to velká výhoda oproti rozpustným barvám se kterými se velmi špatně barví suché, sypké směsi, kde se vyžaduje nízká vlhkost, takže nedochází k plnému uvolnění barvy rozpuštěním krystalů.

Titanová běloba je plně netoxická pro lidský organizmus i vodní prostředí. Je velmi dobře rozmíchatelná v suchých sypkých směsích ( krmítkovky, method mixy, aj. ), ve studené i teplé vodě, v alkoholu i glycerolu - ideálně za pomocí tyčového mixeru. Má pudrovitou strukturu a vysokou barvivost.

Pigmentová barva má "mastný" charakter, takže nepráší, zato velmi dobře ulpí na všem, čeho se dotkne. Při rozsypání se dobře odstraní z látek vykartáčováním za sucha, z pevných povrchů setřením hadrou a následně omytím vodou. Potřísněnou pokožku omyjte teplou vodou a mýdlem. Barva není nijak agresivní - snad jen u velmi citlivých jedinců můýe vyvolat alergickou reakci, tak jako i jiné pro ně alergenní látky. Pro dávkování použijte nejlépe nerezovou lžičku - plastovou pigmen díky pórům obarví!

  • Možnosti použití: Titanová běloba je vhodná pro barvení suchých sypkých směsí - krmítkovky, method mixy, práškové dipy, aj. Do směsí na výrobu boilies a pelet, do plovoucích nástrah, obalovacích těst, tekutých posilovačů, aj.

Dávkování a aplikace:  Obecně lze začít na 25 - 30 g / kg suché směsi, ale jen při jejím světlém základu. Čím bude směs tmavší díky surovinám ( rybí moučky a liquidy, kvasnice, melasa, aj. ), tím více je třeba přidat pigmentu, ale tím horší bude i výsledek - barva nebude bělostně zářivá, ale matná do slonové kosti. Proto doporučuji použít titanovou bělobu jen pro světlé směsi, kde dosáhnete nejlepšího barevného efektu.

Při použití v tekutých nosičích, hlavně hustších, je nutno barvu míchat vysokootáčkovým míchadlem - šlehač, mixer, vrtačka, aj., aby se částice rovnoměrně rozptýlily. Ve vodě se budou časem usazovat na dně, proto před použitím obsah protřepejte. U hustých kapalin k tomu nedochází.

V sypkých směsích titanovou bělobu promíchejte nejlépe míchadlem na vrtačce, nebo v míchačce. Teprve potom do ní přidávejte vodu a tekuté složky ( při výrobě těst ). Do zavlhlé či úplně mokré těstové směsi se pigment ručně velmi špatně zapravuje. Vyžaduje to pak strojní míchání.

  • Skladování a spotřeba:  Pigmentovou barvu Titanová běloba skladujte v suchu a temnu. Spotřebujte nejlépe do 12 měsíců od zakoupení.
Specifikace
Váha 0.075 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 125 / 133