Odběr novinek
Zboží 88 / 133

Fluo barva prášková - FIALOVÁ, 250 g

Kód: FLBF32
Neonově zářivý, práškový fluoroscenční pigment. Netoxický pro vodní organizmy! Nanočástice, které se nerozpouští, ale rozptylují v jakémkoliv tuhém, či kapalném nosiči. Při manipulaci nepráší! Výroba Anglie.

Žádné hodnocení.
Sterling Colours Výrobce: Sterling Colours
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku Fluo barva prášková - FIALOVÁ
Další varianty zboží: Fluo barva prášková - FIALOVÁ
Fluo barva prášková - FIALOVÁ, 250 g

 

  • Charakteristika: Práškové luminiscenční ( flurescenční ) pigmenty, oproti klasickým barvám, jsou barevné mikro až nano částice, které se nerozpouští, ale díky své velikosti se v jakémkoliv nosiči - pevném či tekutém - velmi dobře rozptylují. Je to velká výhoda oproti sypkým, rozpustným barvám s hrubou zrnitou strukturou, se kterými se velmi špatně barví suché sypké směsi, kde se vyžaduje nízká vlhkost, takže nedochází k plnému uvolnění barvy. 

Tyto fluorescenční pigmenty jsou anorganického původu. Jde o sírany netoxických kovů - takže jsou v životním prostředí netečné a pro vodní organizmy nejedovaté. Používají se hojně např. pro barvení textilu, ale některé typy i do potravin - především limonád.  Země původu Anglie.

  • Možnosti použití: Práškové luminiscenční fluo barvy zažívají v současném, moderním, sportovním rybolovu velký boom. Díky svému fluorescenčnímu efektu jsou ve vodě velmi výrazné a i přes černobílé vidění kaprovytých ryb jsou pro ně dobře viditelné ( zřejmě jako velmi světlý bod v tmavém prostředí ). Pokud se k nim přidá výrazný atraktor, stává se fluo nástraha nečekaně účinnou. Především u plovoucích nástrah, obalovacích dipů a těst. Lze je proto v domácí samovýrobě použít pro barvení boilies, pelet, sypkých směsí, těst, tekutých posilovačů, aj.

Fluo pigment má "mastný" charakter, takže nepráší, zato velmi dobře ulpí na všem, čeho se dotkne. Při rozsypání se dobře odstraní z látek vykartáčováním za sucha, z pevných povrchů setřením hadrou a následně omytím teplou vodou. Potřísněnou pokožku omyjte teplou vodou a mýdlem. Barvy nejsou nijak agresivní - mohou snad jen u velmi citlivých jedinců vyvolat alergickou reakci, tak jako i jiné pro ně alergenní látky. Pro dávkování použijte nejlépe nerezovou lžičku - plastovou pigmen díky pórům obarví!

  • Dávkování a aplikace:  Obecně lze začít na 25 - 30 g / kg suché směsi, ale jen při jejím světlém základu. Čím bude směs tmavší díky surovinám ( rybí moučky a liquidy, kvasnice, melasa, aj. ), tím více je třeba pigmentu, ale tím horší bude i výsledek - barva nebude neonově zářivá, ale matná. Proto doporučuji použít fluo barvu jen pro jasně světlé směsi, kde dosáhnete nejlepšího luminiscenčního efektu.

Při použití v tekutých nosičích, hlavně hustších, je nutno barvu míchat vysokootáčkovým míchadlem - šlehač, mixer, vrtačka, aj., aby se částice rovnoměrně rozptýlily. Ve vodě se budou časem usazovat na dně, proto před použitím obsah protřepejte. U hustých kapalin k tomu nedochází.

V sypkých směsích barvu promíchejte nejlépe míchadlem na vrtačce, nebo v míchačce. Teprve potom do ní přidávejte vodu a tekuté složky ( při výrobě těst ). Do zavlhlé či úplně mokré těstové směsi se pigment ručně velmi špatně zapravuje. Vyžaduje to pak strojní míchání.

Specifikace
Váha 0.25 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 88 / 133