Odběr novinek
Zboží 121 / 139

HMYZÍ PROTEIN M70 - pro ryby - 25 kg, 1 ks

Kód: HMZM-25
Vysoce proteinová moučka z larev teplomilného hmyzu - mouchy Bráněnky. Vynikající zdroj dobře stravitelných bílkovin ( 71% ! ) s novou, neotřelou vůní pro ryby.

Žádné hodnocení.
Výrobce: Drůbežářské závody ČR
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

HMYZÍ PROTEIN M70 - pro ryby - 25 kg, 1 ks

Netradiční živočišná surovina do jakýchkoliv výrobků pro sportovní rybolov !

! Dodá směsím novou, neotřelou vůni i chuť !

 

  • Složení:  Tepelně upravená, neodtučněná, jemně mletá moučka z larev hmyzu - Bráněnka (Hermetia illucens). Bez přídavku jiných živočišných surovin.

Obsahuje:  Hrubý protein - 71 %. Hrubý tuk - 6 %, Hrubý popel 7 %. Vlhkost 5 %.

  • Charakteristika:  Charakteristika:  Nový typ živočišné suroviny, pocházející z evropské specializované velkovýroby hmyzu! Jde o moučku z larev teplomilné mouchy Bráněnky, které jsou živeny pouze rostlinnou hmotou - zelenina a ovoce. Takže jde o velmi kvalitní bílkovinný produkt, bez rizika různých reziduí, pokud by se larvy krmily směsným organickým odpadem. Hmyzí moučka otevírá velmi široké a nové možnosti v experimentování s návnadami a nástrahami ve sportovním rybolovu. S jejím použitím se naskýtá možnost mít nový druh výrobku u vody a nabídnou rybám něco neobvyklého a neznámého oproti již okoukaným, klasickým nástrahám. Především při lovu trofejních, velmi opatrných kaprů, zvyklých na kdejakou příchuť může jít o velmi úspěšný rybolovný počin, pokud bude směs obsahovat Hmyzí moučku.

Bráněnka (Hermetia illucens) je moucha z řádu dvoukřídlých (Diptera) z rodu Stratiomyidae. Pochází z tropických, subtropických a teplých oblastí Ameriky. Rozvoj mezinárodní dopravy od 40.let 20.století způsobil její rozšíření do mnoha oblastí světa. Nyní je už rozšířena v tropických a subtropických teplých oblastech. Dospělá moucha má černé zbarvení a je 15-20 mm dlouhá. Larva může dosáhnout až 27 mm délky, 6 mm šířky a hmotnosti až 220 mg v jejím posledním larválním stádiu. Má jednotvárnou, špinavě béžovou barvu. Larvy dokáží spořádat velké množství krmiva za poměrně krátkou dobu - přijímají až 500 mg čerstvé hmoty na larvu denně! Živí se širokou škálou rozkládajícího se organického materiálu jako je hnijící ovoce a zelenina, odpad ze zpracoven ryb, zvířecí podestýlku i s exkrementy, aj. Larvy se tak mohou chovat na substrátech jako je podestýlka z velkochovu drůbeže, odpady ze zpracování ovoce a zeleniny - např. dřeně z lisoven šťáv nebo kazící se zboží z velkoskladů, bioplynový digestát, restaurační odpad, hnůj z chovu hospodářských zvířat a další jakékoliv organické odpady při zpracování potravin, krmiv, plodin, aj.

Bráněnka je extrémně odolný druh, který se dokáže vypořádat i s nepříznivými podmínkami jako je sucho, nedostatek potravy nebo kyslíkové deficity. Velkou výhodou Bráněnky oproti ostatním druhům hmyzu pro produkci biomasy je fakt, že dospělci nepřijímají potravu, a proto nevyžadují zvláštní péči a nejsou potenciálními přenašeči chorob. Na druhou stranu má chov Bráněnek i nevýhodu, protože pro rychlou biodegradaci organické hmoty vyžaduje stabilní optimálně teplé prostředí, což je velmi náročné na energie především v zimním období. Další nevýhodou je také možnost velmi variabilní délky životního cyklu, který závisí na teplotě, kvalitě a množství potravy, a může se tak pohybovat od několika týdnů až do několika měsíců. Barva moučky M70 je světle béžovo-hnědá. Vůně této moučky je velmi specifická, živočišná, spíše jemnější než-li vtíravá. Při vaření těsta s vyšším obsahem hmyzí moučky je ale její pach velmi výrazný.

  • Doporučené použití:  Hmyzí protein M70 je pro sportovní rybolov stejně využitelný, jako jiné koncentrované masové, či rybí moučky. Díky jemnější struktuře bude nejběžněji asi součástí těst do boilies, kde bude mít asi nejlepší uplatnění. Dále se může přidávat do jemných feedrových sypkých směsí, těst na pelety, obalovacích těst, aj. Hmyzí protein dle poznatků z umělého chovu dravých ryb je pro rybu zajímavý již od 15 - 20 % obsahu ve směsi. Z toho se dá odvodit, že ideální obsah hmyzího proteinu ve výrobku by měl být minimálně od 15 %. Za horní hranici ideálního obsahu bych uvedl 30 - 40 %.
  • Orientační dávkování Hmyzího proteinu do směsí, dle druhu lovených ryb:

Pro lov bílých a kaprovitých ryb je ideální přidat 15 – 30 %  Hmyzí moučky do směsi 

Pro výrobu speciálních "Hmyzích" boilies doporučuji přidat 35 – 40 % 

Pro výrobu boilies v kombinaci s rybí či masovou moučkou  10 - 20 % 

 

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v uzavřených obalech, v suchu a chladu, do cca 20 °C a spotřebujte nejlépe do 8 měsíců od nákupu. Při skladování v chladu do 10 °C, spotřebujte do 10 měsíců ( např. přes zimní období ). Uvedená doba spotřeby platí jen při použití pro sportovní rybolov. 

 

 

Specifikace
Váha 25 kg
Alternativy a podobné
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 121 / 139