Odběr novinek
Zboží 50 / 133

KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 1 l

Kód: TKC12
Upozornění: Momentálně má konzervant nažloutlou barvu a fotka neodpovídá skutečnosti. Hustý, tekutý konzervant na základě několika druhů organických kyselin rozpuštěných v glycerolu. Bez barvy a zápachu, dobře rozpustný ve vodě.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku KONZERVANT TEKUTÝ - CARP
Další varianty zboží: KONZERVANT TEKUTÝ - CARP
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 1 l

 

Tekutý konzervant s výborným konzervačním účinkem !

 

  • Charakteristika:   Jde o směs organických kyselin s konzervačním účinkem na nosiči známým pod svým systematickým názvem propan-1,2-diol (též 1,2-dihydroxypropan, methylethylglykol, nebo methylethylenglykol). Je to organická sloučeninaviskózní kapalina bez barvy a zápachu, mísitelná s vodou. Tento nosič konzervačních látek nemá žádný vliv na ryby. Používá se také v potravinářském průmyslu, např. při výrobě džusů, limonád, aj. Tato směs konzervantů má schopnost vázat ve výrobku vodu, takže výrobek i po částečném vysušení působí "mokrým dojmem", je tuhý a gumovitý.
  • Bezpečnostní opatření: Přesto, že nejde o příliš silný koncentrát, ani významě nebezpečnou chemikálii, zacházejte s konzervantem obezřetně! Uskladněte ho z dosahu dětí! Neskladujte s potravinami! Při potřísnění si umyjte ruce mýdlem! Při náhodném, velkém požití zapijte mlékem a vyvolejte zvracení, případně vyhledejte lékaře.
  • Použití: Tento konzervant používejte jen ke konzervaci výrobků pro sportovní rybolov! Nepoužívat do suchých směsí - krmítkovek, pouze do tekutých směsí, mokrých těst, pelet a boilies, které chcete déle uchovávat. 

Mokré výrobky, které chcete uchovávat v uzavřených obalech, je nutné vysušit cca na 25 - 30 % vlhkost. U velmi mokrých výrobků konzervant jen prodlužuje dobu skladovatelnosti. Ideální je nechat výrobky proschnout a pak uchovávat v prodyšných obalech (přepravky na ovoce, rašlové pytle, aj.), nebo částečně prodyšných  (papírové pytle, jutové a PP pytle, aj.) obalech. Důležitá je také teplota a doba při skladování. Pro dlouhodobé ( měsíce ), v uzavřených obalech do 8  - 12 °C. Krátkodobě ( 2-4 týdny ) bez omezení teploty. 

Doporučené dávkování: 

Do těst, které budou hodně vysušené (pelety, boilies):                           50 - 70 ml / 1 kg suché směsi
 
Do těst vlhkých ( měkčené boilies a pelety, obalovací těsto, aj.):           70 - 100 ml / 1 kg suché směsi
 
Použití konzervantu je velmi individuální, a jeho dávkování závisí na spoustě faktorů!
Za maximum lze považovat dávku 100 ml/ kg suché směsi = sypká směs bez obsahu tekutých složek a vody. Toto množství dávejte do rizikových surovin, náchylných na plísně a kvasinky = sladká a masová těsta s výrazným obsahem cukrů, krevní moučky, jater, masové moučky, nebo mléčných produktů. Především však tehdy, kdy počítáte s tím, že chcete mít výrobek měkčený, tzn. stále průžný, vlhký a měkký, aby šel probodnout pouze jehlou.
 
Dávku můžete snížit na 70-80 ml / kg suché směsi, pokud dáváte do těsta suroviny s antibakteriálním účinkem, to je především přírodní česnek, pepř, chilli, kuchyňská sůl nad 3% obsahu, nebo směs neobsahuje masové, rybí a krevní moučky, nebo výrobek vysušíte na cca 25 % vlhkosti.
 
Minimální dávku konzervantu 50 - 70 ml / kg, lze dát do výrobku, který chcete zcela vysušit, nebo obsahuje kuchyňskou sůl nad 5 %, nebo částečně jiné typy konzervantů, např. organické kyseliny.
 
Konzervant Carp nemá jen a pouze konzervační účinek, ale dokáže i výrobek "změkčit" i při plném vysušení, takže je stále částečně pružný a propichnutelný, či vrtatelný.
 
Specifikace
Váha 1.32 kg
S tímto zbožím kupují
Boilies v dipu -POMERANČ a CHILLI, 500 g Boilies v dipu -POMERANČ a CHILLI, 500 g Kód: BVPC10
Boilies v dipu - Mléčná KUKUŘICE, 500 g Boilies v dipu - Mléčná KUKUŘICE, 500 g Kód: BVMK10
Boilies v dipu - PIKANTNÍ JAHODA, 500 g Boilies v dipu - PIKANTNÍ JAHODA, 500 g Kód: BVDPJ10
Boilies v dipu - FRANKFURTSKÁ KLOBÁSA s česnekem, 500 g Boilies v dipu - FRANKFURTSKÁ KLOBÁSA s česnekem, 500 g Kód: BVFK10
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 50 / 133