Odběr novinek
Zboží 37 / 135

KRMNÝ VÁPENEC - Vitacarb 25 kg, 1 ks

Kód: KRVA25
Velké balení v pytli. Krmný vápenec slouží při výrobě návnad především jako výborné přírodní plnidlo do lehkých směsí, které mají snahu plavat. Je také zdrojem koncentrovaného vápníku ve formě uhličitanu vápenatého, využitelného ve výživě zvířat.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

KRMNÝ VÁPENEC - Vitacarb 25 kg, 1 ks

 

! Výhodné balení !

! Přírodní plnidlo do lehkých směsí !

! Zabrání nežádoucímu plavání boilies a pelet !

 

  • Charakteristika: Krmný vápenec patří mezi přírodní minerální vápenatá krmiva a je nejlevnějším zdrojem koncentrovaného vápníku (Ca) ve formě uhličitanu vápenatého (CaCO3). Vyrábí se velmi jemným rozemletím vápencových hornin s vysokým obsahem tohoto prvku.

Celkový obsah uhličitanu vápenatého ve vápenci činí asi 93 %. Vápník je velmi důležitou složkou výživy všech druhů zvířat. Proto je často využíván v krmivářství, kde nachází široké uplatnění ve výrobě krmných směsí.

  • Možnosti použití: Krmný vápenec jako vnadící složka, nemá při výrobě návnad a nástrah až tak velký význam, používá se však velmi účinně jako těžké plnidlo při výrobě směsí, které obsahují lehké, objemové suroviny ( krilová a krevetová moučka, vojtěšková moučka, aj. ), které by mohli způsobit nežádoucí plavání konečného výrobku - krmné boilies, pelety, chytací těsta, aj.

Krmný vápenec je velmi jemný a i při malém objemu těžký, takže ve směsi vyplní drobné póry a zvýší tak hmotnost výrobku bez zvětšení jeho objemu. Toho se dá výborně využít do krmných boilies, které chcete aby byly těžké a daléko létaly při zakrmování cobrou. Nebo jej přidejte do směsí, kde chcete mít vyšší podíl krilové, krevetové, nebo objemové rostlinné moučky a je pravděpodobn, že výrobek by mohl plavat.  

Krmný vápenecn dobře promíchejte ještě se suchou a sypkou směsí. Teprve potom přidávejte tekuté přísady a vodu ! Jen tak dojde k dokonalému a rovnoměrnému promíchání.

Dávkování:  Obvykle 5 - 10 %  =  50 - 100 g / kg suché směsi

  • Skladování a spotřeba:  Uchovávejte v hermeticky uzavřených obalech. Jde o částečně hydroskopickou látku - tvrdne při špatném skladování působením vzdušné vlhkosti. Spotřebujet do 24 měsíců od zakoupení.

.  

Specifikace
Váha 25 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 37 / 135