Odběr novinek
Zboží 101 / 133

Kukuřičné lepidlo - extrudované, 1 kg

Kód: EKLE10
Kukuřičné lepidlo z tepelně upraveného kukuřičného jádra. Vynikající pojivová přísada do boilies, pelet, těst, krmných koulí, aj. Perfektně pojí i hrubší směsi. Výborný vnadící účinek díky intenzivní vůni po kukuřici.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Kukuřičné lepidlo - extrudované, 1 kg
Kukuřičné lepidlo - extrudované, 1 kg

 

! Přírodní surovina !

! Vynikající plastifikátor a pojidlo do těst na boilies a pelety i z hrubší směsi !

 

  • Charakteristika: Nejde o obyčejnou extrudovanou kukuřičnou mouku, ale o vločkované, exttudované bílé škrobové jádro zrna kukuřice, zbavené slupky a olejnatého klíčku. Toto jádro obsahuje víc jak  80 % škrobu. Při tepelném procesu extruze dojde k plastifikaci ( ztekucení ) škrobů, zkrácení bílkovinných řetězců a likvidaci zárodků škůdců, bakterií, kvasinek a plísní.

Tím, že surovina neobsahuje klíčkový olej, je velmi dobře lepivá a má výborné pojivové vlastnosti v jakýchkoliv těstech. Barva kukuřičného lepidla je krémově žluto-bílá, s vůní vařené kukuřice. Vločky mají nízkou měrnou hmotnost, 1 kg jsou asi 4 litry.

Extrudované suroviny, jakým je i kukuřičné lepidlo, jsou pro ryby nejen až o 30 % lépe stravitelnější, ale jsou především chuťově i pachově výraznější a přitažlivější. V těstě jsou tyto extrudované kukuřičné vločky - lepidlo, velmi dobře plastické a soudržné. Přitom ve vodě perfektně uvolňují, pro kukuřici typické, pachové a chuťové látky. 

  • Možnosti použití: Kukuřičné lepidlo, alias škrob, doporučuji přidat do hlavně do strukturálně hrubších směsí na výrobu krmných i chytacích boilies, pelet, krmných koulí, krmítkových směsí, method mixů, ale i do vařených partiklů, pokud je chceme soudržné.

Doporučujeme toto množství: 

Chytací pelety a boilies z jemnější směsi 5 - 10 %.

Krmné pelety a boilies z hrubší směsi 10 - 15 %.

Hrubé krmítkovky, metoďáky a vařený partikl 15 - 20 %, u velmi hrubých směsí s minimem jemných přísad i více - nutno ale odzkoušet.

Kukuřičné lepidlo není, mimo tepelnou úpravu extruzí, nijak zvláště upravováno. Nesaje proto příliš vodu jako dehydrované výrobky, např. pšeničná dětská krupice, takže těsto během zpracování nebobtná, nepraská ani předčasně nevysychá. Kukuřičné lepidlo je také výborné pojidlo při granulaci suchých směsí, nebo při výrobě pelet lisováním zavlhlé směsi. Dá se také velmi dobře použít jako lepidlo na červy.

  • Skladování a doba spotřeby: Kukuřičné lepidlo skladujte hermeticky uzavřené v PVC obalech, vědrech, nebo pytlech. Mějte jej v suchu a na podložce - paleta, karton, dřevo. Ne na holé zemi, betonu, či železu - rozdílem teplot doteková část vlhne a časem zaplísní!

Spotřebujte do cca 10 měsíců od nákupu.

Pozor ! Mouku v teplejším období velmi rádi napadají moly! Pokud se to stane, nevyhazujte ji, ale rychle zpracujte a zkrmte rybám

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 101 / 133