Odběr novinek
Zboží 29 / 131

KYSELINA MÁSELNÁ - Butyric acid, 100 ml

Kód: KM1130
Neředěná, 86 % organická kyselina, vyskytující se v přírodě v rozkládajících se organizmech. Přirozený atraktor pro ryby!

2 hodnocení
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty KYSELINA MÁSELNÁ - Butyric acid, 100 ml
KYSELINA MÁSELNÁ - Butyric acid, 100 ml
 
Vynikající chuťový i pachový atraktor pro ryby !
 
 
  • Charakteristika:  Kyselina máselná, u rybářů známá také pod anglickým názvem Butyric acid, a v odborných kruzích pod svým systematickým názvem kyselina butanová, Kyselina máselná je přirozeně obsažena povětšinou v rozkládající se organické hmotě ( máslo, sýry, maso, špatně založená siláž, atd.) . A protože se ve vodě rozkládá vše co uhynulo, je to pak velmi přirozený pachový atraktor pro ryby, které ho tak důvěrně znají ze svého přirozeného prostředí.  

Kyselina máselná je velmi silně páchnoucí, bezbarvá kapalina rozpustná ve vodě, která pachově podpoří a zvýrazní jakýkoliv výrobek pro sportovní rybolov, ale také krmiva pro domácí i hospodářská zvířata, kde má významný zchutňující účinek, již v gramovém množství na 1 kg krmiva!

  • Možnosti použití:  Kyselina máselná se dá prakticky přidat do jakékoliv směsi, určené pro lov či vnadění ryb! A to do sladkých, rybích, masových i kořeněných. Záleží jen na přidaném množství, aby nepřebíjela přirozený charakter výrobku.

Ryby cítí Butyric velmi dobře i v minimálním množství! Přidává se jen pár mililitrů na 1 kg směsi!

  • Doporučené dávkování:

U směsí sladkých:    10 - 30 ml / 10 kg

U masových směsí:  40 – 50 ml / 10 kg

  • Dobrá rada:  Pro lidi kyselina máselná velmi intenzivné a vytrvale páchne! Začněte proto do vaší směsi přidávat Butyric od nejnižššího, uvedeného dávkování a přidávejte postupně dle vašeho požadavku na intenzitu pachu!

Pokud hnětete těsto ručně, doporučuji použít gumové rukavice! Jinak vám budou ruce páchnout ještě dlouho poté - několik dní! 

Nepracujte s Kyselinou máselnou v obytných místnostech!

Pokud vám vyteče na koberec, můžete jej vyhodit! Běžnou teplotní úpravou nezaniká, je odolná až do 140 °C, kdy teprve vře a odpařuje se! Přidávejte proto jen minimální množství! Pracujte s ní velmi obezřetně a pomalu, zbrklost může přinést velké škody! K dávkování použijte pipetu, nebo injekční stříkačku i s jehlou, pokud možno = přesnější manipulace s kyselinou.

Kyselinu máselnou nedávejte rovnou do suché směsi, ale nalejte ji do vody, vajec, oleje, boosteru, či jiné tekuté suroviny a tuto až pak do vaší směsi !

Při potřísnění kůže si ihned zasažené místo omyjte důkladně mýdlem a vodou!

Nejde sice o nijak silnou žíravinu, ale zacházejte s látkou v ochraných prostředcích a mimo obytné místnosti !

 

Specifikace
Váha 0.1 kg
Hodnocení
Siget hodnotil: Čas: 12:39 Datum: 20.04.2022
V popise je uvedené 86%
hodnotil: Čas: 08:58 Datum: 06.12.2014
Nedoporučuji používat doma :)
hodnotil: Čas: 12:16 Datum: 07.07.2013
dobrý den
Měl bych dotaz.Jelikož se jedná o kyselinu rád bych věděl její % obsah.na obalu to nikde uvedeno není.Děkuji za odpověď.
Bartoš Martin
Zboží 29 / 131