Odběr novinek
Zboží 16 / 131

Monopropylenglykol - Bezvodý 99,5 %, 500 ml

Kód: MPG10
Mírně hustá kapalina, transparentní barvy bez výraznější vůně, se sladkou chutí. Výborná přísada do těst i sypkých směsí, pro dosažení "vlhkého" vzhledu. Nedoporučujeme pro potravinářské použití.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Monopropylenglykol - Bezvodý 99,5 %, 500 ml
Monopropylenglykol - Bezvodý 99,5 %, 500 ml
 

! Nabízíme čistý propylenglykol pro sportovní rybolov !

! Vynikající přísada pro zvlhčení směsí !

 

  • Charakteristika:  Čistý, bezvodý Monopropylenglykol, nebo také propan-1,2-diol ( též 1,2-dihydroxypropan, methylethylglykol nebo Propylenglykol ), je organická sloučenina, viskózní kapalina, bez barvy a zápachu, hygroskopická ( váže a zadržuje vodu z ovzduší ) a mísitelná s vodou, acetonem a chloroformem. Je bez výraznější vůně, ale zato s mírně sladkou chutí. Je důležitou organickou sloučeninou. Monopropylenglykol se mimo jiné vyrábí také přeměnou glycerolu, který je vedlejším produktem při výrobě bionafty. Měrná hmotnost, tzn. hmotnost 1 litru, je 1,10 kg.

Využití Monopropylenglykolu: V průmyslu a automobylismu jako nemrznoucí bezpečnější kapalina, proti namrzání letadel za letu, změkčovadlo při výrobě umělých hmot, hydraulická kapalina, chladící médium, v generátorech umělého kouře, aj.

V kosmetických výrobcích jako přísada v hydratačních krémech a mýdlech, zvlhčovadlo v zubních pastách, ve výrobě léčiv, různých past, barviv, v náplních do elektronických cigaret, aj.

V potravinářském průmyslu se užívá jako přísada pro úpravu nápojů a méně kvalitních vín, jako sladidlo např. v šlehačkách, jako změkčovadlo v želé, žvýkačkách a jiných cukrovinkách, atd. Jako součást potravin má označení E 422. Přesto, že nakupujeme Monopropylenglykol v potravinářské kvalitě, nedoporučuji jej bez dostatečné tepelné úpravy používat do potravin, jelikož jsme krmivářský provoz a nestáčíme jej v hygienických podmínkách.

V krmivářském odvětví pro léčbu ketóz u dojnic - projev deficitu krevního cukru ( glukózy ), při nedostatku pohotové energie v krmivu.

  • Použití ve sportovním rybolovu:  Na Monopolypropylenglykol reagují ryby velmi dobře, díky jeho nasládlé chuti. Nemá na ně sebemenší odpuzující účinek, ani ve vyšších koncentracích. Monopolypropylenglykol používejte jen do výrobků pro sportovní rybolov, nikoliv pro potravinářské účely, nemáme potravinářský provoz! Má schopnost vázat ve výrobku vodu, takže i při delším skladování působí směs stále jakoby vlhkým dojmem.

Monopropylenglykol se nejvíce používá jako nosič do tekutých směsí, nebo pro zvlhčení krmítkovek a method mixů. Nejvíce uplatnění ale najde jako nosič surovin a aroma pro výrobu tekutých potrav, boosterů, dipů, posilovačů, aj. Pokud je Monopropylenglykol v tekutých výrobcích neředěný, prodlouží jejich životnost v chladu až na 3 a více měsíců. Zde záleží ale na použitých surovinách, jak jsou sami trvanlivé.

V těstech má Monopropylenglykol jen mírný stabilizující účinek na daný výrobek, a to pokud je vysušen alespoň na cca max. 25 % vlhkost a uložen v chladu do 10 °C. Pokud je ve směsi minimálně 5 % soli, nebo přírodní česnek - nejlépe obojí, které působí jako částečný konzervant, mohou vydržet výrobky nezabalené do PVC, na vzdušném místě cca 30 - 60 dnů. Pro dosažení "vlhkého" vzhledu je ale lepší použít Glycerín 99,5 %

Doporučené dávkování: 

Do těst s vlhkým vzhledem - měkčené boilies a pelety, obalovací těsto, chytací těsto, aj.:  80 - 100 ml / 1 kg mokré směsi.
  • Bezpečnostní opatření:  Orální toxicita ( požití ústy )Monopropylenglykolu je velmi nízká. V jedné studii byli potkani krmeni potravou obsahující 5 % propylenglykolu po dobu 104 týdnů a neprojevilo se u nich žádné poškození zdraví. Kvůli nízké orální toxicitě je propylenglykol obecně považován za bezpečný pro použití jako přímé aditivum do potravin i krmiv.

K závažné otravě může dojít jen při požití extrémně velkých dávek během krátké doby, kdy koncentrace v krvi překročí 4 g / l. K požití takových dávek nemůže dojít při konzumaci běžného množství potravin nebo potravních doplňků, které běžně obsahují max. 1 g / kg propylenglykolu. Propylenglykol je v organizmu metabolizován na kyselinu pyrohroznovou, která je normálním metabolitem glukózy - hroznový cukr, který je využíván organismem jako zdroj rychlé energie.

Dlouhodobý kontakt s propylenglykolem v zásadě nezpůsobuje podráždění kůže. Neředěný propylenglykol je však mírně dráždivý pro oči. Při jejich zasažení je propláchněte tekoucí čistou vodou.

  • Skladování a spotřeba: Uskladněte Propylenglykol z dosahu dětí! Neskladujte spolu s potravinami! V dobře uzavřených lahvích spotřebujte nejlépe do 12 měsíců od nákupu, max. do 24 měsíců, při uskladnění v chladu a temnu.
Specifikace
Váha 0.66 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 16 / 131