Odběr novinek

Moučka Oplatková - NATURÁL TMAVÁ - hrubší, 2,5 kg

Kód: MOTH50
Tříděná, hruběji mletá, tmavá oplatková moučka z cereálních bio keksů. Špičková surovina do krmítkovek a methodmixů. Minimálně ochucená, vhodná pro vlastní úpravy, nepřebíjí přidávané další suroviny a aroma..

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Moučka Oplatková - NATURÁL TMAVÁ - hrubší, 2,5 kg

! Jednodruhová moučka z cereálních neochucených oplatků !

Vynikající surovina jako pojivo do vnadících směsí !

! Ideální pro vlastní dochucování a úpravy !

 

  • Obsah živin:  Bílkoviny 8,1 %, Tuk 1,2 %, Vláknina 0,7 %, Popel 0.8 %, Škrob 65,2 %, Vlhkost 9 %.

Složení: Tmavé cereální bio keksy.

  • Charakteristika: Jde o středně hrubě mletou, oplatkovou mouku z cereálních, neochucovaných oplatků. Je to surovina s vysokým obsahem tepelně upraveného škrobu a tím i výbornými pojivovými vlastnostmi. Díky hrubším kouskům oplatků vytvoří moučka ideální strukturu ve směsi pro vnadění. V těstě na boilies je výborným pojivem.

Nejlepší uplatnění této oplatkové moučky je jako hlavní přísada do krmítkovek a method mixů, kde se jí může dát až 50 - 70 % z celkového obsahu. Po mírném zavlhčení má ideální pojivové vlastnosti s příjemnou, oplatkovou vůní.

Oplatková moučka Naturál je jen mírně tukovaná a ochucená, bez přidaného aroma. Je proto vynikající surovinou pro vlastní výrobu nebo úpravu krmitkových směsí či těsta, protože nezkresluje vůni přidaných surovin, či aromat. Barva je tmavě hnědá po použitých surovinách. Odstín barvy se může lišit v jednotlivých dodávkách, dle použité suroviny a šarže.

  • Tip na použití: Oplatková moučka Naturál je vynikající pro tmavé druhy kvalitních krmitkovek nebo methodmixů, které jsou velmi oblíbené mezi kapraři. Nezáleží, zda jde o sladké, rybí, či masové druhy – všude je velmi vhodnou vnadící složkou. Už po lehkém navlhčení výborně pojí a po dopadu do vody se snadno rozpadá. Aktivita ryb je prakticky okamžitá.

Doporučujeme:  cca 15 - 20 % do krmných boilies. Do krmítkovek a methodů může jít 50 - 70 %, běžné však je 25 - 50 %. Čím je sypká směs chudší na pojivové suroviny, tím více se může přidat oplatkové moučky Naturál. Udrží spolehlivě u sebe až 40 % hrubého partiklu.

Dobrá rada: Pokud nemáte jiné suroviny pro výrobu krmítkovky, lze tuto oplatkovou mouku použít i samostatně jako hlavní surovinu. Pak ale velmi opatrně s vodou, stačí ji jen mírně zavlhčit. Při velkém navlhčení začne příliš lepit nebo si z ní uděláte kaši.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v neprodyšných obalech, v suchu, temnu a chladu do cca 20 °C, bez přístupu slunečního záření. Špatně uzavřená může ve vlhku začít tvrdnout.

Spotřebujte do 6 měsíců od nákupu. Při nevhodném skladování v teple a vlhku je oplatková moučka náchylná na zaplísnění. Velmi rádi ji také napadají moly, mějte ji proto hermeticky uzavřenou. Pokud se vám to stane, nevyhazujte ji, ale zkrmte co nejdříve rybám, těm moly v krmivu nijak nevadí.

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.