Odběr novinek
Zboží 99 / 130

Mouka kukuřičná - Extrudovaná jemná, 10 kg

Kód: MKEX13
Tepelně upravená, celozrnná kukuřičná mouka, jemně mletá. Vynikající, přísada do boilies, pelet, těst, krmných koulí, aj. Perfektně pojí a plastifikuje těsto. Vysoký vnadící účinek, díky přirozené vůni po čerstvé kukuřici.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku Mouka kukuřičná - Extrudovaná jemná
Další varianty zboží: Mouka kukuřičná - Extrudovaná jemná
Mouka kukuřičná - Extrudovaná jemná, 10 kg

 

Extrudovaná surovina, vynikající plastifikátor i atraktor do směsí na boilies a pelety !

 

  • Charakteristika: Nejde o obyčejnou kukuřičnou mouku, jaká se nabízí běžně v obchodech, ale o jemně mletá, extrudovaná, celá zrna kukuřice. Extrudované suroviny se zpracovávají na speciálních strojích - extruderech, kde se surovina rychle zahřeje až na 130 °C a pak prudce ochladí. Při tomto procesu dojde k plastifikaci ( ztekucení ) škrobů, zkrácení bílkovinných řetězců a likvidaci zárodků škůdců, bakterií, kvasinek a plísní.

Takto upravené krmivo je pro ryby nejen o 40 % lépe stravitelnější, ale především chuťově i pachově výraznější a přitažlivější. V těstě je extrudovaná kukuřičná mouka velmi dobře plastiká a soudržná. Přitom ve vodě perfektně uvolňuje pachové a chuťové látky. Po namočení, nebo uvaření těsta z extrudované mouky, se naplno rozvine příjemná a výrazná vůně po čerstvé kukuřici. Tato surovina by neměla chybět v žádné směsi na boilies, či pelety.

  • Možnosti použití: Extrudovanou, kukuřičnou mouku doporučuji přidat do směsí na výrobu boilies a to cca 15 - 20 %. Nesaje příliš vodu, takže těsto během zpracování nebobtná, ani nevysychá. Pokud jde o sladké směsi, či směs na lov amurů, doporučuji ji mít v 25 - 30 % zastoupení + 10 % přídavek extrudovaného kukuřičného škrobu, který spolu s moukou dodá těstu nejen výbornou plastičnost, ale i velmi příjemnou a přirozenou kukuřičnou vůni, na kterou Amuři i Kapři perfektně reagují.
  • Skladování a doba spotřeby: Extrudovanou kukuřičnou mouku skladujte herneticky uzavřenou v PVC obalech, vědrech, nebo pytlech. V suchu a na podložce - paleta, karton, dřevo. Ne na holé zemi, betonu, či železu. Spotřebujte do cca 10 měsíců od nákupu.

Pozor ! Mouku v teplejším období velmi rádi napadají moli ! Pokud se to stane, nevyhazujte ji, ale rychle zpracujte a zkrmte rybám.

Specifikace
Váha 10 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 99 / 130