Odběr novinek
Zboží 101 / 135

Mouka kukuřičná - EXTRUDOVANÁ - jemná, 2 kg

Kód: MKEX10
Tepelně upravená, instantní kukuřičná mouka, jemně mletá. Vynikající, přísada do boilies, pelet, těst, krmných koulí, aj. Perfektně pojí a plastifikuje těsto. Vysoký vnadící účinek, díky snadnější rozpustnosti chuťových látek a intenzivní přirozené vůni.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Mouka kukuřičná - EXTRUDOVANÁ - jemná, 2 kg
Mouka kukuřičná - EXTRUDOVANÁ - jemná, 2 kg

Extrudovaná, instantní surovina, vynikající plastifikátor i atraktor do směsí na boilies a pelety !

 

  • Charakteristika: Nejde o obyčejnou kukuřičnou mouku, jaká se nabízí běžně v obchodech, ale o jemně mleté, extrudované středy zrn kukuřice, tedy bez obalu - slupky.  Extrudované suroviny se zpracovávají na speciálních strojích - extruderech, kde se surovina rychle zahřeje až na 120 °C a pak prudce ochladí. Při tomto procesu dojde k plastifikaci ( ztekucení ) škrobů, zkrácení bílkovinných řetězců a likvidaci zárodků škůdců, bakterií, kvasinek a plísní. Zároveň se usnadní rozpustnost mouky ve vodě.

Takto upravené krmivo je pro ryby nejen o cca 40 % lépe stravitelnější, ale především chuťově i pachově výraznější a přitažlivější. V těstě je extrudovaná kukuřičná mouka dobře plastická a soudržná. Přitom ve vodě perfektně uvolňuje pachové i chuťové látky. Po namočení, nebo uvaření těsta z extrudované mouky, se podstatně víc rozvine příjemná a výrazná vůně po vařené kukuřici než u klasické mouky. Tato surovina by neměla chybět v žádné směsi na boilies, pelety či v krmítkovkách.

Upozornění:  Při odběru většího balení extrudované mouky plus dalšího zboží může už jít o tak velký objem, který se nemusí vejít do jednoho balíku i při jeho nízké hmotnosti. V takovém případě posíláme extrudovanou mouku v druhém balíku a přiúčtujeme dopravné.

  • Možnosti použití: Extrudovanou, kukuřičnou mouku doporučuji přidat do směsí na výrobu boilies a to cca 10 - 20 %. Nabírá na sebo poměrně dosti vody, takže je třeba těsto v průběhu míchaní dořeďovat a nejlépe před zpracováním nechat cca půl hodiny odležet a případně ještě doředit. Pokud jde o sladké směsi, či směs na lov amurů, doporučuji ji mít v 20 - 30 % zastoupení. Toto množství dodá těstu nejen výbornou plastičnost, ale i velmi intenzivní kukuřičnou vůni, na kterou Amuři i Kapři perfektně reagují. 
  • Skladování a doba spotřeby: Extrudovanou kukuřičnou mouku skladujte hermeticky uzavřenou v PVC obalech, vědrech, nebo pytlech. V suchu a na podložce - paleta, karton, dřevo. Ne na holé zemi, betonu, či železu. Spotřebujte do cca 10 měsíců od nákupu.

Pozor ! Mouku v teplejším období velmi rádi napadají moli ! Pokud se to stane, nevyhazujte ji, ale rychle zpracujte a zkrmte rybám.

Specifikace
Váha 2 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 101 / 135