Odběr novinek
Zboží 2 / 3

CHLORELLA - Sladkovodní řasa - pro ryby, 100 g

Kód: CHLR20
Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní jednobuněčná řasa s nejvyšším obsahem chlorofylu. Ten má významný vnadící účinek na býložravé ryby - Amur, Ostroretka. Výborně na něj reaguje i Kapr, Cejn a bílá ryba. Přirozený charakter řasy, sníží ostražitost ryb.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty CHLORELLA - Sladkovodní řasa - pro ryby, 100 g
CHLORELLA - Sladkovodní řasa - pro ryby, 100 g

 

! Nejvyšší obsah chlorofylu ze všech rostlin !

! Pach chlorofilu má silný vnadící efekt pro býložravé ryby - Amur, Ostroretka !

Chuť a vůně zelených řas přitahuje dokonale i kapry a bílé ryby !

 

  • Obsah přirozených živin v 1 kg:  Hrubý protein - 62 %. Tuk – 12 %. Vláknina - 8 %. Hrubý popel 8 %. Sacharidy 10 %. Chlorofyl - 2480 mg, Vlhkost 10 %.
  • Charakteristika:  Rod Chlorella jsou sladkovodní, jednobuněčné řasy, obývající naši planetu již 1,5 miliardy let prakticky v nezměněné podobě. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Vyskytují se v mnoha druzích ve vodách po celém světě. Např. i nedávno objevený nový druh u nás tzv. " Třeboňská chlorella " - Chlorella species.

Chlorella je největším přirozeným zdrojem zeleného přírodního barviva chlorofylu - zeleného pigmentu, ze všech rostlin na Zemi. Chlorofil je nutný pro fotosyntézu rostlin, což je využití energie slunečního záření na tvorbu organických sloučenin. Fotosyntéza má základní význam pro život na Zemi.

Buňky Chlorelly mají pevnou a odolnou vnější membránu, takže jsou pro organizmus těžko vstřebatelné. Proto se při zpracování těchto řas využívá procesu narušení buněčné stěny - disintegrace. Tohoto se dosahuje nejčastěji mletím na speciálních, několika stupňových mlýnech, což je nejúčinější a nejšetrnější metoda. Tak se také uvolní veškerá vůně i chuť řasy důležité pro vnadění a lov ryb.

Chlorella má temně zelenou barvu, velmi jemnou pudrovitou strukturu a mírné rostlinné aroma, podobné rozmělněné trávě. Díky této jemné struktuře má chlorellová moučka velmi dobrou zamíchatelnost ve výrobcích, snadnou rozmíchatelnost i ve studené vodě a vysokou stravitelnost v organizmu. Barví intenzivně výrobky do zelena a dává jim přirozenou vůni i chuť po řasách . 

  • Možnosti použití:  Chlorella je velmi vhodným doplňkem do všech druhů výrobků pro vnadění i lov kaprovitých a bílých ryb - do boilies, obalovacích těst, krmítkovek - výborná přísada pro feeder, methodmixů, práškových dipů, tekutých potrav, aj.

Především je vynikající do směsí určených na lov Amurů nebo Ostroretek, pro svůj velmi vysoký obsah a intenzivní vůni chlorofilu. Nepohrdne nimi samozřejmě ani kapr nebo cejn, či bílá ryba. Výborná je i kombinace Chlorelly s mořskou řasou Kelp, či sinicí Spirulinou. Díky svým specifickým vlastnostem dodají řasy krmným směsím přirozenou chuť i vůni a ryba pak ztrácí zvýšenou ostražitost při záběru.   

Použití v praxi:  Chlorella ( nebo směs řas ) se rovnoměrně zamíchá ještě do suché směsi před přidáním vody a jiných tekutých přísad. Pokud chcete řasy rozmíchat v tekutých směsích ( boostery, dipy, tekuté potravy ), použijte k tomu tyčový mixer a krátce pomixujte, až se rozmělní veškeré hrudky. 

  • Doporučené dávkování: Do boilies pro lov Amurů a Kaprů dejte 4 - 8 % Chlorelly ( na 1 kg směsi 40 - 80 g ).

Nebo si udělejte směs řas Kelpa a Spirulina v poměru cca 2 : 1 ( např. 100 : 50 gramů ), nebo Kelpa, Spirulina a Chlorella v poměru 4 : 1 : 1 ( např. 200 : 50 : 50 gramů ). Řasy Spirulina a Chlorella dodají výrobkům přirozenou zelenou barvu a hlavně pro ryby výraznou vůni po chlorofilu, na kterou velmi dobře reagují především Amuři a Ostroretky. Chlorofil je obsažen ve vodních rostlinách, které jsou jejich přirozenou potravou.

  • Skladování a spotřeba: Uchovávejte Chlorellu v dobře uzavřených PVC, nebo papírových obalech, v suchu a temnu, bez přímeho slunečního svitu na obal, při teplotě do cca 20 °C. Spotřebujte max. do 12 měsíců od nákupu. Přemrznutí nebo krátká tepelná úprava při vaření boilies nevadí.
Specifikace
Váha 0.1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 2 / 3