Odběr novinek
Zboží 3 / 3

KELPA - Hnědá mořská řasa - pro ryby, 500 g

Kód: KELP20
Kelpa je hnědá mořská řasa (chaluha) s velmi vysokým obsahem minerálních látek a jódu. Kelpová moučka má výraznou mořskou ( rybí ) vůní i chuť. Zvýrazní přirozený charakter výrobku, sníží ostražitost ryb. Vynikající doplněk do těst i sypkých směsí.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty KELPA - Hnědá mořská řasa - pro ryby, 500 g
KELPA - Hnědá mořská řasa - pro ryby, 500 g

 

! Největší zdroj přírodního jódu !

! Přirozená, intenzivní vůně po mořských řasách - silný vnadící efekt  !

 

  • Obsah přirozených živin v 1 kg:  Hrubý protein - 7 %. Tuk – 3,5 %. Vláknina - 8 %. Hrubý popel 24 %. Sacharidy 52 %. Vlhkost 10 %.

 

  • Charakteristika:  Kelpy jsou řasy patřící mezi chaluhy, které zahrnují asi třicet rodů ( my nabízíme rod Ascophyllum Nodosum ). Kelpy vytvářejí v mělkých oceánech rozsáhlé podvodní porosty, tzv. Kelpové lesy. Na zemi se objevily před cca 23 miliony let. Tyto řasy potřebují ke svému vývoji chladnější slanou vodu, bohatou na živiny, s teplotou 6 °C a 14 °C. Rostou velice rychle, mohou povyrůst až o půl metru denně a dorůstat 30 až 80 metrů.

Moučka z Kelp má světle hnědo-šedou barvu, velmi jemnou až pudrovitou strukturu a výrazné, specifické "mořské - rybí" aroma, podobné sušeným mořským plodům. Díky této jemné struktuře má kelpová moučka velmi dobrou zamíchatelnost ve výrobcích, snadnou rozmíchatelnost i ve studené vodě a vysokou stravitelnost v organizmu. Kelpa je nejbohatším přírodním zdrojem jódu, jehož specifický pach má na ryby také velmi dobré vnadící účinky!

  • Možnosti použití:  Hnědá mořská řasa Kelpa je velmi vhodným doplňkem do všech druhů výrobků pro vnadění i lov kaprovitých a bílých ryb - do boilies, obalovacích těst, krmítkovek, methodmixů, práškových dipů, tekutých potrav, aj.

Především je vynikající do směsí určených na lov Amura. Nepohrdne nimi samozřejmě ani kapr nebo cejn a bílá ryba. Výborná je i kombinace Kelpy se sladkovodní sinicí Spirulinou, či jednobuněčnou řasou Chlorellou. Díky svým specifickým vlastnostem dodají řasy krmným směsím přirozenou chuť i vůni a ryba pak ztrácí zvýšenou ostražitost při záběru.   

Použití v praxi:  Mořská řasa Kelpa ( nebo směs řas ) se rovnoměrně zamíchá ještě do suché směsi před přidáním vody a jiných tekutých přísad. Pokud chcete řasy rozmíchat v tekutých směsích ( boostery, dipy, tekuté potravy ), použijte k tomu tyčový mixer a krátce pomixujte, až se rozmělní veškeré hrudky.

  • Doporučené dávkování: Do boilies pro lov Amurů a Kaprů dejte 10 - 20 % hnědé řasy Kelp ( na 1 kg směsi 100 - 200 g Kelpy ).

Nebo si udělejte směs řas Kelpa a Spirulina v poměru cca 2 : 1 ( např. 100 : 50 gramů ), nebo Kelpa, Spirulina a Chlorella v poměru 4 : 1 : 1 ( např. 200 : 50 : 50 gramů ). Řasy Spirulina a Chlorella dodají výrobkům přirozenou zelenou barvu a hlavně pro ryby výraznou vůni po chlorofilu, na kterou velmi dobře reagují především Amuři a Ostroretky. Chlorofil je obsažen ve vodních rostlinách, které jsou jejich přirozenou potravou.

  • Skladování a spotřeba: Z důvodu pozvolné těkavosti ( odpařování ) jódu uchovávejte Kelpu v hermeticky uzavřených obalech, v suchu a temnu, bez přímeho slunečního svitu na obal, při teplotě do cca 20 °C. Spotřebujte max. do 12 měsíců od nákupu. Přemrznutí, nebo krátká tepelná úprava při vaření boilies nevadí.
Specifikace
Váha 0.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 3 / 3