Zboží 77 / 118

TYGŘÍ OŘECH - Standart 8-12 mm, Eko balení, 25 kg

Kód: TGOW25
Velké balení za výhodnou cenu. Tygří ořech ve špičkové kvalitě, nepoškozený, bez škůdců, čistý a tříděný. Vakuově balený po 12,5 kg.

Žádné hodnocení.
Výrobce: TIGERNUTS TRADERS
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

TYGŘÍ OŘECH - Standart 8-12 mm, Eko balení, 25 kg

 

Výhodné ekonomické balení pro vlastní rozvažování, či výrobu !

Přímí dovoz z Valencie - Španělsko

 

  • Obsahuje:  7 % bílkovin, 26 % tuku - z toho je 82 % nenasycených mastných kyselin!, 21 % cukrů, 26 % vlákniny, 31% škrobu. Tygří ořech má významný obsah vitamínů - především vit. E, ale i vit. C a skupiny vit. B.  Z minerálů pak např. draslík, fosfor, hořčík, vápník aj.

 

  • Charakteristika: Tygří ořech ( angl. Tigernuts ), lat. Cyperus sculentus lativum, není vlastně ořechem, ale podzemní hlízou! Domovinou je mírné pásmo, na evropském kontinentu je to především Španělsko, kde mu říkají Chufa. Tygří ořech je též nazýván Zemní mandlí, pro svou velmi podobnou a příjemnou chuť.

Tygří ořech je pěstován především jako potravina, ale je využíván hojně též jako krmivo pro hospodářská zvířata a také ve sportovním rybolovu. Ve Španělsku z něj vyrábí bezlepkovou mouku, olej na smažení a nealkoholický nápoj Horchata de Chufa, což je tekutina vzdáleně podobná mléku. Tigernuts má velmi dobrou výživnou hodnotu a je přirozeně sladký.

Celosvětově nejuznávanější kvalita tygřích ořechů je z oblasti Valencie ve Španělsku, odkud pochází i naše zboží, které nakupujeme přímo od výrobce!

Balení:  Vakuováno - 2 x 12,5 kg v kartonu.

  • Možnosti použití:  Tygří ořech se dá ve sportovním rybolovu použít v mnoha úpravách a variantách. Vždy by však měl být naložen min. 24 hodin ve vodní lázni, aby nabobtnal. V suché formě by při větším pozření rybami mohl vyvolat podobné problémy jako suchý hrách - meteorismus, potrhání střev. Tvrdí se, že působí na ryby selektivně a vytřiďuje jen velké ryby - přesto se na něj nachytalo mnoho kaprů do 50 cm, ale i cejnů a karasů :-) ....

Skladujte v suchu a chladu. Otevřený ořech často napadají moly! Mějte jej proto hermeticky uzavřený. Spotřebujte do 10 měsíců od nákupu.

Specifikace
Váha 25 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 77 / 118