Odběr novinek
Domů /

KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 1 kg

Kód: GREXL200
Šetrně extrudované krmivo pro psy výrazně napuštěné lososovým olejem + vysoký obsah živočišných složek - s ovocnou i zeleninovou dření, pohankou a játry. Více informací v "Popisu výrobku".

3 hodnocení
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 1 kg
KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 1 kg

 

Šetrně extrudované !  Složení odpovídá Prémiovému krmivu + napuštěno lososovým olejem ! 

! Vhodné pro střední a velká plemena, psy v zátěži, nebo pro vyšší obsah energie v zimním období !

! Bohatá směs kvalitních živočišných surovin s minimem škrobu - od 10/2014 s vylepšenou skladbou surovin a bez kukuřice !

Průměr 10 - 14 mm 

 

Jak děláme naše Extrudované krmivo pro psy:

Co je to extruze? Jde o tepelnou úpravu surovin za vysokého tlaku a teploty. Ve speciálním stroji - extruderu - se směs surovin pomocí soustavy šneků a přepážek silně stlačí tak, že dojde k rychlému zahřátí směsi až na teploty okolo 120 °C. Tím dojde prakticky k uvaření všech surovin, ke ztekucení škrobů a zkrácení bílkovinných řetězců. Celý proces trvá řádově několik sekund, takže jde o tzv. šokové zahřátí, které je relativně šetrné k živinám surovin.

Velké extrudery jsou nejen technologicky, ale také energeticky, velmi náročná zařízení! Při klasické velkovýrobě, nelze míchat směsi z mnoha surovin a je třeba dodržovat velmi přesně a důsledně recepturu a hlavně mít vše velmi jemně namleto až do pudrovité struktury, jinak extruze neprobíhá tak, jak má a především nelze udělat komerčně hezký tvar výrobku - kostičky, kroužky, aj. To omezuje skladbu průmyslových směsi jen na několik málo druhů základních surovin a zbytek se dohání premixy ( směsmi ) aminokyselin, vitamínů, minerálů a především dochucovadel.

Jelikož vlastníme malý typ extruderu, který má možnost regulace vstřiku vody do pracovního prostoru, můžeme takto upravovat teplotní i tlakové podmínky uvnitř šnekové soustavy a tím i používat velmi variabilní a surovinově bohaté směsi, které mohou mít i hrubší strukturu. Abychom nemuseli dosahovat pro úplné uvaření surovin vysokých teplot až 130°C, a byly tak šetrnější k obsaženým živinám v nich, používáme již tzv. předvařené suroviny. To jsou např. toustované produkty, které jsou již částečně tepelně upravené napařením v přehřáté páře a následně mačkané do lupínků, čímž dojde k plastifikaci - zmazovatění škrobů. Další opracování tak už nevyžaduje vysoké teploty, potřebné pro úpravu škrobů.

Náš extruder, který jsme si ještě navíc specificky upravili, tak může pracovat i při teplotě okolo 85 - 90 °C a zvládne surovinově bohaté, hrubější směsi i s vyšším obsahem tuku! Díky tomu můžeme mít ve směsích suroviny, které by jinak extrudovat ve velkých průmyslových extruderech vůbec nešly. Jedinou nevýhodou je jen to, že nedosáhneme ideální a komerčně vzhledný tvar výrobku, což ale psům jistě vadí ze všeho nejméně! 

Ideální, kompletní krmivo pro psy neexistuje:  Člověk sice může psa dlouhodobě krmit pouze jedním druhem krmiva, ale tím ho nedokáže optimálně zaopatřit. Ani vy, majitelé psů, nejíte stále stejné jídlo pořád dokola. Proto krmte psa kombinovanou, pestrou stravou, složenou jak ze suchých krmiv, tak ze syrového masa, těstovin, zeleniny a jinou, energeticky vhodnou potravou pro daný druh a rasu. 

  •  Složení směsi pro extruzi: 

Celkem máme ve směsi 52 % živočišných surovin + 5 % kvasnic a pouze 13 % škrobu! Také dostatek vlákniny pro správnou peristaltiku střev = 4,5 % !  

Nízké úrovně škrobu jsme dosáhli použitím rostlinných surovin s minimem škrobu, např. zeleninové a ovocné dřeně, sladového květu, pšeničných klíčků, aj.

Nepoužíváme suroviny s vysokým obsahem lepku - pšenice, ječmen, aj. ! Nejde však o plně bezlepkovou směs, lepek se může ve stopách vyskytovat!

Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze použít v průmyslové velkovýrobě, pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích - např. hovězí škvarky, hydrolyzovaný hovězí tuk, syrová jablečná a mrkvová dřeň, aj. Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé na českém trhu!   

  • Obsah surovin: Hovězí a vepřová moučka, rybí moučka ze sladkovodních ryb - neobsahuje žádnou sůl, jako moučky z mořských ryb, hovězí škvarky lisované, hydrolyzovaný hovězí tuk, pohanková mouka, jablečná a mrkvová dřeň, jáhly, zelený hrách, oves, pšeničné klíčky, sladový květ,  pivovarské kvasnice, krmné kvasnice, lososový olej, drůbeží játra sušená, jádra modré vinné révy, inaktivované kvasnice - probiotikum pro zlepšení trávení, aj.

Přidáváme také silný přírodní antioxidant - Resveratrol - dodávaný v podobě jemně mletých jader modré vinné révy! Resveratrol snižuje negativní působení volných radikálů v těle a tim i mimo jiné Oxidativní stres, čili přílišné stárnutí buněk. Dále ovlivňuje i metabolizmus lipidů - tuků - a jejich využití v organizmu.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva.   

NL ( hrubý protein ) - 26,5 %, Tuk – 19,5 %, Vláknina - 4,5 %, Škrob pouze 13 % !  Sacharidy - 1,4 %, Popel - 8 %. NaCl - 0,5 %. 

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva ! )

Vitamíny:  A – 1.500 mj., D3 – 280 mj., E - 17 mg, B1 – 5,58 mg, B2 – 4,5 mg, B6 - 3,45 mg, B12 - 25,34 mcg, B8 = Cholin – 753 mg.

Minerály:  Ca – 2,9 %, P – 1,6 %, Na – 0,49 %, Cu – 6,65 mg, Fe – 202 mg, Zn – 35 mg, Se – 0,1 mg, J - 0,49 mg.

Energetická hodnota:   10,80  MJ / kg  =  2581 kcal / kg

Nepřidáváme umělé vitamíny ani minerály. Pokud máte potřebu obsah zvýšit, doporučuji vhodné multi vitamíno-minerální přípravky pro psy, a ty přidávat dle skutečné potřeby, např. při zvýšené zátěži, aj.  

Charakteristika krmiva:  Směs je extrudovaná do nepravidelných pelet o průměru 14 mm a délce 10 - 18 mm. Barva je tmavě hnědá. Má přirozenou rybí vůni a mastný vzhled po lososovém oleji. 

Krmivo není konzervováno, přibarvováno ani aromatizováno! Lososový olej je stabilizován vitamínem E - tokoferol - přímo od výrobce. Pelety mají přirozenou, tmavě hnědou barvu a masovou vůni po použitých surovinách. Doporučená doba spotřeby - ideálně do 30 dnů od zakoupení, pro vysoký obsah surového oleje! Obsahuje menší podíl cukru - to může ovlivnit zdravotní stav u psů s cukrovkou! Může být ve směsi i malý podíl zbytkového lepku.

  • Doporučené použití:   Receptura krmiva je sestavena pro střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého a středního věku, bez alergií, cukrovky a s dostatkem pohybu. Nehodí se příliš pro staré psy ( nad cca 10 - 12 let dle kondice a plemene ), mini plemena a malá plemena bez zátěže - pro vyšší obsah bílkovin a tuku. U velkých plemen a psů ve značné zátěži je potřeba dbát na jejich specifické nároky dle rasy a aktivity, např. doplnění chondroprotetik = kloubních přípravků, zvýšit případně ještě energii krmiva přidáním tuku, masa, aj. 

Dávkování a množství krmiva:  To je podle mého názoru pro každého psa velmi individuální ! Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, jak je to dnes zvykem - spíš "v módě", kterou má pes sežrat za den! Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu daného geneticky, stáří, atd.

Záleží-li vám na vašem psovi, nesnažte se jej krmit podle tabulek! Krmte proto naším krmivem zpočátku dle zaběhnutých vašich zvyklostí a tak, aby se pes dosyta nažral a nehladověl. Později, bude-li to třeba, upravujte dávku dle jeho kondice - jestli hubne ( přidejte více krmiva v denní dávce ), či příliš nabírá na váze ( vyměňte krmivo za méně tučné). 

Přechod na nové krmivo: U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a bez příjmu syrového masa. Tady doporučujeme více pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Doporučená doba spotřeby a skladování  -  cca do 60 dnů od zakoupení! Pro zajištění plné chutnosti krmiva je ideální ho spotřebovat do 30 dnů od nákupu. Uchovávejte krmivo v chladu, do cca 12 °C, suchu a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, taška, pytel aj. )!

Pytle mějte v suché, nevytápěné místnosti a na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, dlažbě, či železu - kondenzuje se na krmivu voda a může v místě dotyku splesnivět ! V letním období, pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 15 °C, doporučuji spotřebovat max. do 30 dnů! Neskaldujte v létě v PVC obalech, krmivo se může zapařit.

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmi, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

Upozornění:  Krmivo nemusí mít vždy standartní velikost a tvar ( viz. rozdíly velikosti jednotlivých pelet ve fotografii ). Jeho variabilita je dána charekterem dodávaných surovin a specifikací extruderu, reagujícím i na minimální změny ve struktuře surovin. To však nemá žádný vliv na jeho kvalitu, či chutnost, a jistě to také nebude žádnému psovi vadit, že nemá pravidelný tvar !

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
hodnotil: Čas: 17:30 Datum: 25.11.2014
Nás pes nežere nic jiného. Pecka!
hodnotil: Čas: 10:42 Datum: 31.10.2014
Výborné krmivo. Naše vybíravá fenka s chutí přijímá a její srst po měsíčním krmení je kvalitnější.
Vřele doporučuji.
hodnotil: Čas: 07:54 Datum: 29.10.2014
Mám německé ovčáky ve slušné pracovní zátěži. Co jsem začal krmit tímto krmivem, zlepšila se jim váha - měli ji nižší, jsou očividně temperamentnější a bez známky únavy, kterou jsem dřív na nich při větším tréningu pozoroval. Jde z nich mnohem menší "odpad" než z dřívějšího značkového krmení. Doporučuji vřele pro aktivní psy!
hodnotil: Čas: 19:30 Datum: 10.03.2014
Top granule. Doporučuji !