Odběr novinek
Zboží 2 / 6

TYGŘÍ OŘECH - pamlsek pro hlodavce, 500 g

Kód: PATGO10
Málo známá plodina, používaná jak v lidské, tak i zvířecí výživě. Chuťově vynikající, s obsahem rostlinného oleje, bohatým na tzv. Omega mastné kyseliny. Zvířata jej zbožňují!

Žádné hodnocení.
Výrobce: TIGERNUTS TRADERS
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty TYGŘÍ OŘECH - pamlsek pro hlodavce, 500 g
TYGŘÍ OŘECH - pamlsek pro hlodavce, 500 g

 

Chuťově vynikající zdroj energie a živin pro hlodavce!

 

  • Obsahuje:  7 % bílkovin, 26 % tuku - z toho je 82 % nenasycených mastných kyselin!, 21 % cukrů, 26 % vlákniny, 31% škrobu. Tygří ořech má významný obsah vitamínů - především vit. E, ale i vit. C a skupiny vit. B.  Z minerálů pak např. draslík, fosfor, hořčík, vápník aj. Je přirozeně sladký.

 

  • Charakteristika: Tygří ořech ( angl. Tigernuts ), lat. Cyperus sculentus lativum, není vlastně ořechem, ale podzemní hlízou! Domovinou je mírné pásmo, na evropském kontinentu je to především Španělsko, kde mu říkají Chufa. Tygří ořech je též nazýván Zemní mandlí, pro svou velmi podobnou a příjemnou chuť. Tygří ořech je pěstován především jako potravina, ale je využíván hojně též jako krmivo pro hospodářská zvířata. Ve Španělsku z něj vyrábí bezlepkovou mouku, olej na smažení a nealkoholický nápoj Horchata de Chufa, což je tekutina vzdáleně podobná mléku. Tigernuts má velmi dobrou výživnou hodnotu.

 

  • Možnosti použití:  Pro hlodavce jsou vynikající pochoutkou, tak jako většina olejnatých semen. Oproti slunečnici či burákům má však Tygří ořech poloviční obsah oleje, a tak se může přidávat více do krmné dávky, bez většího rizika ztloustnutí zvířat, jako z jiných olejnin. Doporučuji 5 - 10 % z celkového objemu krmiva.
Specifikace
Váha 0.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 2 / 6