Odběr novinek
Zboží 6 / 48

JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené granulované - pro koně, 5 kg

Kód: JVGK40
Velmi kvalitní doplňková složka krmiva pro koně a další býložravce. Vysoký obsah pektinu - vlákniny. Vhodné i pro obézní koně.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Dodavatel: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené granulované - pro koně, 5 kg

 

Vynikající zchutňující doplněk krmné dávky !

 • Charakteristika:  Granulované sušené jablečné výlisky, jsou koncovým produktem při získávání jablečné šťávy lisováním. Jablka se najemno rozdrtí, vylisují a zbylá dřeň se šetrně vysuší v horkovzdušné sušárně. Sypké úsušky mají velký objem, proto se granulují, čímž mají i mnohem praktičtější využití jako přísada do krmiva. Naše sušená a granulovaná jablečná dřeň neobsahuje žádné další příměsi jiných surovin. Barva granulí je hnědo zelená, s jemnou vůní jablek. Průměr mají 10 mm, délku cca 2,5 - 3,5 cm.
 • Sušené jablečné výlisky jsou velmi dietetickým a chutným doplňkem krmiva pro svůj vysoký obsah vlákniny a nízkou energetickou hodnotu. Jsou tak vhodné pro všechny kategorie zvířat a to i obézní a staré. Granulované jablečné výlisky nejsou melasovány a ani jinak upravovány přídavkem dalších surovin.

  Jejich významnou předností pro býložravce je to, že dodávají organizmu pomalu uvolňující se energii, ve formě dobře stravitelné jablečné vlákniny - pektinu. Navíc jej významě zásobuje antioxidanty, minerály a vitamíny, které jsou důležité pro prevenci chorob.

  Jablečné výlisky obsahují:  Vlhkost 8 %, NL 7 %, tuk 4,7 %, vláknina 18,3 %, cukry 12 %, popel 4,3 %, SEk ( stravitelná energie pro koně ) 10 MJ. Vitamíny:  E 3,1 mg, karoten 5,3 mg, B1 2,5 mg, B2 1,2 mg, B3 Niacin 31 mg. Makroprvky - Ca 2,2 g, P strav. 3,5 g. Na 1,1 mg, K 4,6 mg. Mikkroprvky: Fe 162 mg, Cu 13 mg, Mn 16,5 mg, Zn 38 mg.

 • Možnosti použití:  Jablečné pelety jsou vhodným doplňkem krmné dávky, především jako zchutňovadlo a přídavek k bílkovinným složkám, např. vojtěškovým granulím, pro dosažení vhodné energetické bilance k jejich bílkovinnému základu. Navíc se do krmné dávky dostane optimální množství vlákniny, karotenu, vitaminu, minerálů a antioxidantů v přirozené formě.
 • Na sušené jablečné výlisky není nutné zvířata navykat, přijímají je velmi ochotně a s velkou chutí. Ideální je zamíchat jablečné pelety do zrnin, nebo jako složku vlastního müsli.

  Obvykle podávané množství:  Dospělí koně 1 - 3 kg / den - dle hmotnosti, ročního období ( v zimě se dává vyšší dávka ) a aktivity zvířete. Rozdělte do jednotlivých krmných dávek. Nebo jako součást vlastního müsli 15 - 25 %.

  Doba trvanlivosti 8 měsíců. Pytle uchovávat v suchu a šeru, na tepelně nevodivé podložce - paleta, kartony, aj.

 

Specifikace
Váha 5 kg
Alternativy a podobné
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 6 / 48