Odběr novinek

Krmné kvasnice, 5 kg

Kód: KKPK-1
Krmné kvasnice na kukuřičných výpalcích jsou vynikajícím zdrojem velmi kvalitních bílkovin, vitamínů a minerálů pro koně, drůbež a ryby.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Dodavatel: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Krmné kvasnice, 5 kg

! Vynikající krmný doplněk pro zlepšení kondice zvířat !

! Zvyšuje i chutnost směsi !
 

  • Obsah některých živin v 1 kg: Hrubý protein 44 %, Tuk 6 %, Hrubý popel 6 %, Vláknina - 10 %, Škrob 5 %, Sušina 91 %.

Některé aminokyseliny: Arginin - 1,35 %, Glutamin - 7,71 %, Glycin 1,25 %, Isoleucin - 1,25 %, Leucin - 2,45 %, Valin - 1,6 %, Lysin - 1,63 %, Methionin - 0,7 %, Tyrosin - 0,92 %, Threonin - 0,97 %. 

  • Charakteristika: Krmné kvasnice Sacharomyces cerevisiae, jsou produkovány na nosiči DDGS - kukuřičné výpalky. Takto získané kvasnice se suší a používají se nejčastěji jako prášek, který se dobře váže na další suroviny při míchání krmných směsí. Neobsahuje GMO.

Barva prášku je tmavě hnědá s charakteristickou příjemnou vůní kvasnic. Sušené krmné kvasnice jsou konzistencí podobné hrubé mouce.

Krmné kvasnice jsou zdrojem vysoce stravitelných dusíkatých látek. Biologická hodnota sušených kvasnic je vyjádřena zvláště obsahem životně důležitých aminokyselin, které organismus hospodářských zvířat sám neumí syntetizovat jako je např. lysin, methionin, cystin, leucin, valin, izoleucin a ostatních.

Tato vysoká biologická hodnota je také dána velmi příznivým obsahem vitamínů skupiny B zejména thyaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), pyridoxinu (vitamín B6) a kyseliny pantothenové (vitamín B3),  ale i obsahem minerálních látek a stopových prvků - zejména fosforu, draslíku, železa, mědi, zinku. Sušené pivovarské kvasnice jsou jako krmivo vhodné především do krmných směsí pro aktivní zvířata, mláďata i seniory, zvířata po nemoci, v rekonvalescenci nebo při zvýšené zátěži - pracovní a sportovní koně.

  • Možnosti použití: Krmné kvasnice mají široké možnosti použití ve výkrmu domácích i hospodářských zvířat, především pro býložravce, všežravce a také ryby - sportovní rybolov. Nehodí se ale pro šelmy - psy a kočky, a to kvůli rostlinnému nosiči. Pro šelmy jsou ideální pivovarské kvasnice.
     
  • Dávkování pro koně a drůbež: 

Koně: Obvykle 1 - 4 % z krmné dávky / den. Nebo dle vlastních zkušeností, či rady veterináře! Krmnými kvasnicemi se dá krmit dlouhodobě, je to přírodní, nekoncentrovaná surovina, podávaná v malém množství do krmné dávky, takže nemá žádné návykové ani jiné vedlejší vlivy na organizmus zvířete.

Drůbež: 150 - 250 g / kg rostlinného šrotu.

Bažanti a křepelky: 300 - 350 g / kg rostlinného šrotu. Pokud směs obsahuje živočišné moučky, stačí 100 - 200 g / kg.

Sportovní rybolov: 100 - 300 g / kg suché směsi. Záleží na množství použitých živočišných surovin a charakteru směsi - sladká, masová, rybí. Čím méně masových mouček, tím více přidejte krmných kvasnic.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu a temnu. Spotřebujte ideálně do 10 měsíců od nákupu.
Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.