Odběr novinek
Zboží 5 / 48

Řepkový olej - pro koně, 1 l

Kód: ROPK10
Neředěný, čistý řepkový olej, bez příměsí jiných olejů. Je za studena lisovaný z jarních odrůd řepky. Neobsahuje kyselinu erukovou, zhoršující využití živin v těle!

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Řepkový olej - pro koně, 1 l
Řepkový olej - pro koně, 1 l

 

  • Charakteristika: Přírodní, velmi čistý řepkový olej, bez příměsí jiných druhů olejů. Má žlutou barvu se zelenkavým nádechem, charakteristickou pro přírodní, řepkový olej. Je lisovaný za studena z jarních odrůd řepky, která neobsahuje kyselinu erukovou, jako ozimé ordrůdy. Kyselina eruková je antinutriční látka, jenž zhoršuje využití některých živin v těle. Olej pochází z vlastní výroby, má charakteristickou, výraznou vůni po řepce. Není tudíž rafinovaný (chemicky čištěný), jako potravinářský olej. Není proto zbaven přirozených aromatických ani chuťových látek a má tak mnohem lepší nutriční vlastnosti!

 

  • Možnosti použití:  Nejčastěji se používají, pro tukování krmiv koním, kukuřičný a sojový olej. Koním však lze bezpečně podávat i řepkový, nebo lněný olej.  Pokud si kůň na zvýšený příjem tuků v krmivu postupně zvyká, je schopen strávit a využít až 20 % oleje v dietě - denní krmné dávce.

Dieta s vysokým obsahem tuků může také příznivě ovlivnit chování koní. Zkušenosti ukazují na to, že mnoho koní se chová klidněji - nemají tak „horkou hlavu" - když jsou krmeni dávkou s vyšším obsahem tuků, ve srovnání s koňmi krmenými tradičně dietami na bázi škrobu a cukrů.

  • Doporučené dávkování:  Obecně se doporučuje max. do 100 ml oleje na 100 kg hmotnosti koně / den. Tzn. že 500 kg zvíře dostane 0,5 l oleje denně, rozděleného  po částech do krmných dávek.
 
Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 5 / 48