Odběr novinek
Zboží 4 / 14

Sladový květ - Sypký - pro koně, 1 kg

Kód: SK10021
Sladový květ je vedlejší produkt při výrobě pivního sladu, který se používá hlavně jako velmi kvalitní přídavek do krmiva pro hospodářská zvířata.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Dodavatel: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Sladový květ - Sypký - pro koně, 1 kg
Sladový květ - Sypký - pro koně, 1 kg

 

Vynikající doplněk krmné dávky !

 • Charakteristika:  Sladový květ je velmi ceněným vedlejším produktem při výrobě a zpracování sladu. Jsou to sušené kořínky z naklíčeného sladovnického ječmene. Jeho kvalita, složení a vlastností do značné míry závisí na druhu sladovaného ječmene. Sladový květ rychle přijímá vlhkost a proto se musí uchovávat v suchém a chladném prostředí, jinak se brzy kazí - plesniví.

 • Kromě vysokého obsahu bílkovin je sladový květ významný také obsahem minerálních látek, vitamínů a enzymů. Obsahuje vitaminy A1, A2, B1, B2, B6, kyselinu pantotenovou, nikotinovou, nikotinamid, biotin, inositol, kyselinu p-aminobenzoovou, kyselinu listovou, Lactobacillus cassei, rhizopterin a dále vitaminy C, D a E. Obsahuje proteololytické a amylolytické enzymy.

  Dále v něm byly zjištěny i organické kyseliny: jablečná, asparagová, jantarová, octová, propionová, citrónová a vyšší mastné kyseliny, polytenoly, cholesterin, olejovité látky, pryskyřice, vosky a cukry. 

 • Možnosti použití:  Sladový květ je významným zdrojem dusíkatých látek (250 g/kg). Mimo svůj obsah dusíkatých látek, působí aromaticky a zchutňuje krmné dávky. Vhodně se uplatňuje zejména ve směsných krmných dávkách (zvláště do směsí pro nemocná, nebo mladá zvířata). Je dobře přijímán a podporuje příjem dalších krmiv. Má příznivé účinky na laktaci.

 • Obsah sladového květu v krmivu nemá překročit 10 – 15 %, vyšší dávky způsobují hořknutí mléka. Opatrnost vyžaduje jeho podávání březím zvířatům.

  Vhodné je sladový květ zkrmovat koním nemocným a koním v rekonvalescenci. Obsahuje ale proměnlivé množství hordeninu, substance, která je příbuzná s katecholaminem. V 1 kg sladového květu je ho obsaženo až 4 g. Dopingové kontroly při koňských dostizích jsou schopny v moči koně tuto látku zjistit.

  Doporučená dávka na den:   0,5 - 0,7 kg / kus. Přidat do krmiva a rovnoměrně zamíchat.

  Spotřebujte do 6 měsíců od zakoupení!

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 4 / 14