Odběr novinek
Zboží 18 / 45

Doplňkové krmivo pro BARF - Extrudované s Kelpou, 2,5 kg

Kód: BARFEX10
Nový výrobek! Extrudované, doplňkové krmivo z rostlinných surovin, pivovovarských kvasnic a s mořskou řasou Kelp. Příloha k syrovému i vařenému masu. Nekrmit samostatně nebo s granulemi!

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Doplňkové krmivo pro BARF - Extrudované s Kelpou, 2,5 kg
Doplňkové krmivo pro BARF - Extrudované s Kelpou, 2,5 kg

 

! Nekrmit samostatně !

! Určeno jen jako Doplňkové krmivo pouze k masu !

Nedávat ani ke granulím - jen k masu a vlhčené !

 

  • Obsahuje:  Jáhly ( loupané proso ), pohanka, rýže, jablečná dřeň, zelený hrášek, pšeničné klíčky, pivovarské kvasnice, kukuřičné klíčky, vaječné skořápky - moučka, konopná moučka, Svatojánský chléb - Karob, sušená vejce, hnědá mořská řasa Kelpa.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva:  Hrubý protein - 14 %. Tuk – 5 %. Vláknina - 12 %.  Sacharidy - 3,5 %. Popel - 11 %. Škrob 30 %.

Vitamíny - přirozené ze surovin:  A – 750 mj., C - 116 mg., D3 – 105 mj., E - 25 mg, B1 – 9,2 mg, B2 – 6,4 mg, B3 = Niacin - 32,7 mg, B6 - 4,3 mg, B12 - 2,6 mcg, B8 = Cholin – 78,2 mg, Beta karoten - 1,4 mg.

Minerály přirozené ze surovin:  Ca – 1,4 %, P – 0,7 %, NaCl – 0,3 %, Mg - 650 mg, Cu – 6,8 mg, Fe – 96 mg, Zn – 35 mg, Se – 0,2 mcg, Jód - 18,2 mg.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi, při laboratorních rozborech. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva! ). Při přídavku 20% do masa se však všechny hodnoty 5x sníží, takže pes v jedné dávce dostane jen pětinu z uvedených hodnot.

  • Charakteristika:  Extrudované doplňkové krmivo je určeno jako příloha pro příznivce BARFování, tzn. krmení psů syrovým masem. Lze jej však použít i při krmení vařeným masem. Výborným tahem, pro zlepšení chuti i nutriční hodnoty, je zalít granule k masu ještě vývarem z něj, či z kostí!

Ve vodě mohou granule mírně bobtnat, protože obsahují dehydrované suroviny, které mají tendenci nabírat na sebe více vody - např. jablečná dřeň. Proto je lepší před podáním psovi k masu, vždy granule zvlhčit. Extrudované doplňkové BARF krmivo je tepelně opracované a pro psa velmi dobře stravitelné. Má světle zeleno šedou barvu a jemnou vůni po rostlinných surovinách a kvasnicích.

Krmivo je konzervováno pouze vysušením a neobsahuje žádná barviva ani ochucovače !

Jelikož jde o doplněk k masité stravě, je surovinové složení tomu přizpůsobeno tak, aby doplněk dodával to, co se v mase vyskytuje minimálně, což je především přirozená vláknina, některé vitamíny a minerály, stopové prvky, jód, aj. Naše krmivo pro BARFování neobsahuje pšenici ( ani jiné obiloviny ), která se vyznačuje vysokým podílem obilné bílkoviny - lepku, který může být pro psa potencionálním alergenem. Lepek se může ale ve stopách vyskytovat. 

Vlákninu zajišťuje především pohanková mouka - mletá z neloupaných pohankových zrn, sušená jablečná dřeň, pšeničné klíčky, kukuřičné klíčky a Svatojánský chléb.

Vitamíny a minerály jsou pouze přirozeného, organického původu, bez přídavku krmivářských anorganických premixů. Zajištují je hlavně, pivovarské kvasnice, moučka z vaječných skořápek, jablečná dřeň, pšeničné a kukuřičné klíčky, mořská řasa Kelpa, konopná moučka, sušená vejce.

Nenasycené mastné kyseliny jsou zastoupeny nejvíce v lněném semínku, konopné moučce, Kelpě a klíčcích.

  • Doporučené použití:  Doplňkové krmivo je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte jej samostatně, pes ho nebude ani chtít moc sólo žrát a mohlo by navíc způsobit i trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa. Je vhodné pro menší, střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku, bez sklonu k cukrovce. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadrůměrnou potřebu specifických živin, např. kolagenu a minerálů !

Krmivo zamíchejte do mokré masové směsi, případně ještě přelejte vychladlým vývarem. Rozpustnost je pozvolná a granule se rozpadají od povrchu ke středu pomalu a postupně, řádově desítky minut ( dle způsobu použití - vývar, nebo směs masa ).

  • Dávkování doplňkového krmiva: 

Obecně se k masu přidává asi 10 - 20 %  ( 100 - 200 g na 1 kg masa ) doplňkového rostlinného krmiva, vzhledem k jeho složení a obsahu vlákniny. Záleží na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát rostlinných granulí 20 % z hmotnosti krmné porce. ( Máme také informace od chovatelů, že dávají až 25 % ( 250g / kg ) rostlinné složky při krmení masem.)  

  • Skladování a spotřeba: Doplňkové rostlinné krmivo Barf s lososovým olejem je konzervováno přirozenou cestou, a to vysušením. Uchovávejte jej proto v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 20 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, dlažbu, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.
  • Spotřebovat do 6 měsíců od nákupu. Doplňkové krmivo neobsahuje průmyslová digestiva - ochucovadla, suroviny mohou ztrácet dlouhodobým skladováním na chuťové i pachové atraktivnosti. Ideální spotřebu, pro zachování plné atraktivity proto doporučuji nejlépe do 3 měsíců.. Extrudované rostlinné krrmivo velmi rádi také napadají moli. Pokud se vám to stane, nevyhazujte jej, dejte krmivo po menších částech na 1 minutu do mikrovlnné trouby, tak se částečně sterilizuje. Psovi to nijak nevadí.

 

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 18 / 45