Odběr novinek
Zboží 13 / 41

Doplňkové krmivo pro psy - Pro BARFování, 2,5 kg

Kód: BARF10
Granulované doplňkové krmivo, převážně z rostlinných surovin, určené jako přiloha k syrovému i vařenému masu. Nekrmit samostatně, jen s masem! Více informací v "Popisu výrobku".

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku Doplňkové krmivo pro psy - Pro BARFování
Další varianty zboží: Doplňkové krmivo pro psy - Pro BARFování
Doplňkové krmivo pro psy - Pro BARFování, 2,5 kg

 

! Nekrmit samostatně !

Určeno jen jako Doplňkové krmivo - příloha !

! Doplněk při krmení syrovým masem !

 

  • Obsahuje : 

Extrudované suroviny:   jáhly ( loupané proso ), pohanka, oves setý, zelený hrách, bramborové vločky.

Sušené suroviny:  Jablečná a mrkvová dřeň, pivovarské kvasnice, pšeničné klíčky, sladový květ, červená řepa, bylinná směs - tymián, rozmarýn, anýz, špenát, saturejka, máta.

Drcená semena:  Ostropestřec Mariánský, Len setý, jádra červené vinné révy, dýňová semena.

Živočišné suroviny:  Pivovarské kvasnice, lososový olej, sušená vejce, sušená hydrolyzovaná játra.

Ostaní suroviny:  krmný vitamín C, inaktivované kvasnice.

 

  • Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva:   

Hrubý protein - 14 %. Tuk – 8 %. Vláknina - 5,3 %.  Sacharidy - 5 %. Popel - 6,3 %. Škrob 25 %. NaCl - 0,3 %. 

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva! )

Při přídavku 20% do masa se však všechny hodnoty 5x sníží, takže pes v jedné dávce dostane jen 1% sacharidů, 5% škrobů, atd.

Vitamíny:  A – 5.750 mj., C - 216 mg., D3 – 135 mj., E - 25 mg, B1 – 8,2 mg, B2 – 6,4 mg, B6 - 48 mg, B12 - 2,3 mcg, B8 = Cholin – 840 mg, Beta karoten - 14,4 mg.

Minerály:  Ca – 0,5 %, P – 0,3 %, Na – 0,13 %, Cu – 6,5 mg, Fe – 55 mg, Zn – 26 mg, Se – 0,2 mg.

Energetická hodnota:   2,6  MJ / kg  =  609 kcal / kg

 

  • Charakteristika:  Doplňkové krmivo je určeno jako příloha pro příznivce BARFování, tzn. krmení psů syrovým masem. Lze jej však použít i při krmení vařeným masem, nebo pro zalití masovým vývarem. Doplňkové BARF krmivo je granulováno za studena, do granulí o průměru 8 mm a délce cca 25 - 35 mm. Má světle narůžovělou barvu ( po červené řepě ) a jemnou vůni po rostlinných surovinách a kvasnicíh. Ve vodě ani trochu nebobtná!

Krmivo neobsahuje žádné konzervanty ani barviva !

Jelikož jde o doplněk k masité stravě, je surovinové složení tomu přizpůsobeno tak, aby doplněk dodával to, co se v mase vyskytuje minimálně, což je především přirozená vláknina, vitamíny skupiny B a C, nenasycené mastné kyseliny, stopové prvky, antioxidanty, probiotikum, aj.

Naše krmivo pro BARFování neobsahuje pšenici, která se vyznačuje vysokým podílem obilné bílkoviny - lepku, který může být pro psa potencionálním alergenem. Neobsahuje ani kukuřici, s vysokým podílem škrobu.

Vlákninu zajišťuje především extrudovaná pohanková mouka - mletá z neloupaných zrn, jablečná a mrkvová dřeň, sladový květ, pšeničné klíčky a neloupaný, toustovaný oves. Vitamíny a minerály pak hlavně pivovarské kvasnice, červená řepa, sušená vejce a pšeničné klíčky. Nenasycené mastné kyseliny jsou nejvíce zastoupeny v lososovém oleji, semenech ostropestřce a lnu. Antioxidanty pak jako Resveratrol ve vinných jádrech, Ostropestřec a krmný vitamín C. Probiotikum v podobě inaktivovaných kvasnic, pro zlepšení kvality trávení.

  • Doporučené použití:   Krmivo je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte jej samostatně, pes ho nebude ani chtít sólo žrát a mohlo by navíc způsobit i trávicí potíže. Je vhodné pro menší, střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku, bez sklonu k alergiím a cukrovce. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadrůměrnou potřebu specifických živin!

Krmivo zamíchejte do masové směsi, nebo přiměřeně přelejte vychladlým vývarem. Rozpustnost je pozvolná a granule se rozpadají od povrchu ke středu pomalu a postupně, řádově desítky minut ( dle způsobu použití - směs masa, nebo vývar).

  • Dávkování doplňkového krmiva: Pro každého psa je velmi individuální ! Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství doplňkového krmiva, kterou má pes sežrat za den! Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to např. podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu. Záleží také na skladbě krmiva a doplňcích, kterými sami krmite.

Obecně se k masu přidává asi 10 - 20 %  ( 100 - 200 g na 1 kg masa ) doplňkového rostlinného krmiva, vzhledem k jeho složení a obsahu vlákniny. Záleží na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát rostlinných granulí až k 20 % z hmotnosti krmné porce. ( Mám také informace od chovatelů, že dávají až 25 % ( 250g / kg ) rostlinné složky při krmení masem.)  

  • Skladování a spotřeba: Doplňkové rostlinné krmivo je konzervováno přirozenou cestou, a to je vysušením. Uchovávejte jej proto v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 15 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné, nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Doporučuji spotřebovat max. do 6 měsíců od nákupu. Krmivo vydrží sice až 10 měsíců při správném skladování, ale protože neobsahuje průmyslové digestivy - ochucovadla, suroviny ztrácejí dlouhodobým skladováním na chuťové i pachové atraktivnosti.

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 13 / 41