Odběr novinek

POHANKA LOUPANÁ - LÁMANKA - pro psy, 2,5 kg

Kód: POHLA30
Mechanicky loupaná, nepředvařená, drcená zrna pohanky. Ideální doplněk při krmení masem ( Barfování ), k vysoce bílkovinným granulím, nebo objemová složka ke krmivu u nenasytných psů. Nutná krátká tepelná úprava před podáním psovi.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

POHANKA LOUPANÁ - LÁMANKA - pro psy, 2,5 kg

 

! K masu, ke konzervám, ke granulím, při dietách !

Velmi kvalitní a chutný rostlinný doplněk do krmiva pro psy !

! Z 1 kg pohankové lámanky získáte 2,5 kg vařené suroviny !

 

  • Obsah živin: 11,5 % bílkovin, 2,5 % tuku, 6,5 % popelovin ( minerální látky ), 8,5 % vlákniny, 41 % škrobu.

 

  • Charakteristika:  Pohanka se podle způsobu využití řadí k obilovinám. Botanicky se jedná o rostlinu dvouděložnou, patřící do čeledi Rdesnovitých (Polygonaceae). Často je označována za pseudoobilninu. Pohanky jsou jednoleté a vytrvalé byliny. Mají bílé a růžové květy v hroznech a lichoklasech. Plodem je nažka. V českých zemích se začala pěstovat od 12. století a v 16. století byla velmi populární potravinou. Více informací o významu Pohanky ve výživě lidí najdete zde: http://www.viviente.cz/pohanka/

Pohanka neobsahuje lepek, takže jako jedna z mála obilovin je vhodná pro psy trpící celiakií – alergií na lepek. Je významným zdrojem Rutinu – vitamín B8, který napomáhá při problémech s cévami. Posiluje imunitu organizmu a využívá se i při detoxikaci. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje podávat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus.

Pohanka by měla být významnou součástí stravy správně živeného psa a neměla by chybět v žádném psím jídelníčku. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, dobře stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu.

Mnohá suchá průmyslová krmiva ( granule ) jsou velmi chudá na vlákninu ( mělo by ji být v suchém krmivu min. 3, 5 - 5 % ), v takovém případě je pohanka pro psa už spíše nutností.

Námi nabízená loupaná pohanka je v potravinářské kvalitě, ale protože je s ní manipulováno v krmivářském prostředí, nedoporučuji používat pro lidskou výživu.

  •  Možnosti použití:  Loupaná pohanka je vhodná pro všechna plemena psů, včetně těch, co trpí alergii na lepek, nebo mají cukrovku. Po tepelné úpravě slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i živočišnými bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte pohanku jako hlavní krmnou dávku, ani s ní nepřekrmujte, pes by mohl trpět zácpou. Mějte ji jen jako doplněk bílkovinného krmiva.

Vlhká, uvařená pohanka může být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnice, kozí mléko, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se nalepí na mokrá zrna a pes jej beze zbytku sežere.

Doporučuji zvýšit chuťovou atraktivitu uvařené pohanky lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj.

  • Způsob přípravy:  Loupanou pohanku je nutné uvařit, nelze ji podávat v suchém stavu! Pro kratší dobu vaření, doporučuji namočit pohanku na cca 2 hodiny do teplé vody. Vody dejte cca 2,5x více než pohankové lámanky, tzn. na 1 kg pohanky / 2,5 litru vody. Namočenou směs uveďte před bod varu a cca 5 - 8 minut mírně vařteZískáte tak asi 2,5 kg vařené pohanky. 

Pokud jste pohanku nenamočili, je nutné ji zvolna povařit cca 10 - 15 minut. Uvařená zrna můžete ještě tyčovým mixerem rozmixovat na hrubší pyré - zvýší se tak podstatně stravitelnost pro psa. Zamíchejte poté do obsahu konzervy, masa, nebo granulí. Loupanou pohanku můžete namočit a uvařit i v masovém vývaru a podávat po ochlazení s ním.

Dobrá rada:  Dávkujte vodu k vaření pohanky tak, aby jste ji nemuseli slévat a všechna se vám vsákla do pohanky. Z pohanky se při namočení vyluhovává Rutin - vitamín B8, takže pokud vodu slejete zbavujete se i Rutinu.

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že směs zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 150 %.

Běžně se přidává vařená pohanka při krmení masem do 20 % rostlinného doplňku ( tzn. 200 g / kg krmiva ). Někteří chovatelá dávají až 30 %. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z objemu krmiva.

U obézních psů je možné pohanku použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového objemu kalorického krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. Pohanka u diety nahradí část granulí z denní dávky, nepřidává se k celodenní dávce navíc! Přidává se asi 10 - 15 % vařené pohanky, zamíchané do granulí.

  • Skladování a spotřeba:  Suchá loupaná zrna pohanky skladujte hermeticky uzavřená v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a uvařit - psovi to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte v suchém stavu nejlépe do 8 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i rok. Po uvaření spotřebujte:  do 24 hodin - při teplotě skladování do 8 °C. Do 12 hodin - při teplotě do 15 °C. Při teplotách nad 22 °C spotřebujte ihned - v letních vedrech vám jinak začne po pár hodinách kvasit.

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.