Odběr novinek

ENERGY FOR SPEED - Energetický nápoj - pro psy v krátké intenzivní zátěži, 500 g

Kód: PRMX10
Vysoce energetický doplněk výživy pro rychlé doplnění glykogenu ve svalech ihned po intenzivním výkonu - výrazně urychlí rekonvalescenci. Ideální použití také 1-2 dny před zátěži - podstatně zlepší přípravu psa k výkonu.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

ENERGY FOR SPEED - Energetický nápoj - pro psy v krátké intenzivní zátěži, 500 g

! Vynikající pro přípravu psa ve vysoké, nárazové zátěži trvající do cca 90 minut !

! Pro rychlou rekonvalescenci po jakékoliv velké zátěži !

! Vyvážený poměr účinných látek !

 

 • Složení energetické směsi:  Maltodextrin, Játrový protein, Sušená vejce, Glukóza ( Dextróza ), Pivovarské kvasnice, rybí protein, mořská řasa Kelp, sojový Lecithin, aminokyseliny BCAA, L-Glutamin, Vitamín C, Taurin.

Obsah živin ve směsi:  Bílkoviny 20 %, Tuk 4 %, Popel 2 %, Vláknina 0,5 %, Vlhkost 8 %. 

Obsah hlavních účinných látek v 1 dávce ( 30 g ):  Maltodextrin - 15 g, Glukóza - 3 g, Lecitin - 800 mg, Kelpa - 800 mg, BCAA + Glutamin - po 700 mg, Vitamin C - 510 mg, Taurin - 400 mg, Jód - 0,35 mg.

Energetická hodnota ve 100 g energetické pasty:  1,37 MJ = 326 kcal.  V jedné dávce 30 g:  0,41 MJ = 98 Kcal

 • Charakteristika: Námi nabízená energetická směs nepochází ze zdrojů pro lidskou sportovní výživu, ale jde o skladbu suroviny určených např. pro intenzivní výživu masožravých zvířat nebo krmivářské doplňky výživy zvířat. Směs je určena i pro rychlé obnovení svalového glykogenu při vysokém fyzickém zatížení psa. Glykogen se skládá z velkého množství molekul glukózy spojených navzájem tzv. glykosidovými vazbami. Nejvíce glykogenu je ve svalech - asi 2/3 a pak v játrech - asi 1/3. Jeho zásoba je při velkém zatížení vyčerpána asi po 30 - 90 minutách, dle intenzity zátěže, přičemž svalový glykogen se využivá jako zdroj energie úplně první. Pokud se glykogen z organizmu vyčerpá, jsou jako nový zdroj energie použity bílkoviny a teprve mnohem později i tuky. Proto je nutné tělu dodávat dostatek glukózy a specifických volných aminokyselin, aby nedocházelo k odbourávání svalových vláken při výkonu a hlavně po něm - při regeneraci. 

Energetická směs Energy for Speed má sypkou, jemnou strukturu a světle krémovou barvu po surovinách. Vůně je přirozená ze surovin. Chuť je mírně nasládlá. Bez jakéhokoliv obsahu aromat, barviv a nepřirozených konzervantů. Jen a pouze přírozené suroviny pro organizmus!

Význam jednotlivých surovin:

Maltodextrin: Je polysacharid vznikající spojením molekul jednoduchého cukru glukózy ( dextrózy ). Čistá glukóza se v těle velmi rychle dostává do krve, kde se spotřebovává v podobě tzv. krevního cukru jako přímí zdroj energie pro metabolické procesy těla. Glukóza podána v čisté formě se však spotřebuje velmi rychle a organizmu v zátěži za krátký čas dochází energie. Maltodextrin ale uvolňuje molekuly glukózy postupně a po delší dobu, což zabraňuje kolísání obsahu krevního cukru v krvi, stabilizuje jeho hladinu, takže tělo má neustálý příjem energie, bez velkých výkyvů v době, kdy to nejvíc potřebuje. Zahání tak u psa malátnost, pocit slabosti a nechuť dále pracovat. Maltodextrin také významě zlepšuje využití vody v těle - zlepšuje vstřebatelnost tekutiny a zároveň dodává energii pro svaly. Zabraňuje efektu přepitosti žaludku ( těžký žaludek ) z čisté vody.

Glukóza nebo-li také Dextróza:  Lidově nazývaná taky jako Hroznový cukr. Je základním a nejrychlejším zdrojem energie pro všechny tělesné tkáně. Jako tzv. krevní cukr dodá tělu energii do pár minut po požití. Čistá Glukóza je důležitá na překlenutí doby než nastoupí účinek Maltodextrinu, aminokyselin a hydrolyzovaných proteinů.

Proteiny: Pivovarské kvasnice, sušená vejce, játra, rybí protein. Jsou to hydrolýzou upravené bílkoviny ( zkrácení bílkovinných řetězců ) z přirozených surovin - ryb a drůbežích jater. Hydrolyzované proteiny nezpůsobují alergie! Takto upravené proteiny mají velmi vysokou stravitelnost v těle psa a nezatěžují jeho trávicí ústrojí před nebo v průběhu zátěže, např. při vytrvalostním závodu.

Lecitin: Patří mezi tzv. fosfolipidy, které jsou složkou vnějších buněčných membrán rostlin i živočichů. Lecitin obsahuje vysoké procento nenasycených mastných kyselin! Je důležitou složkou v metabolismu tuků a jejich využívání, podporuje správnou činnost mozku a zamezuje ukládání tuků v játrech. Při vysoké zátěži dodává energii nervové i svalové soustavě a zkracuje tak dobu regenerace. 

Kelpa - hnědá mořská řasa: Přirozený zdroj velmi velkého množství vysoce využitelných minerálů a vitamínů, především pak jódu, což je bezesporu její největší přínos ve výživě. Dále výrazné podporuje přirozenou imunitu organizmu - je bohatým zdrojem elektrolytů ( vápník, hořčík, draslík ). Má silné antioxidační, antibakteriální a antivirové účinky, čímž zvyšuje regenerační schopnost organismu. Podporuje imunitní systém a správný metabolismus vápníku. Urychluje rekonvalescenci po vysoké fyzické zátěží. Podporuje mozek a mozkové funkce - stimulant mozkových funkcí - zvyšuje chuť psa závod dokončit. Kelpa je velmi účinná při detoxikace organismu a vylučování toxinů z těla.

Aminokyseliny BCAA: Velmi důležitá složka pro ochranu svalových vláken před rozpadem a jejich využítím jako zdroje energie. jde o směs tří esenciálních aminokyselin ( dale jen AMK ) L-leucinu, L-isoleucinu a L-valinu v poměru 2:1:1, který je idealní pro vzájemné využití jednotlivých AMK mezi sebou. Potřeba BCAA velmi významě roste s náročností fyzického výkonu. Jsou nepostradatelné pro regeneraci a zotavení svalů po jejich nadměrném zatížení. Chrání bílkovinné řetězce před rozpadem na jednotlivé AMK a tím i svalová vlákna. Pro regeneraci jsou volné aminokyseliny BCAA významné i tím, že uvolňují hormon inzulín, který umožňuje masivnější využívání jednoduchých cukrů z krve ( glukózy ).

L-Glutamin: Volná aminokyselina, která se ve svalech vyskytuje nejvíce a to až přes 60% ze všech AMK. Je základní stavební látkou bílkovin. Při vysokém zatížení organismu roste potřeba Glutaminu až pětkrát! Jeho dostatečná přítomnost zásadně zlepšuje regeneraci svalových vláken, podporuje tvorbu krevního cukru ( glukózy ) a zvyšuje též imunitu. Rychlost regenerace se zvýší právě v součinnosti L-Glutaminu s BCAA.

Vitamín C: I když si pes umí vytvářet vitamín C v těle sám, stačí mu to jen na pokrytí potřeb jeho základních metabolických funkcí v klidném životním režimu. Pokud je však pes i v menší zátěži ( např. výcvik ) zvyšuje se potřeba vitamínu C tak, že už jeho samotná produkce není pro psa dostačující. Při vysoké nebo extrémní zátěži a vypjetí je pak samotvorba vitamínu C pro psa velmi nedostačující. Je naprosto nezbytný při biosyntéze kolagenu a tím při ochraně chrupavek i kostí. Vysoká potřeba ho je ve stresu a při větším pracovním zatížení. Je to silný antioxidant a detoxikant.

Taurin: Je organická kyselina ( aminosulfonová kyselina ), někdy mylně přiřazována k aminokyselinám. Podporuje činnost nervové soustavy, optimalizuje prokrvení mozku a činnost CNS. Urychluje přenos sacharidů do svalových buněk, stabilizuje hladinu vápníku v krvi a zlepšuje trávení tuků. Taurin celkově zvyšuje rychlost reakcí a připravuje organizmus na zvýšenou zátěž. Posiluje schopnost svalových buněk využívat krevní cukr. Podporuje obnovu energetických zásob a tím urychluje regeneraci.

 • Možnosti použití:  Pro všechna plemena a velikosti dospělých, zdravých psů bez alergií, cukrovky, epilepsie, kloubních poruch aj. Námi vyvinutá energetická směs Energy for Speed je navržená a testována jako doplněk výživy pro psy ve vysoké zátěži - především pro rekonvalescenci po jakémkoliv velkém zatížení a vyčerpání. Směs je velmi vhodná i pro přípravu psa před relativně krátkodobou zátěži trvající cca 30 - 90 minut. Napomáhá k rychlému navýšení zásob glykogenu v těle před závody a stejně tak i k rychlému obnovení zásob svalového glykogenu po náročné práci či závodech. Psi mají mnohem vyšší úroveň aerobního spalování energetických zásob než lidé a tak při vysoké úrovní aktivity nelze potřebu jejich energie svalů hradit oxidačním metabolismem krevního cukru, ale tělo začne využívat zásoby glykogenu. Proto je důležitá jeho vysoká zásoba před akcí nebo rychlá obnova po ní.

Směs obsahuje suroviny ( sušená vejce a sojový lecitin ), které mohou být pro citlivé jedince alergenem.  

Dávkování před zátěží - závodem: 

Na každých 12 kg hmotnosti psa / 30 g energetické směsi. Smíchejte s trochou vody na hustější kaši, dobře promíchejte až do jemna a poté případně ještě dořeďte dle potřeby. U velkých psů nad 40 kg nedoporučuji příliš překračovat dávku 120 g - mohli by průjmovat. Je třeba to ale odzkoušet. Psi zvyklí na vysoko energetickou stravu nemájí většinou s takovou dávkou problém. Není třeba dodržovat striktně dávkování přesně na gramy, spíš ale dejte raději trošku více než méně. Podávejte minimálně 1 - 2 dny před výkonem / 2x denně, nejlépe mezi jídly. Poslední dávku možno podat cca 30 - 40 minut před startem.

Dávkování po zátěži - pro rekonvalescenci: 

Pro zvýšení zásob glykogenu je důležité, aby byla energetická směs podána max. do 30 minut po ukončení náročné aktivity a pes měl cca 2 hodiny odpočinek. Pokud by pes pokračoval dál v práci, bude energie ze směsi Energy for Speed převedena pro přímou potřebu těla a nebude se zásoba glykogenu vytvářet.

Na každých 12 kg hmotnosti psa / 30 g energetické směsi. Smíchejte s trochou vody na hustější kaši, dobře promíchejte až do jemna a poté případně ještě dořeďte dle potřeby. U velkých psů nad 40 kg nedoporučuji příliš překračovat dávku 120 g - mohli by průjmovat. Je třeba to ale odzkoušet. Psi zvyklí na vysoko energetickou stravu nemájí většinou s takovou dávkou problém. Není třeba dodržovat striktně dávkování přesně na gramy, spíš ale dejte raději trošku více než méně. Podávejte samostatně rozmíchané ve vodě do max. 30 minut po ukončení výkonu, hned jak se pes uklidní a vydýchá.

   Je třeba odzkoušet snášenlivost psa na použité suroviny ve směsi! Takže začněte na menších dávkách a postupně je zvyšujte.Také proto, aby si pes zvykl na příjem silné glycidové dávky v potravě. Ne všichni psi budou na sacharidy ( maltodextrin, glukózu ) reagovat pozitivně, u některý se může objevit intenzivní průjem. V takovém případě přestaňte psovi Energy for Speed podávat, počkejte až se trávicí trakt uklidní a poté zkuste nižší dávku. Pokud se to nezlepší nedávejte psovi další dávku, je asi citlivý na některou surovinu, kterou energetická směs obsahuje. V takovém případě zkuste použít spíše proteinové energetické doplňky na bázi proteinů a tuků.

    • Balení - Skladování - Spotřeba: 

    Balení je v zipových silnostěných sáčcích s možností opětovného otevírání a uzavírání.

    Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu, šeru a chladu max. do cca 20 °C, bez rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách obalu.

    Spotřebujte nejlépe do 6 měsíců od zakoupení při správném skladováníi. Po otevření dbejte na čistotu nářadí, kterým směs nabíráte, ať se obsah neznečistí - mohl by začít plesnivět. Po naředěné vodou spotřebujte v teplém prostředí do 1 hodiny, v zimě pod 12 °C do cca 10 hodin.

    Specifikace
    Váha 0.5 kg
    Hodnocení
    Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.