Odběr novinek
Zboží 94 / 98

IONTOVÝ NÁPOJ - pro psy, 3,5 kg

Kód: IONE14
Iontový a vitamínový nápoj. Ideální pro účinné doplnění chybějících minerálů a vitamínů při vysoké zátěži, v horkém prostředí, při nemoci, podvýživě, v březosti, ve stresu aj. zátěžových situacích pro organismus psa. Rychle rozpustný ve vodě.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

IONTOVÝ NÁPOJ - pro psy, 3,5 kg

 

! Pro účinnou hydrataci psa včetně doplnění minerálů a vitamínů !

Správné doplnění iontů je předpokladem kvalitního výkonu !

 

 • Složení: Maltodextriny, laktát vápenatý, citronan sodný, chlorid sodný, hořečnaté soli kyseliny citrónové, citronan draselný, draselné soli kyseliny trihydrogenfosforečné, syrovátková bílkovina, citrusový pektin, β- karoten, vitamínová směs (L-askorbová kyselina, tokoferyl-acetát 50%, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, thiamin-mononitrát, kyselina pteroylmonoglutamová, D-biotin, kyanokobalamin),  chlorid draselný, emulgátor: sójový lecithin, síran železnatý, oxid zinečnatý, síran manganatý, síran měďnatý, jodičnan draselný.

Výživové údaje ve 100 g: Bílkoviny 500 mg, Sacharidy ( maltodextriny ) 90 g, Mastné kyseliny 100 mg, NaCl 1,5 g, Energetická hodnota - 1610 kJ = 383 kcal.

Vitamíny: E mg 10,80, B1 mg 1,00, B2 mg 1,50, B6 mg 1,30, B12 µg 4,00, C mg 200,00, Kys. listová µg 140,00, Kys. pantothenová  mg 6,50, Niacin mg 16,00, Biotin µg 130,00,

Minerální látky: Sodík mg 600,00, Draslík mg 210,00, Vápník mg 120,00, Hořčík mg 90,00, Chloridy mg 620,00, Železo mg 2,00, Mangan mg 0,40, Zinek mg 2,20, Jód µg 30,00.

 • Charakteristika: Premix surovin pro přípravu iontového nápoje, sestavený speciálně pro potřeby psů v zátěžových situacích. Bez aromat, barviv a kyseliny citrónové. Vhodné především pro psí sprintery, psy věnující se weight pullingu, pro jakékoliv aktivity psa v horkém letním období, při delších cestách autem, během nemoci, kdy pes nechce přípiš pít ani příjímat potravu, při podvýživě - nalezenci, ve stresových situacích a jiných, kdy má organismus psa vysokou spotřebu živin.

Jde o v praxi osvědčený iontový a vitamínový nápoj, vhodný při potřebě kvalitně zavodnit psa před i po výkonu a nebo také pro kvalitní doplnění tekutin během dne - velmi významný především v horkém letním období, kdy je podstatně zvýšená spotřeba minerálních látek organismem i při klidovém režimu.

Včasná a účinná hydratace s dostatkem iontů a vitamínů zlepšuje celkovou kondici psa a významně zvyšuje předpoklad pro kvalitní výkon. Pro dokonalé doplnění glykogenu ve svalech před a po výkonu doporučuji použít naši nově vyvinutou Energeticko rehydratační iontovou směs pro psy.  Pomůže vám velmi účinně při zavodnění psa - směs má vysokou chutnost a rozpuštěná ve vodě vždy donutí psa obsah vypít. Může se kombinovat i s tímto iontovým nápojem - např. v letních vedrech a extrémní zátěži.
 

Proč zavodnit psa iontovým nápojem před výkonem:

 •  voda v těle působí jako chladič organizmu
 •  voda odvádí z těla nežádoucí produkty metabolizmu
 •  doplňuje potřebné minerály a vitamíny
 •  udržuje energetické zásoby glykogenu ve svalech
 •  oddaluje počátek únavy a zvyšuje výkonnost
 •  chrání před úplným vyčerpáním a vznikem svalových křečí
 •  zvyšuje celkovou kondici psa a chuť k výkonu
 •  ideální pro intenzivní kratší výkony - do 30 minut
 •  ideální pro regeneraci sil po ukončení výkonu
 •  lepší zvládnutí stresových situacích - nervozita z prostředí
 •  vhodné i pro běžné denní doplnění tekutin - především v létě

   
 • Příprava a dávkování:  
 1. Pro běžnou každodenní hydrataci 1x denně: 5 g Iontového mixu / na 10 kg hmotnosti psa. Rozmíchat ve studené vodě ( cca 15 ml vody / 1 kg psa ). Pro zavodnění před závody v horkém období podávejte 2-3x denně. Při vysoké potřebě iontů ( v extrémním zatížení ) je možné tuto dávku aplikovat jako přídavek iontů do našeho Energetického rehydratačního nápoje.
   
 2. Při vyšší pohybové aktivitě nebo závodu ( výcvik, závody do 10 - 20 minut, aj. ): 7-8 g prášku / na 10 kg hmotnosti psa. Rozmíchat ve studené vodě ( cca 15 ml vody / 1 kg psa ). Před aktivitou 1x večer, ráno nebo cca 2 hodiny před začátkem. Po ukončení aktivity ihned 1 dávku do 30 minut - jak se pes vydýchá a uklidní. 
   
 3. Při vysoké zátěži ( aktivita 30 - 45 minut ) a vyšších teplotách vzduchu nad 20 °C: Doporučujeme 1x10-15 g / 10 kg hmotnosti psa - ráno a cca 1 hodinu před začátkem aktivity. Po ukončení závodu ihned ( max. do 30 minut ) 1 dávku jak se pes vydýchá a uklidní.  
   
 4. Při dlouhotrvající intenzivní zátěži ( několik hodin až dnů ): Podávat v průběhu aktivity do každé dávky vody 1x 5-7 g iontového nápoje. Při takovéto dlouhodobé aktivitě je dobré střídat iontový nápoj s vysoce energetickými zdroji z tuku a bílkovin, např. naši speciální proteinovou směs  High Power 4Dogs.

 Pokud pes nechce pít ( např. stres ), zchutněte mu iontový nápoj směsí Energeticko rehydratační iontovou směs. Zaručeně pít začne.

Ani vysoká jednorázová dávka iontového nápoje, přijatá např. mylným poměrem namíchání, zvíře nijak neohrozí. Nadbytečné živiny se z těla snadno vyloučí močí a maltodextrin nemá vliv na metabolizmus ani ve vysoké dávce - postupné uvolňování energie. Jen v takovém případě ať pes má stálý přístup k čisté vodě a co možná nejvíc pije. Při jednorázové extrémní dávce může pes dostat nanejvýše průjem z nadbytku maltodextrinu.

Doporučení:  Při vysokém pracovním nebo závodním zatížení psů jsou častým nebezpečím zánětlivé infekce nebo poškození svalů, vazivových tkání, šlach a kloubů. Jako prevenci před infekcemi doporučujeme opravdu velmi účinný imunostimulant Beta glukan, který umí velmi účinně zvýšit přirozenou imunitu psa a předejít tak mnoha zdravotním potížím. Velmi účinně jej v tom podporuje Vitamín C, nebo sušené mlezivo, jako další špičkový imunostimulátor - Colostrum. Stejně jako doplňky kloubní výživy Chondro Dogs, nebo Vitamín E jako silný antioxidant, které nemyslitelně patří do výživy psa v zátěži.

Pro přípravu před velkou zátěží a pro následnou rekonvalescenci po výkonu psa při kratším extrémním zatížení trvajícím cca 30 - 45 minut použijte výkonější doplněk energie Energeticko rehydratační iontovou směs.

 • Skladování a spotřeba: Skladujte vždy v dobře uzavřených PVC obalech, v suchu a temnu. Spotřebujte dobře uzavřené maximálně do 10 měsíců od nákupu.
Specifikace
Váha 3.7 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 94 / 98