Odběr novinek

KONOPNÉ VLOČKY - pro psy, 1 kg

Kód: KVP20
Doplňkové rostlinné krmivo z vnějších slupek, vnitřních blán a částí jader semene konopí setého. Vysoký podíl polynenasycených mastných kyselin, bílkovin a vlákniny. Ideální příloha k syrovému i vařenému masu jako zdroj nezbytné vlákniny.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

KONOPNÉ VLOČKY - pro psy, 1 kg

! Nekrmit samostatně !

 Určeno jen jako doplňková příloha k masu !

Vynikající zdroj nenasycených mastných kyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny!

 

  • Obsahuje:  Vnější i vnitřní slupky a části jáder ze semen konopí setého. Bez dalších příměsí jných surovin.

Obsah přirozených živin: Bílkoviny 18 %, tuk 22 % ( z toho polynenasycené MK 78 %, mononenasycené MK 9,4 %, nasycené MK 10 % ), vláknina 28 %, sacharidy 4,6 %, popel 8,5 %. Vlhkost 8 %.

Energetická hodnota ve 100 g:  2067kJ / 494 kcal

  • Charakteristika:  Při opracování konopného semínka - při jeho loupání, se oddělí hrubá vnější slupka a vnitřní část obalu jádra, které se pak separují spolu se zlomky jádra. Vznikne tak sypká směs vločkové struktury, která je skvělým zdrojem bílkovin, nenasycených mastných kyselin a přírodní nerozpustné i rozpustné vlákniny, nutné pro správnou peristaltiku ( mikropohyb ) střev. Vláknina také pomáhá udržovat zdravou střevní flóru, působí proti zácpě a čistí trávicí soustavu psa od usazených zbytků potravy.

Konopné vločky mají velmi vysoký obsah minerálních látek ( železo, hořčík, mangan, fosfor, aj. ) a vitamínů skupiny B - především B9 ( kyselina listová ). Mají zeleno-šedou  barvu a jemnou specifickou vůni.

Konopné vločky se získávají výhradně z rostlin konopí setého, neobsahují THC, ani jiné psychotropní látky ovlivňující vědomí.

  • Doporučené použití:  Konopné vločky jsou pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte vločky samostatně, pes je asi ani nebude chtít sólo žrát, ale kdyby náhodou ano, mohly by způsobit trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa. 

Toto doplňkové krmivo je vhodné pro menší, střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku. Nevhodné pro mini plemena. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadprůměrnou potřebu specifických živin, např. vitamínů a minerálů !

  • Dávkování: Obecně se k masu konopné vločky přidávají v objemu cca 3 - 5 %  ( 30 - 50 g na 1 kg masa ). Záleží také na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát vloček až do 8 % z hmotnosti krmné porce. Pokud jsou jen přídavkem k jiné rostlinné složce, dejte jich jen do 3 - 4 %. Ideální je zalít lehce vločky lososovým nebo konopným olejem.

Doporučujeme odzkoušet také to, jak velké množství konopných vloček je pes vůbec ochoten sežrat. Začněte proto s malými dávkami, cca 2 - 3 % vloček ( 20 - 30 g ) na 1 kg krmiva.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 18 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Doporučuji spotřebovat cca do 8 měsíců od nákupu. 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.