Odběr novinek
Zboží 5 / 48

KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 15 kg

Kód: GRP213113
Krmivo pro psy lisované za studena z tepelně upravených rostlinných surovin a vysokým obsahem živočišných složek - 48 % z celkového obsahu surovin! Více informací v "Popisu výrobku".

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena
Další varianty zboží: KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena
KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 15 kg

 

Krmivo pro psy granulované za studena, při teplotě do 45 °C ! 

! Bohatá směs živočišných surovin s kvasnicemi !

Od 11/2014 vylepšené složení - minimum kukuřice, méně škrobu, více živočišných surovin a zelenino-ovocného podílu ! 

 

Jak se dělají krmiva pro psy lisovaná za studena:

 Za studena lisovaná krmiva pro psy jsou vyrobena pomalejší a šetrnou technologií lisováním - granulací, při teplotě do cca 45°C. Jednotlivé suroviny jsou semlety na jemné i hrubší částice o velikosti max. 2-3 mm. Po slisování pak mají granule o 30% menší objem, nežli krmiva extrudovaná. Lisování probíhá na speciálně upravené matrici, která granuluje směs při nízké teplotě díky vyššímu obsahu tuku v krmivu a tím i snadnějšímu prostupu skrz díry matrice, kdy se krmivo tolik nezahřívá třením.

Tato studená technologie výroby garantuje, že prakticky všechny přirozené vitamíny, minerály a ostatní bio aktivní látky zůstanou ve své původní podobě a spektru. Přírodní vitamíny na rozdíl od umělých, nezatěžují orgány látkové výměny (játra, ledviny), což bývá častá příčina alergie, nebo kožních problémů. Vysoké hodnoty vitamínů a minerálů, uváděné mnohými výrobci, nemusí být proto zrovna výhrou pro zdraví psa!

Za studena lisovaná krmiva díky hruběji mletým surovinám, nebobtnají v žaludku (minimální riziko torze = přetočení žaludku ). Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové dřeně, zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází pak ke snížení peristaltiky střev = jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky ( drobné výběžky střevní stěny ) jenž zvyšují povrch střev a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

Složení směsi :

Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze použít v průmyslové velkovýrobě, pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích - např. hovězí škvarky, hydrolyzovaný hovězí tuk, syrová jablečná a mrkvová dřeň, aj. Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé na českém trhu!   

Do směsi přidáváme také silný přírodní antioxidant - Resveratrol - dodávaný v podobě jemně mletých jader modré vinné révy! Resveratrol snižuje negativní působení volných radikálů v těle a tim i mimo jiné Oxidativní stres, čili přílišné stárnutí buněk. Dále ovlivňuje i metabolizmus lipidů - tuků - a jejich využití v organizmu.

Obsah surovin: Masová moučka - hovězí a vepřová, hovězí škvarky lisované, hydrolizovaný hovězí tuk, rybí moučka ze sladkovodních ryb - neobsahuje sůl,  Extrudovaná  směs pohanky, hrachu, ovsa, jáhel, rýže + jablečné a mrkvové dřeně - celkem 15%, pšeničné klíčky,  pivovarské kvasnice, extrudovaná kukuřičná mouka do 3 %, krmné kvasnice, lososový olej, sladový květ, tepelně ošetřené vaječné skořápky, natrávená drůbeží játra, vepřová želatina, jádra vinné révy, inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu.

Celkem máme ve směsi 53 % živočišných surovin + 5 % kvasnic !

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva.   

NL ( hrubý protein ) - 27 %, Tuk – 11,5 %, Vláknina - 3,6 %,  Sacharidy - 2,3 %. Škrob 17,5 %. Popel - 10,5 %. Ca 3,8 %. NaCl - 0,65 %. 

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Vápník ( Ca ) je částečně hrazen ze skořápek vajec, kde je ve vysoce využitelné formě pro organizmus psa.  Popel je laboratorní, krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl ve směsi a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! )

Vitamíny:  A – 700 mj., D3 – 20 mj., E -10 mg, C - 240 mg,  B1 – 5,78 mg, B2 – 3 mg, B6 - 26 mg, B12 - 31 mcg, B8 = Cholin – 610 mg.

Minerály:  Ca – 2,5 %, P – 1,3 %, Na – 0,35 %, Cu – 4 mg, Fe – 188 mg, Zn – 25 mg, Se – 0,08 mg.

Energetická hodnota:   9,61  MJ / kg  =  2249 kcal / kg

 

Charakteristika krmiva:  Směs je granulovaná do granulek o průměru 8 mm a délce 20 - 30 mm. Barva je světle béžovo-hnědá. Má jemnou masovo – olejnatou vůni. 

Krmivo není konzervováno, přibarvováno ani aromatizováno! Tuky jsou stabilizovány vitamínem E - tokoferol - přímo od prvovýrobce. Obsahuje menší podíl cukru! Údaj je významný jen pro psy s cukrovkou.

Kompletní krmivo pro psy neexistuje “.   Člověk sice může psa dlouhodobě krmit pouze jedním druhem krmiva, ale tím ho nedokáže optimálně zaopatřit. Ani vy, majitelé psů, nejíte stále stejné jídlo pořád dokola. Proto krmte psa kombinovanou, pestrou stravou, složenou jak ze suchých krmiv, tak ze syrového masa, těstovin, zeleniny a jinou, energeticky vhodnou potravou pro daný druh a rasu.

  • Doporučené použití:   Receptura krmiva je sestavena pro střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého a středního věku, bez alergií, cukrovky a s dostatkem pohybu. Nehodí se příliš pro mini plemena bez pohybu a velmi staré psy - je třeba krmivo odzkoušet, jak na něj reagují. U velkých plemen a psů v zátěži je potřeba dbát na jejich specifické nároky dle druhu a aktivity, např. doplnění chondroprotetik = kloubních přípravků, zvýšit případně ještě energii našeho krmiva přidáním živočišného tuku, lososového oleje, masa, aj. 

Dávkování a množství krmiva:  To je pro každého psa velmi individuální ! Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, kterou má pes sežrat za den! Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Záleží-li vám na vašem psovi, nesnažte se jej krmit podle tabulek! Krmte proto naším krmivem zpočátku dle vašich zaběhnutých zvyklostí a tak, aby se pes dosyta nažral a nehladověl. Později upravujte dávku dle jeho kondice - jestli hubne, či příliš nabírá na váze. 

U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a minimem čerstvého masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

Doporučujeme:  Kupte si k našemu lisovanému krmivu pro psy ještě  olej z Norského lososa, a zalejte psovi tyto granule před podáním. Zvýšíte výrazně jejich energetickou i chuťovou hodnotu. Vhodné především v zimním období a pro aktivní psy. Na 1 kg pelet dejte 5 - 10 % oleje, tj. 50 - 100 ml. Pravidelné podávání lososového oleje předchází, nebo i potlačuje některé typy kožních alergií a výrazně zlepšuje kvalitu a lesk srsti! Potvrzeno osobní praxí naší i zákazníků!

  • Doporučená doba spotřeby a skladování  - Berte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami! Sice máme zkušenosti, že granule vydrží i mnohem delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. Proto doporučuji skladovat pokud je to nezbytně nutné max. do 2 měsíců od zakoupení v chladu a suchu! Ideální spotřebu však osobně doporučuji do 30 dnů od nákupu. Tak bude krmivo čerstvé, a hlavně pro psa chutné! 

Uchovávejte v chladu, nejlépe do cca 15 °C, a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, taška, PVC pytel, sud, aj. ) ! Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí a následné zaplísnění ! Když už bude mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň otevřený. Obaly s krmivem mějte na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, dlažbě či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

V letním období, pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 15 °C, doporučuji spotřebovat a skladovat max. do 30 dnů! A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří !

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmi, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

 

Specifikace
Váha 15 kg
Hodnocení
hodnotil: Čas: 08:37 Datum: 23.09.2014
Bohužel, pes se po granulích pozvracel a probděl polovinu noci. Již nebudu dál zkoušet. Chtěla jsem jako alternativu k syrovému masu.
hodnotil: Čas: 11:13 Datum: 17.02.2014
Dala jsem je svému štěňátku velkého plemene a vývoj probíhal standardně. Granulky jí moc chutnaly
hodnotil: Čas: 09:13 Datum: 09.01.2014
Nejlepší krmivo pro psy! Krmím tím dvě feny velkého švýcarského salašníka cca rok a jsou ve špičkové kondici. Nádherná srst, obrovská vitalita, vynikající trávení... Přidávám syrové ovoce nebo zeleninu, zaleju lososovým olejem, několikrát týdně syrové vepřové nohy. Je potřeba dát zpočátku pozor na dávkování - jsou "těžké". Zatím jsem nepotkal lepší krmivo. A to nezmiňuju cenu...
Zboží 5 / 48