Odběr novinek
Zboží 5 / 40

KRMIVO PRO PSY - Hypoalergenní - JEHNĚČÍ s KACHNOU, 1 kg

Kód: HKPP10
Ručně míchané, za studena lisované krmivo, bez surovin způsobujících běžné alergie u psů. S jehněčím, kachním a rybím masem, pohankou, rýží, ovocnou a zeleninovou dření. Bez konzervantů a ochucovadel. Více info v "Popisu výrobku"!

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty KRMIVO PRO PSY - Hypoalergenní - JEHNĚČÍ s KACHNOU, 1 kg
KRMIVO PRO PSY - Hypoalergenní - JEHNĚČÍ s KACHNOU, 1 kg

 

Bohatá směs nealergeních živočišných surovin, ovoce, zeleniny a kvasnic, s minimem škrobu !

Ručně míchané, lisované za studena, s antioxidanty a ostropestřcem ! 

 

  • Charakteristika krmiva:  

Po úspěchu našeho ručně míchaného krmiva pro psy mezi chovateli, jsme zařadili na základě rostoucí poptávky do výroby i krmivo, které neobsahuje suroviny, které často způsobují u psů potravní alergii.

Jedná se především o:  Obiloviny obsahujících lepek, neboli gluten, což je obilná bílkovina. Dále pak drůbeží a hovězí svalovinu, vejce, kukuřici, sóju, mléčné produkty, barviva, zchutňovadla, konzervanty, aj.

Naše nové, za studena lisované krmivo pro psy, není granulováno za sucha na klasické granule, ale je protlačováno mokrou cestou na šnekových lisech do tvaru pelet o větším průměru, a to:  12, 16 a 24 mm, přičemž průměry 16 a 24 mm mají středovou díru pro snadnější rozkousnutí.

Díky obsahu jablečné a mrkvové dřeně, která je hrubě strouhaná, jsou pelety lehké a křehké, takže psy je velmi dobře rozkoušou i ve velkých průměrech. Zároveň tato hrubá struktura podporuje peristaltiku střev, čistí jejich mikroklky a výrazně se tak zlepšuje trávení a využití živin z krmiva. Tato nová výroba je výsledkem tříletých zpětných zkušeností jak našich, tak i od chovatelů, kteří odebírají naše krmivo pravidelně.

Vyhody zpracování směsi mokrou cestou: Tento typ studené technologie výroby má oproti granulaci jednu velkou výhodu, a to tu, že lze do směsi dát jakékoliv suroviny bez ohledu na to, zda mají, či nemají vůči sobě vzájemnou pojivost tak, aby šly stlačit za sucha a držely pevně pospolu. Takto se směs může poskládat ze surovin velmi blízkých potřebám výživy psa, bez větší potřeby škrobu jako pojiva.

Za studena lisované krmivo mokrou cestou nedosahuje při zpracování vyšší teplotu, než 30 °C, díky protlaku mokrého těsta přes teflonové matrice, které nekladou tak velký odpor, jako železné matrice při granulaci. Následně jsou pelety dosoušeny při teplotě 38 °C ve speciální, kondenzační sušárně. Tepelně předupravené suroviny, které používáme, jsou hrubě mleté, namočené, slisované a vysušené. Proto nebobtnají psovi v žaludku (minimální riziko torze = přetočení žaludku ). Sami se o tom přesvědčíte tak, že hodíte peletu do sklenice s vodou, a můžete pozorovat, jak se postupně rozpadá, bez jakéhokoliv nabobtnání.

 Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové drěně, zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází ke snížení peristaltiky střev, tzn. jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky - drobné výběžky - jenž zvyšují povrch střevní stěny a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

Směs je formována do pelet o průměru:

12 mm  -  pro menší plemena

16 mm  -  pro střední plemena

 24 mm   -  pro obří a velká plemena  

Ze zkušeností od chovatelů už ale víme, že i větší průměry pelet, jsou vhodné i pro menší a střední plemena, protože se snadno díky středové dírce rozkousnou, psi je žerou kus po kuse, musí jej rozkousat a nehltají tak krmivo, když je drobnější. Toto je vhodné pro psy, kteří krmivo hltají až se dáví a nekoušou jej dostatečně.

Barva pelet je tmavě hnědá. Mají jemnou masovo – olejnatou vůni. 

Krmivo není dochucováno digestivy, přibarvováno ani aromatizováno - vše jsou jen kvalitní krmné suroviny! Použité tuky a oleje jsou stabilizovány vitamínem E - tokoferol - přímo od prvovýrobce. Krmivo obsahuje malý podíl jednoduchých cukrů z ovocné a zeleninové dřeně - údaj je významný jen pro psy se silnou cukrovkou.

Co najdete v naší směsi :  Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze vůbec použít v průmyslové velkovýrobě, pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích - např. lojové škvarky, hydrolyzovaný hovězí tuk, čerstvá jablečná a mrkvová dřeň, syrové rybí maso, aj. Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé a vyjímečné na českém trhu!   

Do směsi přidáváme také silný přírodní antioxidant - Resveratrol - dodávaný v podobě jemně mletých jader modré vinné révy.  Resveratrol snižuje negativní působení volných radikálů v těle a tim i mimo jiné Oxidativní stres, čili přílišné stárnutí buněk. Dále ovlivňuje i metabolizmus lipidů - tuků - a jejich využití v organizmu. Přirozený antioxidativní účinek má i vitamín C, který je také součástí směsi. I když si jej pes umí syntetizovat sám, je vitamín C významným doplňkem stravy a ovlivňuje pozitivně metabolismus i autoimunitu zvířete.

 

  • Obsah surovin: Jehněčí moučka, kachní moučka - obojí vyrobeno v ČR v menší provozovně s důrazem na kvalitu a čistotu moučky. Lojové škvarky lisované - neextrahované syntetickými rozpouštědly - česká výroba ! Hydrolyzovaný hovězí tuk, rybí moučka ze sladkovodních ryb - neobsahuje sůl ( vše vyrobeno v ČR ).

Čerstvá vylisovaná dřeň z jablek a mrkve s 3 % červené řepy, Extrudovaná směs pohanky, brambor, rýže, zeleného hrášku a jáhel. Pivovarské kvasnice, lososový olej, drůbeží olej, sladový květ, extrudované lněné semínko, drcený Ostropestřec Mariánský, mletá jádra vinné révy, inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu.

Celkem máme ve směsi: 60 % živočišných surovin, včetně syrového rybího masa + 5 % kvasnic, 14 % jablečné a mrkvové dřeně, 14 % extrudovaných rostlinných surovin, 3 % živočišných olejů a 4 % ostatních surovin.

 

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva.   

NL ( hrubý protein ) - 28,5 %, Tuk – 16,5 %, Vláknina - 4,2 %,  Sacharidy - 2,8 %. Škrob 11,5 %. Popel 7,5 %. NaCl - 0,65 %. 

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! )

Nízké úrovně škrobu jsme dosáhli použitím rostlinných surovin s minimem škrobu, např. zeleninové a ovocné dřeně, sladového květu, pohanky, hrášku, aj.

Používáme jen suroviny bez obsahu lepku. Jde tedy o plně bezlepkovou směs.

Vitamíny:  A – 1.400 mj., C - 1100 mg., D3 – 120 mj., E - 518 mg, B1 – 6,48 mg, B2 – 4,1 mg, B6 - 21,20 mg, B12 - 37 mcg, B8 = Cholin – 698 mg, Beta karoten - 15 mg.

Minerály:  Ca – 1,9 %, P – 0,9 %, Na – 0,34 %, Cu – 10,5 mg, Fe – 160 mg, Zn – 32 mg, Se – 0,2 mg.

Energetická hodnota:   9,5  MJ / kg  =  2225 kcal / kg

  • Doporučené použití:   Krmivo je vhodné pro:  Menší, ale aktivní psy. Pro střední a velká plemena. Pro psy, mladého až staršího věku. Pro psy bez cukrovky, ale s přecitlivělostí na lepek, drůbeží a hovězí maso, vejce, mořské plody, kukuřici, aj. 

Nehodí se příliš pro staré psy, nad cca 14 let, dle kondice a plemene. Málo aktivní mini plemena, nezvyklá na pohyb a masitou stravu. Krmivo obsahuje vyšší podíl bílkovin a tuku, je třeba ho proto odzkoušet, zda jej takovýto pes dobře tráví. 

U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži je potřeba dbát na jejich specifické nároky dle plemene a jejich aktivity, např. doplnění chondroprotetik = kloubních přípravků, zvýšit případně ještě energii našeho krmiva přidáním 5 - 8 %  ( 50 - 80 ml / kg pelet ) živočišného tuku, nebo lososového oleje.

Dávkování a množství krmiva:  To je pro každého psa velmi individuální ! Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, jak je to dnes "v módě", kterou má pes sežrat za den! Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Orientační spotřeba krmiva pro psa ( nekrmte striktně podle tabulek, ale podle individuální potřeby psa! )

Hmotnost psa v kg / krmivo v gr. na den:  5-9 kg / 160 - 280 g;  10-15 kg / 290 - 450 g;  16-20 kg / 450 - 670 g;  21-25 kg / 690 - 870 g;  26 - 35 kg / 890 - 1050 g;  36 - 42 kg / 1090 - 1280 g;  45-65 kg / 1290 - 1550 g;  68-80 kg / 1600 - 1800 g.

Máme hodně dotazů od zákazníků, že jim pes hubne a potřebují výživnější krmivo. Na dotaz kolik denně psovi dají krmiva, ve většině případů uvedou asi 2/3 zde uvedené minimální dávky, někdy i jen polovinu ! Mnozí výrobci průmyslových krmiv totiž uvádějí pouze záchovné dávkování, aby tak snížily reálnou cenu svých krmiv! 

Přechod na nové krmivo: U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a bez příjmu syrového masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Doporučená doba spotřeby a skladování  - Berte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami! Sice máme zkušenosti, že pelety vydrží i delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. 

Proto ideální spotřebu tohoto krmiva doporučuji do 30 dnů od nákupu. Tak bude krmivo čerstvé, a hlavně pro psa chutné! Skladujte však nejdéle při teplotě do 15 °C max. 60 dnů.

V letním horkém období ( nad 22 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 18 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do 30 dnů. A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří !

V zimním období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ), vydrží pak mnohem déle, doba spotřeby se tak prodlouží až na 3 měsíce - při teplotě do 8 °C. Občas krmivem protřepejte.

Skladování: Uchovávejte v chladu, nejlépe do cca 15 °C, a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, nebo taška, PVC pytel, či sud, aj. ) ! Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí a následné zaplísnění, nebo v teple zapaření !

  • Dobrá rada: Když už bude mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň pootevřený aby "dýchalo" a jednou týdně krmivem protřepejte, aby nedocházelo ke vzniku specifického mikroklimatu ve spodních vrstvách, vhodného pro růst plísní.

Obaly s krmivem mějte na podložce - dřevěná paleta, karton, desky, ne na holém betonu, dlažbě, či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmy, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

  • Doporučujeme:  Kupte si k tomuto hypo alergennímu krmivu pro psy ještě  olej z Norského lososa, a zalejte psovi tyto pelety před podáním. Zvýšíte výrazně jejich energetickou i chuťovou hodnotu. Vhodné především v zimním období a pro velké aktivní psy.

Na 1 kg pelet dejte 5 - 8 % oleje, tj. 50 - 80 ml. Pravidelné podávání lososového oleje předchází, nebo i potlačuje některé typy kožních alergií, výrazně zlepšuje kvalitu a lesk srsti, kladně upravuje celkový metabolismus psa.

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 5 / 40