Odběr novinek

KRMIVO PRO PSY - Hypoalergenní - JEHNĚČÍ s KACHNOU, 1 kg

Kód: HKPP10
Průměr pelet je 16 mm. Prémiové hypoalergenní, ručně míchané krmivo, bez surovin způsobujících alergie u psů. S jehněčím, s kachním a rybím masem, pohankou, rýží a zeleninovou. Bez konzervantů a ochucovadel. Více info v "Popisu výrobku".

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

KRMIVO PRO PSY - Hypoalergenní - JEHNĚČÍ s KACHNOU, 1 kg

 

! Krmivo bez alergenních surovin !

Ručně míchané krmivo pro psy, lisované za studena, s antioxidanty a ostropestřcem ! 

 Bohatá směs nealergeních živočišných surovin, ovoce, zeleniny a kvasnic, s minimem škrobu 

 

 

  • Obsah surovin - sestupně: Vařené, usušené a pomleté maso: Jehněčí 20%, ( nebo ze zvěřiny ), z kachen 20 %. Čerstvá jablečná a mrkvová dřeň. Extrudovaná pohanka, jáhly, rýže, kukuřičné klíčky. Rybí maso z tresky 10 %. Hovězí lojové škvarky 10 %. Lososový olej. Pivovarské kvasnice, sladový květ, extrudované lněné semínko, inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu.

Celkem máme ve směsi: 65 % živočišných surovin, včetně pivovarských kvasnic, 14 % jablečné a mrkvové dřeně, 14 % extrudovaných rostlinných surovin, 3 % živočišných olejů a 4 % ostatních surovin.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva.  NL ( hrubý protein ) - 28 %, Tuk – 15 %, Vláknina - 4 %,  Sacharidy - 2,8 %. Škrob 11,5 %. Popel 7,5 %.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! )

Nízké úrovně škrobu jsme dosáhli použitím rostlinných surovin s minimem škrobu, např. kukuřičné klíčky, zeleninové a ovocné dřeně, sladového květu, pohanky, hrášku, aj. Používáme jen suroviny bez obsahu lepku. Jde tedy o plně bezlepkovou směs.

Vitamíny:  A – 1.400 mj., C - 1100 mg., D3 – 120 mj., E - 518 mg, B1 – 6,48 mg, B2 – 4,1 mg, B6 - 21,20 mg, B12 - 37 mcg, B8 = Cholin – 698 mg, Beta karoten - 15 mg.

Minerály:  Ca – 1,9 %, P – 0,9 %, Na – 0,34 %, Cu – 10,5 mg, Fe – 160 mg, Zn – 32 mg, Se – 0,2 mg.

Energetická hodnota:  13,26  MJ / kg  =  3170 kcal / kg

  • Charakteristika krmiva:  Jde o krmivo, které neobsahuje žádné suroviny, které často způsobují u psů potravní alergii.

Suroviny způsobující alergie: Obiloviny obsahujících lepek, neboli gluten, což je obilná bílkovina. Dále pak drůbeží a hovězí maso, vejce, kukuřice, sója, mléčné produkty, celer, barviva, zchutňovadla, konzervanty.

Naši hypoalergenní směs mícháme ručně a protlačujeme mokrou cestou na šnekových lisech, kde teplota nedosahuje při zpracování více než 30 °C. Následně jsou pelety dosoušeny při teplotě 38 °C ve speciální, kondenzační sušárně.

Suroviny jsou hruběji mleté, silně slisované a proto nebobtnají psovi v žaludku (minimální riziko torze = přetočení žaludku ).

Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové drěně zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází ke snížení peristaltiky střev = jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky - drobné výběžky, jenž zvyšují povrch střevní stěny a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

Směs je formována do pelet o průměru 16 mm. Tento průměr pelet je vhodný i pro menší, střední i velká plemena, protože žerou krmivo kus po kuse, musí jej dobře rozkousat a nehltají jej jako krmivo, které je drobnější.

Pokud by jste potřebovali menší peletky, nabízíme Hypoalergenní krmivo Jehněčí s králíkem, kde jsou peletky 10 mm. Toto krmivo je vhodné i pro mini plemena.

Barva pelet je tmavě hnědá. Mají jemnou masovo – olejnatou vůni. Krmivo není dochucováno digestivy, přibarvováno ani aromatizováno. Směs obsahuje malý podíl jednoduchých cukrů z ovocné a zeleninové dřeně - údaj je významný jen pro psy se silnou cukrovkou.

Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze vůbec použít v průmyslové velkovýrobě, pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích - např. lojové škvarky, čerstvá jablečná a mrkvová dřeň, syrové rybí maso, aj. Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé a vyjímečné na českém trhu.

  • Doporučené použití: Krmivo je vhodné především pro psy trpící alergiemi. Je ale perfektní ( především chuťově ) i pro zdravé psy. Mohou jej menší aktivní psi, střední i velká plemena, psi mladého, středního i staršího věku. Je vhodné pro psy bez cukrovky, ale s přecitlivělostí na lepek, drůbeží a hovězí maso, vejce, některé mořské plody, kukuřici, aj.

Pro staré psy, nad cca 14 let, je třeba krmivo odzkoušet, jak na něj reagují, hodně u nich záleží na kondici a plemeni. To samé platí i pro málo aktivní mini plemena, nezvyklá na pohyb a masitou stravu. Naše krmivo obsahuje vyšší podíl bílkovin a tuku, je třeba ho proto odzkoušet, zda jej takovýto pes dobře tráví.

U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži je potřeba dbát na jejich specifické nároky dle plemene a jejich aktivity, např. doplnění chondroprotetik = kloubních přípravků, zvýšit případně ještě energii našeho krmiva přidáním 5 - 8 %  ( 50 - 80 ml / kg pelet ) živočišného tuku, nebo lososového oleje.

Přechod na nové krmivo: U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikrobiální prostředí střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a bez příjmu syrového masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Dávkování a množství krmiva je pro každého psa velmi individuální. Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, kterou má pes sežrat za den. Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Orientační spotřeba krmiva pro psa:  Obecně lze doporučit 15 - 19 g krmiva / kg živé váhy psa, dle jeho aktivity.

  • Doporučená doba spotřeby a skladováníBerte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami. Kvalitní hypoaergenní krmivo nemůže být plné konzervantů a se záruční dobou rok i déle!

Spotřeba:  V letním horkém období ( nad 22 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 18 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do 21 dnů. A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří.

V zimním - chladném období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ). Vydrží tak mnohem déle, doba spotřeby se tím prodlouží až na 3 - 4 měsíce - při teplotě do 12 °C. Občas krmivem protřepejte.

Skladování:  Uchovávejte v temnu a chladu, nejlépe do cca 15 °C, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, nebo taška, PVC pytel, či sud, aj. ). Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí krmiva a jeho následné zaplísnění, nebo v teple i zapaření.

Obaly s krmivem mějte na podložce - dřevěná paleta, karton, desky, ne na holém betonu, dlažbě, či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

Dobrá rada: Když už bude mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň pootevřený aby "dýchalo" a jednou týdně krmivem protřepejte, aby nedocházelo ke vzniku specifického mikroklimatu ve spodních vrstvách, vhodného pro růst plísní.

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmy, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

  • Doporučujeme:  Kupte si k tomuto hypo alergennímu krmivu pro psy ještě  olej z Norského lososa, a zalejte psovi tyto pelety před podáním. Zvýšíte výrazně jejich energetickou i chuťovou hodnotu. Vhodné především v zimním období a pro velké aktivní psy.

Na 1 kg pelet dejte 5 - 8 % oleje, tj. 50 - 80 ml. Pravidelné podávání lososového oleje předchází, nebo i potlačuje některé typy kožních alergií, výrazně zlepšuje kvalitu a lesk srsti, kladně upravuje celkový metabolismus psa.

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.