Odběr novinek
Zboží 4 / 55

KRMIVO PRO PSY - Lisované za studena - RYBA s MASEM, 5 kg

Kód: KPP10
Ručně míchané, prémiové krmivo s rybím masem, hovězími škvarky a zeleninou. Vysoký podíl živočišných surovin = 61 %. Určeno pro rychlejší spotřebu! Více informací v "Popisu výrobku".

1 hodnocení
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty KRMIVO PRO PSY - Lisované za studena - RYBA s MASEM, 5 kg
KRMIVO PRO PSY - Lisované za studena - RYBA s MASEM, 5 kg

 

! Více syrového rybího masa ! 

Ručně míchané krmivo pro psy, lisované za studena, s antioxidanty a ostropestřcem ! 

! Bohatá směs živočišných surovin, ovoce, zeleniny a kvasnic, s minimem škrobu !

 

  • Charakteristika krmiva:  

Naše nové, za studena lisované krmivo pro psy, není granulováno za sucha na klasické granule, ale je protlačováno mokrou cestou na šnekových lisech do tvaru pelet o větším průměru, a to:  12, 16 a 24 mm, přičemž průměry 16 a 24 mm mají středovou díru. Tato nová výroba je výsledkem tříletých zpětných zkušeností nejen našich, ale hlavně od chovatelů, s prvním typem našeho granulovaného krmiva pro psy lisovaného za studena na granulátorech.

Vyhody tohoto zpracování: Tento typ studené technologie výroby má oproti granulaci jednu velkou výhodu, a to tu, že lze do směsi dát jakékoliv suroviny bez ohledu na to, zda mají, či nemají vůči sobě vzájemnou pojivost, aby šly stlačit a držely pevně pospolu. Takto se směs může poskládat ze surovin velmi blízkých potřebám výživy psa, bez větší potřeby škrobu jako pojiva.

Za studena lisované krmivo mokrou cestou nedosahuje při zpracování vyšší teplotu, než 30 °C, díky protlaku mokrého těsta přes teflonové matrice, které nekladou tak velký odpor, jako železné matrice při granulaci. Následně jsou pelety dosoušeny při teplotě 38 °C ve speciální, kondenzační sušárně. Tepelně předupravené suroviny jsou hruběji mleté, silně slisované a proto nebobtnají psovi v žaludku (minimální riziko torze = přetočení žaludku ). Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové drěně, zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází ke snížení peristaltiky střev = jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky - drobné výběžky - jenž zvyšují povrch střevní stěny a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

Směs je formována do pelet o průměru:

12 mm  -  pro menší plemena,

16 mm  -  pro střední plemena

24 mm   -  pro obří a velká plemena  

Barva pelet je středně až tmavě hnědá. Mají jemnou masovo – olejnatou vůni. 

Krmivo není dochucováno digestivy, přibarvováno ani aromatizováno - vše jsou jen kvalitní krmné suroviny! Použité tuky a oleje jsou stabilizovány vitamínem E - tokoferol - přímo od prvovýrobce. Krmivo obsahuje menší podíl cukru - údaj je významný jen pro psy s cukrovkou.

Co najdete v naší směsi :  Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze vůbec použít v průmyslové velkovýrobě, pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích - např. hovězí škvarky, hydrolyzovaný hovězí tuk, syrová jablečná a mrkvová dřeň, syrové rybí maso, aj. Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé na českém trhu!   

Do směsi přidáváme také silný přírodní antioxidant - Resveratrol - dodávaný v podobě jemně mletých jader modré vinné révy! Resveratrol snižuje negativní působení volných radikálů v těle a tim i mimo jiné Oxidativní stres, čili přílišné stárnutí buněk. Dále ovlivňuje i metabolizmus lipidů - tuků - a jejich využití v organizmu. Přirozený antioxidativní účinek má i vitamín C, který je také součástí směsi. I když si jej pes umí syntetizovat sám, je vitamín C významným doplňkem stravy a ovlivňuje pozitivně metabolismus i autoimunitu zvířete.

 

  • Obsah surovin: Masová moučka - hovězí a vepřová, hovězí škvarky lisované, hydrolyzovaný hovězí tuk, rybí moučka, čerstvá vylisovaná dřeň z jablek, mrkve a červené řepy, Extrudovaná  směs pohanky, hrachu, ovsa a rýže,  extrudované jáhly, pšeničné klíčky,  pivovarské kvasnice, sušená vejce, krmné kvasnice, lososový olej, drůbeží olej, sladový květ, sušená drůbeží játra, vepřová želatina, extrudované lněné semínko, drcený Ostropestřec Mariánský, mletá jádra vinné révy, inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu.

Celkem máme ve směsi: 61 % živočišných surovin, včetně syrového rybího masa + 5 % kvasnic, 13 % jablečné a mrkvové dřeně, 13 % extrudovaných rostlinných surovin, 4 % živočišných olejů a 4 % ostatních surovin.

 

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva.   

NL ( hrubý protein ) - 26,5 %, Tuk – 16 %, Vláknina - 4,5 %,  Sacharidy - 1,7 %. Škrob 10 %. Popel 8 %. NaCl - 0,5 %. 

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! )

Nízké úrovně škrobu jsme dosáhli použitím rostlinných surovin s minimem škrobu, např. zeleninové a ovocné dřeně, sladového květu, pšeničných klíčků, aj.

Nepoužíváme suroviny s vysokým obsahem lepku - pšenice, ječmen, aj. ! Nejde však o plně bezlepkovou směs, lepek se může ve stopách vyskytovat!

Vitamíny:  A – 1.400 mj., C - 900 mg., D3 – 120 mj., E - 518 mg, B1 – 6,48 mg, B2 – 4,1 mg, B6 - 21,20 mg, B12 - 37 mcg, B8 = Cholin – 698 mg, Beta karoten - 2 mg.

Minerály:  Ca – 1,95 %, P – 0,9 %, Na – 0,34 %, Cu – 5,5 mg, Fe – 157 mg, Zn – 29 mg, Se – 0,2 mg.

Energetická hodnota:   9,4  MJ / kg  =  2202 kcal / kg

 

  • Doporučené použití:   Receptura krmiva je sestavena pro menší, ale aktivní psy, pro střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého a středního věku, bez alergií, cukrovky a s dostatkem pohybu. Nehodí se příliš pro staré psy ( nad cca 12-14 let dle kondice a plemene ) a málo aktivní mini plemena, nezvyklá na pohyb a masitou stravu.

U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži je potřeba dbát na jejich specifické nároky dle druhu a aktivity, např. doplnění chondroprotetik = kloubních přípravků, zvýšit případně ještě energii našeho krmiva přidáním tuku, lososového oleje, masa, aj. 

Dávkování a množství krmiva:  To je pro každého psa velmi individuální ! Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, jak je to dnes "v módě", kterou má pes sežrat za den! Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Záleží-li vám na vašem psovi, nesnažte se jej krmit podle tabulek! Krmte proto naším krmivem zpočátku dle vašich zaběhnutých zvyklostí a tak, aby se pes dosyta nažral a nehladověl. Později, bude-li to třeba, upravujte dávku dle jeho kondice - jestli hubne ( přidejte více krmiva v denní dávce ), či příliš nabírá na váze ( vyměňte krmivo za méně tučné).  

Přechod na nové krmivo: U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a bez příjmu syrového masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Doporučená doba spotřeby a skladování  - Berte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami! Sice máme zkušenosti, že pelety vydrží i delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. Proto ideální spotřebu tohoto krmiva doporučuji do 30 dnů od nákupu. V letním období do 21 dnů. Tak bude krmivo čerstvé, a hlavně pro psa chutné! 

Skladování: Uchovávejte v chladu, nejlépe do cca 15 °C, a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, taška, PVC pytel, sud, aj. ) ! Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí a následné zaplísnění !

Dobrá rada: Když už bude mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň pootevřený aby "dýchalo" a jednou týdně krmivem protřepejte, aby nedocházelo ke vzniku specifického mikroklimatu ve spodních vrstvách, vhodného pro růst plísní.

Obaly s krmivem mějte na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, dlažbě či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

V letním horkém období ( nad 22 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 18 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do 30 dnů. A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří !

 

V zimním období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ), vydrží pak mnohem déle, doba spotřeby se tak prodlouží až na 3 měsíce - při teplotě do 8 °C. Občas krmivem protřepejte.

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmy, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

 

  • Doporučujeme:  Kupte si k našemu krmivu pro psy ještě  olej z Norského lososa, a zalejte psovi tyto granule před podáním. Zvýšíte výrazně jejich energetickou i chuťovou hodnotu. Vhodné především v zimním období a pro velké aktivní psy.

Na 1 kg pelet dejte 5 % oleje, tj. 50 ml. Pravidelné podávání lososového oleje předchází, nebo i potlačuje některé typy kožních alergií, výrazně zlepšuje kvalitu a lesk srsti, kladně upravuje celkový metabolismus psa.

Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
hodnotil: Čas: 08:12 Datum: 29.10.2014
Tohle na trhu chybělo! Pes má třetinový objem stolice, než po krmení za 80,-! Je "veselejší", aktivnější, lepší se mu srst, žere s velkou chutí. Výborný poměr ceny a kvality - doporučuji vyzkoušet.
Zboží 4 / 55