Odběr novinek
Zboží 55 / 98

MLÉKO PRO ŠTĚŇATA - Sušená Delaktózovaná mléčná směs, 500 g

Kód: SDMS-1
Sušená mléčná směs pro štěňata s poměrem živin jako v mléce feny i se sníženým obsahem Laktózy - mléčného cukru. Přirozená alternativní náhražka mateřského mléka feny od 3. dne života štěněte, až po pozvolný přechod na pevnou stravu ve 3.- 4. týdnu.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty MLÉKO PRO ŠTĚŇATA - Sušená Delaktózovaná mléčná směs, 500 g
MLÉKO PRO ŠTĚŇATA - Sušená Delaktózovaná mléčná směs, 500 g

 

! Mléčná výživa pro štěňata nebo i doplněk výživy pro feny či mladé, nemocné a staré psy !

Alternativa za mateřské mléko feny s obdobným obsahem živin !
 

  • Obsah živin v suché směsi:  Hrubý protein 36 %. Tuk 29 %. Hrubý popel ( minerální látky ) 6 %. Vláknina - 0,5 %. Škrob 0,2 %. Laktóza 13 %. Vlhkost 8 %.

Minerální látky a vitamíny v 1 kg suché směsi: Ca - 1,5 %, P - 0,8 %, Mg - 0,5 %, Vitamín A - 14300 UI, Vitamín D - 1200 UI.

Porovnání obsahu živin v tekutém mléce:  ( Jako první z prodejců uvádíme pro zákazníky porovnání obsahu živin u mléka !  )

      Mléko feny:                 Naše mléko ředěné 1 : 3,5:             Kravské mléko

Bílkoviny: 6,8 - 12,2 %.             Bílkoviny: 10,3 %.                   Bílkoviny: 3,2 - 3,5 %.

Tuky: 7,8 - 11,8 %.                    Tuky: 8,3 %.                               Tuky: 3,3 - 4,5 %. 

Laktóza: 2,3 - 4,1 %.                 Laktóza: 3,7 %.                       Laktóza: 4,6 - 8,2 %. 

Vápník: 0,28 - 0,45 %.              Vápník: 0,42 %.                       Vápník: 0,12 - 0,20 %.  

Fosfor: 0,24 - 0,50 %.               Fosfor: 0,22 %.                        Fosfor: 0,09 - 0,19 %.

Sušina - 22 - 23 %.                   Sušina - 23,5 %.                         Sušina - 13 %. 

 

  • Charakteristika:  Nabízíme pro štěňata i dospělé psy speciálně namíchanou mléčnou směs, sestavenou pouze ze snadno stravitelných surovin tak, aby se co nejvíce přibližovala obsahem živin mléku feny psa. Jde tak o kompletní krmivo pro štěňata od 3. dne života ( v 1. - 3. dnu je třeba krmit štěně delaktózovaným Colostrem.) Všechny použité suroviny jsou blízké přirozené potravě psa - štěněte, bez jakýchkoliv, štěněcí výživě nepřirozených, přísad. Základ směsi tvoří delaktózované kravské mléko, tzn. zbavené mléčného cukru ( Laktózy ). Laktózu neumí mnozí psi ve starším věku příliš dobře trávit a je tak pro mnohé zdrojem akutních alergií a vážných střevních potíží. Štěňata v prvním roce života jsou pro trávení menšího množství laktózy sice přizpůsobena, ale později ji také ztrácí. Intolerance ( nesnášenlivost ) na ni může být pro novorozené štěně až životu nebezpečné.

Laktóza - mléčný cukr: Štěněti psa domácího, ale ani vlka a jiných šelem, nevyhovuje kravské ani kozí mléko pro vysoký obsah laktózy. Mléčný cukr nedokáže mládě šelem dokonale trávit ve větším množství, než je množství vlastní jeho druhu. Chybí mu totiž odpovídající množství laktázy - enzym štěpící Laktózu, která se tak stává nevyužitelnou pro organismus psa. V naší mléčné směsi jsme ale kombinací vhodných surovin dosáhli optimálního obsahu Laktózy, který štěněti nijak neublíží. Naopak, menší obsah laktózy v mléce je nutný, jako jedna z přirozených složek energie pro štěně. Hlavním zdrojem energie šelem jsou ale bílkoviny a živočišný tuk.

Bílkoviny: Hlavní výživovou složkou ve stravě psa a šelem vůbec, jsou především bílkoviny. To platí i pro mléčnou výživu u štěňat. Mléko feny psa obsahuje oproti mléku kopytníků 2 - 3x více  bílkovin. Tyto chybějící bílkoviny jsme v mléčné směsi doplnili pro štěně přijatelným syrovátkovým proteinem nejvyšší kvality. Jde o protein izolovaný moderní technologií CFM - Cross flow microfiltration ( mikrofiltrace zkříženým tokem ). Syrovátkový protein CFM je blízký potřebě výživy štěněte, má vysokou míru stravitelnosti ( cca 95 % ) a nezatěžuje trávicí trakt štěněte tak, jako například mnohdy přidávaný, málo stravitelný, kasein.

Tuky: Velmi důležitým zdrojem energie pro štěně psa je především živočišný tuk. Oproti kravskému mléku ho je v mléce feny i více jak trojnásobek. V komerčních mléčných výživách pro štěňata se ale často nahrazuje mléčný tuk nepříliš vhodným tukem rostlinným a to hlavně palmovým a kokosovým. Tyto tuky jsou pro štěně nepřirozené a lze tak i diskutovat o jejich vhodnosti, co se prospěchu na zdraví štěňat týče. Stejně tak se často tuk, jako zdroj energie, nahrazuje jednoduchým cukrem - glukózou ( Dextróza, nebo-li tzv. Hroznový cukr ). Glukóza je vhodná spíše pro starší psy a využívá se s úspěchem pro rychlé doplnění energie u sportovních nebo zesláblých psů. Ale i zde použití Dextrózy má svá pravidla, aby byla dobře využita. Jinak jde o velmi rychlý zdroj energie, který tělo psa oproti tuku rychle vyčerpá. V naší mléčné směsi nic podobného nenajdete.

Jako zdroj tuku jsme použili sušený Vaječný žloutek, Lecitin, ( doporučuji si o něm přečíst odkaz ), Klíčkový olej z kukuřičných klíčků s vysokým obsahem polynenasycených mastných kyselyn a Lososový olej Extra, který je ve farmaceutické kvalitě. Všechny tyto zdroje tuků jsou pro štěně velmi dobře přijatelné i stravitelné a mají pro něj vysokou dietetickou hodnotu.Tyto suroviny navíc dokážou štěněti dodat veškeré potřebné vitamíny, včetně vitamínu A, E a D v přirozené podobě a tím i s vysokou stravitelností a dobrou využitelností bez rizika předávkování, které by mohlo být v některých případech možné při použití přidaných vitamínových koncentrátů - Premixů. 

Colostrum: Nebo-li Mlezivo je prvotní "mléko" matky, produkované v prvních dnech života štěněte ( 1 - 3 dny ). Zodpovídá plně za budoucí úroveň přirozené imunity psa. Přidali jsme jej i do mléka pro štěňata od 3. dne života, jako látku podporující i nadále imunitu a zdraví štěněte ( není na trhu moc obdobných výrobků s obsahem Colostra! ). Podrobné informace o Colostru najdete zde.

Vápník z mořských řas: Jde o přírodní zdroj vápníku izolovaného ze zvápenatělých částí červené mořské řasy Lithotamnion sp. vyskytující se u pobřeží Islandu. Organický vápník je vysoce využitelný v každém organismu a nezatěžuje trávení jako např. anorganický krmný vápenec s nízkou využitelností vápníku pro organismus. 

Hořčík z moře: Jde o přírodní zdroj hořčíku ve formě citrátu hořečnatého, s obsahem vysokého počtu stopových prvků, izolovaného z mořské vody u pobřeží Irska. Takto upravený hořčík obsahuje navíc až 70 druhů stopových prvků je tak klíčem k jeho unikátnímu účinku na organismus.  

Vzhled sušeného mléka pro štěňata: Barva je máslově nažloutlá s jemnou smetanovou vůní a výraznou chutí po mléce. Konzistencí je podobné hladké mouce. Směs je snadno rozpustná v teplé vodě, nejlépe za pomocí šejkru nebo mixeru.

  • Možnosti použití: Námi nabízené sušené delaktózované mléko je vhodné podávat štěňatům jako hlavní zdroj potravy od 3. dne života do cca konce 3 týdne, kdy se už štěňata pozvolna převádějí na tuhou stravu. Avšak i nadále by se mělo mléko přidávat k tuhé stravě až do konce 6. týdne života štěněte, pro pozvolnější přechod z tekuté stravy na pevnou. Doporučujeme ředění v poměru 1 : 3-4 / voda : sušená směs. Po naředění ať již ku třem nebo čtyřem dílům vody je stále obsah živin v rozmezí hlavních živin mléka feny ( viz srovnání obsahů živin výše ).  Může proto být úspěšným alternativním řešením při náhradě mateřského mléka především pro osiřelá štěňata při úhynu nebo nemoci feny po porodu, štěňata narozená v početných vrzích, při odstavu štěňat, u nalezenců, v soukromých útulcích, aj.

Sušené mléko pro štěňata je také ideálním doplňkem stravy:

  • Pro březí a kojící feny, kterým pomáhá zvyšovat přirozenou produkci mléka.
  • Pro mladé či už dospělé psy.
  • Pro podporu zavodnění psa - jako ochucovadlo vody, když nechce pes pít a měl by - např. ve stresu před závody, během závodů, při vyčerpání, aj. Doporučené ředění je 1 : 5-6.
  • Pro zesláblé nemocné psy a zvířata v rekonvalescenci.
  • Pro staré psy jako zdroj živin při nechutenství. V posledních dvou případech doporučuji ředění max. 1 : 2-3, pro zvýšení obsahu živin.
  • Nebo se také podívejte na možnost použití našeho produktu: Proteinový mix 86%. 

Dávkování a příprava

Ředění sušené směsi: 1 díl sušeného mléka smíchejte se 3 - 4 díly teplé vody - cca 40 - 42 °C - dle teploty okolí, počítejte se ztrátou tepla při přípravě - tj. např. 100 g mléka / 300-400 ml vody a dobře rozmíchejte - nejlépe v šejkru či krátce tyčovým mixerem. Nemixujte ani nešejkrujte s mlékem dlouho, protože pak značně pění a je třeba ho nechat odstát než pěna opadne. Jinak bude mít štěně v žaludku zbytečně moc vzduchu, místo mléka! Pěnění se nejlépe zabrání při ručním zpracování. Rozmíchejte suchou směs vidličkou nebo cukrářskou metličkou do hladka v malé trošce vody na hustější kaši a poté dořeďte zbytkem vody a lehce promíchejte tak, aby směs nepěnila.

K odvážení množství sušeného mléka používejte kuchyňskou váhu, která váží na 1 g přesně. Pouze vážením dosáhnete přesné a stále stejné koncentrace živin v tekutém mléce. Mléko po rozmíchání nechte vždy ochladnout na teplotu 38 °C a podávejte štěněti ve vhodném množství, jako hlavní zdroj potravy, 8 - 5x denně ( dle jeho stáří ) po dobu cca 3 týdnů.

Ředění v poměru 1 : 3 ( mléko : voda ) používejte spíše u štěňat malých plemen, nebo štěňat která pijí méně než jejich sourozenci. Ředění v poměru 1 : 4 používejte u štěňat velkých plemen nebo štěňat s velkým apetitem. Nejste-li si jisti jaký poměr použít, řeďte sušené mléko v univerzálním poměru 1 : 3,5.

U dospělých psů nebo i starých a nemocných, doporučuji ředění jen 1 : 2-3 / mléko : voda ( tj. např. 100 g mléka / 200-300 ml vody ), a to z důvodu dodání vyššího obsahu živin psovi. Kolik ale dát psovi mléka je třeba už odhadnout dle jeho velikosti a zdravotního stavu.

Dávkování pro štěňata: Uvádět přesné množství mléka, které má štěně vypít je velmi zavádějící. Každý jedinec má individuální potřeby, které nejdou zařadit přesně do tabulky. Liší se to nejen rasou a velikostí psa, ale ani v jednom vrhu nemají všechna štěňata stejné nároky. Fena také neřídí, kolik se které štěně napije, jednoduše až nechce přestane samo. Stejně tak bych to doporučoval i v praxi s přikrmováním, až štěně přestane intenzivně sát, má dost a dál jej nekrmte. 

Dobrá rada:

1.) U štěňat, která nebyla kojena fenou do 3 dne života Mlezivem ( Colostrem ) nebo jsou od prvního dne na náhražcích mléka bez obsahu Mleziva, přidejte ještě 1 g Colostra / 1 dávku mléka = plná kávová lžička. Colostrum lze přidávat po celou dobu mléčné výživy do každé dávky mléka. Výrazně tak podpoříte štěněti šanci na budoucí kvalitní a zdraví život. Stejně tak podpoříte a zvýšíte imunitu i u dospělých či starých psů - těm ale dejte plnou čajovou lžičku Colostra na jednu dávku mléka. 

2.) Příprava tekutého mléka ze směsi mixováním je ideální při přípravě mléka do zásoby ( např. na noc ). Dokonale se přitom rozmixuje a delším stáním pak odpění. Před použitím stačí už jen ohřát na 38 °C - ale nezapomenout lehce promíchat jen otáčením lahve, aby zase nevznikla pěna, ale promísily se usazeniny - minerální látky. Uchovávejte takto připravené mléko vždy v chladu do 5 °C - v ledničce po dobu max.12 - 14 hodin.

Je dobré vědět: Podávání mléka " kopytníků " s obsahem mléčného cukru ( Laktózy ) v praxi znamená, že i pes, který se dokázal přizpůsobit v raném věku neupravenému kravskému či kozímu mléku ( je schopen trávit laktózu ), si uchovává tuto schopnost jen tak dlouho, dokud celkem pravidelně dostává toto neupravené mléko. Získanou snášenlivost Laktózy může ale ztratit za relativně krátkou dobu, jestliže běžné mléko nějaký čas nedostane. Pak se může stát, že i když léta mléko s Laktózou pes bez potíží konzumoval, dostane po něm průjem, vypije-li jej znovu po delší přestávce - několik týdnů. Může to být ale velmi individuální u každého jedince.  

  • Skladování a spotřeba:

Skladujte sušenou směs v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu do max. 20 °C, bez přístupu slunečního svitu nebo sálavého tepla.

Spotřebujte při správném skladování ideálně do 6 měsíců od nákupu.

Specifikace
Váha 0.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 55 / 98