Odběr novinek
Zboží 9 / 16

"BOMBAJSKÁ KACHNA" - Sušené rybí maso - pro psy, 100 g

Kód: P00685-1
Vysušené pásy rybího masa i s kůží z mořské ryby Bumalo indický. Vynikající pamlsek pro psy nebo i lehká svačinka v průběhu dne. Tuhá konzistence vhodná pro posilování a čištění zubů psa. Maso má intenzivní rybí pach.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty "BOMBAJSKÁ KACHNA" - Sušené rybí maso - pro psy, 100 g
"BOMBAJSKÁ KACHNA" - Sušené rybí maso - pro psy, 100 g

Velmi chutný, tuhý pamlsek ze sušeného rybího masa !
 

  • Složení:  Syrové, sušené rybí maso i s kůží, bez šupin, nakrájené na pásy, bez jakýchkoliv dalších zchutňujících úprav.

Obsah živin na 1 kg krmiva:  Bílkoviny (NL) - 67 %, Tuk – 4 %, Popel 12 %, Vláknina - 0,2 %, Vlhkost 8 %.

  • Charakteristika :   "Bombajská kachna" je slangem pro mořskou rybu Bumalo indický ( Harpadon nehereus ). Tento neobvyklý název dostala ryba ještě za dob kolonizace Indie Angličany v 19. století. Jde o zkomoleninu původního názvu z bengálštiny Bombay Daak ( Bombajská pošta ), což byly poštovní vlaky přepravující toto sušené rybí maso, na anglické Bombay Duck ( Bombajská kachna ).Tyto vlaky totiž silně páchly rybinou na desítky metrů okolo a tak se uchytilo rčení "Smrdíš jako Bombajský vlak ( daak ) " z čehož se záhy stalo anglicky vyslovované Duck ( kachna ).

Tato ryba je hojně lovena v ústí Indických řek vtékajících se do oceánu, kde slouží k obživě obyvatel. Do Evropy se dováží především jako sušené maso pro zvířata. Sušené rybí maso z Bumala je nakrájené na úzké pásy o délce cca 20 - 30 cm a přirozeně pozvolna sušené na slunci na větrných indických plážích. Výrobek obsahuje 100 % sušeného rybího masa, které je bez konzervantů, stabilizátorů barvy masa nebo dokonce barviva. Dodá psovi vysoký podíl esenciálních bílkovin, vitamínů i minerálů.

Pásy sušeného masa "Bombajské kachny" mají béžovo hnědou barvu a přirozenou intenzivní vůní po rybí surovině. Konzervace je pouze dokonalým vysušením na slunci. Pásky jsou z větší části stejně velké a poměrně houževnaté.

  • Možnosti použití: Sušené rybí maso používejte především jako pamlsek, či odměnu pro psa. Protože jde o čistě přírodní sušené maso, lze jej v případě potřeby použít i jako menší svačinku k lehkému zasycení psa v průběhu dne. Pro svou tuhost jsou pásy masa vhodné jako posilovače žvýkacích svalů psa, čistí povlak ze zubů a snižuje výskyt zubního kamene. Není vhodné pro mini plemena nebo starší psy s horšími zuby.

Pokud se pes nedopatřením dostane k pamlsku sám a sežere ho více, nic se neděje. Jde o přírodní surovinu, která ani při větším jednorázovém příjmu organizmus psa nijak nepoškodí. Protože jde o plně vysušený výrobek, dbejte aby měl pes trvalý přístup k vodě.

  • Skladování a spotřeba: Dobu spotřeby doporučuji pro zachování chuťové hodnoty ideálně do 3 - 4 měsíců od nákupu. Skladovat v chladu do max. 18 °C. Dobře zabalený a zamražený výrobek je však možno používat až 12 měsíců od nákupu.
Specifikace
Váha 0.1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 9 / 16