Odběr novinek
Zboží 46 / 102

POHANKA LOUPANÁ - 25 kg, 1 ks

Kód: POHL25
Mechanicky loupaná, nepředvařená, celá zrna pohanky. Ideální krmný dopněk pro zvířata.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

POHANKA LOUPANÁ - 25 kg, 1 ks

! Výhodné velké balení pro vlastní rozvažování !

 

  • Obsah živin: 11,5 % bílkovin, 2,5 % tuku, 6,5 % popelovin ( minerální látky ), 8,5 % vlákniny, 41 % škrobu.

 

  • Charakteristika:  Pohanka se podle způsobu využití řadí k obilovinám. Často je označována za pseudoobilninu. Pohanky jsou jednoleté a vytrvalé byliny. V českých zemích se začala pěstovat od 12. století a v 16. století byla velmi populární potravinou.

Pohanka neobsahuje lepek, takže jako jedna z mála obilovin je vhodná pro psy trpící celiakií – alergií na lepek. Je významným zdrojem rutinu – vitamín B8, který napomáhá při problémech s cévami. Posiluje imunitu organizmu a využívá se i při detoxikaci. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje podávat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus.

Pohanka by měla být významnou součástí stravy zvířat.  Je zdrojem jednoduchých sacharidů, dobře stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu.

Námi nabízená loupaná pohanka je v potravinářské kvalitě, ale protože je s ní manipulováno v krmivářském prostředí, nedoporučuji používat pro lidskou výživu.

  • Skladování a spotřeba:  Suchá loupaná zrna pohanky skladujte hermeticky uzavřená v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a uvařit - psovi to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte v suchém stavu nejlépe do 6 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i rok.

Specifikace
Váha 25 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 46 / 102