Odběr novinek
Zboží 45 / 45

PROTEIN MIX 86 - High Power - pro psy, 5 kg

Kód: PRMX13
Pro dobré osvalení a vysoký výkon psa. Ochrana svaloviny při dlouhodobé zátěži. Vysoce stravitelné rybí proteiny v instantní podobě. 86 % bílkovin, stravitelnost přes 92 %. Ideální pro přípravu proteinového nápoje nebo vysoko energetické kaše.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

PROTEIN MIX 86 - High Power - pro psy, 5 kg

 

! Stravitelnost bílkovin 95 %, vyvážený poměr aminokyselin !

Vyrobeno pouze z vysokojakostních surovin určených pro psy !

Super cena pro výrobu energetického doplňku !

 

  • Složení směsi: Sleďový protein - hydrolyzát, Sardinkový protein - hydrolyzát, Krlillový protein - hydrolyzát, Játrový protein - hydrolyzát, Lososový protein - hydrolyzát

Obsah živin ve směsi:  Bílkoviny 86 %, Tuk 6 %, Popel 4 %, Vlhkost 6 %. 

Energetická hodnota ve 100 g Proteinového mixu:  2,6 MJ = 621 kcal

  • Charakteristika: Námi nabízená proteinová směs nepochází ze zdrojů pro lidskou sportovní výživu, ale jde pouze o suroviny určené pro intenzivní výživu masožravých zvířat. Jsou to hydrolýzou upravené proteiny ( zkrácení bílkovinných řetězců ) z přirozených surovin - ryb a drůbežích jater. Hydrolyzované proteiny nezpůsobují alergie ! Takto upravené proteiny mají velmi vysokou stravitelnost v těle psa a nezatěžují jeho trávicí ústrojí před nebo v průběhu zátěže, např. vytrvalostním závodem. 

Zdrojem energie pro psa jsou pouze tuk a bílkoviny. Neumí pro tvorbu energie využít cukry jako člověk. Pes při práci získá nejvíce energie z tuku ( cca 45 % ) a hned po něm z bílkovin ( cca 35 % ). Zdroj energie z bílkovin je přitom velmi důležitý pro ochranu měkkých svalových tkání. Při nízkém příjmu energie z proteinů při zátěží ( cca pod 16 % ) mají psi prokazatelně více zranění, než psi s vysokým příjmem bílkovin ( cca nad 24 % ). Proteinová směs má sypkou, velmi jemnou strukturu a světle šedou barvu po surovinách. Vůně je přirozená ze surovin, velmi intenzivní po rybách. Bez obsahu aromat, barviv a konzervantů!

  • Možnosti použití: Jak bylo výše uvedeno tuk a proteiny jsou hlavním zdrojem energie pro psa. Proteinový mix je tedy možností jak připravit psa na vysokou či dlouhotrvající zátěž - pro doplnění energie v průběhu déle trvajícího závodu či práce ( déle jak 40 minut ) a přitom mu nezatížit zažívací trakt objemem potravy.

Proteinový nápoj před a během zátěže: Slouží pro zavodnění organizmu, nebo např. k donucení psa pít při stresu z prostředí nebo zaujetí závodem. Zavodnění organizmu je jedním z nejdůležitějších faktorů pro dobrý výkon psa!  Nasypejte Proteinový mix do jedné dávky pitné vody a dobře promíchejte.

Velmi snadného a rychlého promíchání dosáhnete protřepáním proteinu s vodou v uzavřené nádobě. Je dobré si takto nápoj připravit předem do láhve a před podáním jen lehce zatřepat.  

Dávkování do nápoje :  Na 1 kg hmotnosti psa / 1 g Proteinového mixu na jedno napítí ( tzn. do tolika vody, kolik s jistotou vypije ). Doporučujeme však max. 30 g Proteinového mixu na 1 dávku i u větších psů - nebo odzkoušet snášetlivost, aby neprůjmovali.

Podávejte 1 - 2 dávky před výkonem nejpozději však cca hodinu před začátkem. U zátěže delší jak 40 minut pak vždy, když je třeba psa napojit - při častějším napájení snižte dávkování cca na polovinu.  

Energetická kaše před a během zátěže:  Pokud pes přijímá vodu a potřebujete pro něj velkou zásobu kvalitní a vytrvalé energie, udělejte si z Proteinového mixu lehce stravitelnou energetickou bombu. Smíchejte 1 díl proteinového mixu se 2 - 2,5 díly čistého živočišného tuku - ideální je lososový olej. Dobře promíchejte ( jde to snadno, vznikne řidší kaše ) a podávejte psovi samostatně.

Energetická hodnota 100 g směsi ( protein : tuk / 40 : 60 ):  3,3 MJ = 789 kcal

Dávkování Energetické kaše:  Při hmotnosti psa 25 - 35 kg / 30 - 40 g Proteinového mixu a 60 g ( 65 ml ) lososového oleje. U velkých psů nedoporučuji příliš překračovat dávku 50 g Proteinu na 60 g tuku - mohli by průjmovat.

Podávejte 1 - 2 dávky před výkonem, max. cca 2 hodiny před začátkem, odstup mezi dávkami cca 3 hodiny. U intenzivní zátěže delší jak 40 minut pak vždy, když předpokládáte na psech počínající únavu. 

Proteinový mix 86 % k masu a granulím:

K masu přidávejte cca 10 % z hmotnosti krmné dávky ( tj. 100 g / kg masa ). Nasypejte Proteinový Mix na maso a promíchejte jej. Lze jej v tomto množství přidávat take k přílohám - zelenina a těstoviny.

U granulí s obsahem bílkovin do 26 % přidejte jen cca 5 % z hmotnosti krmiva. Pokud krmivo obsahuje 28 % bílkovin a více, nepřidávejte už k němu Proteinový mix, protože by se značně zvýšila hodnota bílkovin, kterou by pak pes nemusel dobře trávit - průjem, plynatost.

Proteinový Mix lze podávat i mezi krmením, nejdříve cca po 3 hodinách - např. rozpuštěný ve vodě, nebo s tukem jako kaši ( viz. výše ).   

  • Skladování a spotřeba:  Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu a chladu do cca 18 °C, bez rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách a směs zplesnivět. 

Spotřebujte nejlépe do 6 měsíců od zakoupení při teplotách do 20 °C. Při skladování do 10 °C spotřebujte do 10 měsíců.

Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 45 / 45