Odběr novinek
Zboží 58 / 98

SUŠENÁ VEJCE - pro psy, 1 kg

Kód: SVPS11
Vysoce stravitelná, sušená směs žloutků a bílků v přirozeném poměru. Důležitý zdroj živin pro štěňata i dospělé psy. Nejvyváženější obsah nutričně významných látek ze všech surovin. Země původu - Česká republika.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku SUŠENÁ VEJCE - pro psy
Další varianty zboží: SUŠENÁ VEJCE - pro psy
SUŠENÁ VEJCE - pro psy, 1 kg

! Stravitelnost přes 98 % - nejvyváženější poměr živin !

Vejce je nejkvalitnější produkt ze všech u nás běžně dostupných surovin vhodných pro psy !

V sušeném stavu neobsahují pro psa žádné antinutriční látky !

 

Obsah živin v 1 kg: Bílkoviny 47 %, Tuk 41 %, Popel 3,6 %. 

Vitamíny: A - 43 200 M.j., E - 13 mg, D - 15 mg, B1 - 4 mg, B2 - 11 mg, B3 Niacin - 3,7 mg, B7 Biotin - 0,7 mg, B12 - 77 mcg, Karoteny - 109 mg.

Minerály: Vápník - 0,19 %, Fosfor 0,8 %, Draslík - 0,46 %, Železo - 72 mg, Selen - 1 mg,  

  • Charakteristika a složení: Jde o celá, sušená vejce bez skořápek. Vejce patří mezi potraviny s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek a zároveň i s velmi vysokou stravitelností, u žloutku to je až 100 %. Hlavními složkami sušiny vajec jsou proteiny - bílkoviny a lipidy - tuky. Klíčový význam mají především bílkoviny, které jsou biologicky mnohem hodnotnější, než proteiny masa nebo mléka. Jejich hlavním zdrojem je bílek.

Syrový vaječný bílek obsahuje glykoprotein Avidin, který má schopnost na sebe vázat Biotin ( vitamín B7 ) a při delším a větším příjmu syrových vajec může způsobit nedostatek Biotinu v těle. Další nepříjemnou bílkovinou pro psa je Ovomucoid, která nejčastěji může způsobit u citlivých jedinců alergii na vejce. Naštestí jsou obě tyto látky značně termolabilní, což znamená, že se i krátkým varem zničí! Nemají pak na psa žádný negativní vliv. Sušená vejce jsou tak pro psa velmi významnou složkou výživy.

Podle praktických testů u sportovních psů ve vysoké zátěži, prováděných především ve Švédsku a v USA, se sušená vejce velmi osvědčila jako jedna z položek velmi účinných a ovlivňujících výkon před závody a poté i v rekonvalescenci po závodu. Ukázalo se v dlouhodobých porovnávacích testech, že mají i velký vliv na úroveň autoimunity psa a tím i jeho následný zdravotní stav při velkém zatížení, nízkých teplotách, aj. Zařazením sušených vajec do každodenní stravy psům s vysokou zátěží se významě zlepšuje nejen jejich výkon, ale i zdravotní stav.  

Sušená vejce mají sypkou, velmi jemnou, až pudrovitou strukturu a světle žloutkovou barvu. Případné hrudky nejsou nutriční kvalitě nijak na závadu. Menší množství lze osét na sítku na nudle a zbylé hrudky přez něj protřít. 

  • Možnosti použití: Jak bylo výše uvedeno a vysvětleno, sušená vejce oproti syrovým nepředstavují pro psa žádnou hrozbu, ale naopak jsou vysoce stravitelnou a vyváženou surovinou pro doplnění stravy všech věkových i druhových kategorií psů.
     
  • Dávkování: 1 kg sušených vajec nahradí cca 80 ks čerstvých. Tzn. že cca 13 g prášku je jedno syrové vejce.
  1.  Pro malá plemena do cca 10 kg hmotnosti 13 - 20 g / den
  2.  Pro střední plemena do cca 25 kg hmotnosti 26 - 35 g / den
  3.  Pro velká a obří plemena nad 30 kg hmotnosti 40 - 60 g / den

Sušená vejce je vhodné přidávat nejlépe do uvařených rostlinných složek krmiva - rýže, těstoviny a zelenina. Může to být např. i spolu s kvasnicemi, řasami, krillem, aj. doplňky. Výrazně se tak zvýší chutnost pro psa i nepříliš oblíbených surovin. Pozor u vysokoproteinových granulí ( NL nad 25 % ), mohla by se značně zvýšit hodnota bílkovin i tuku, které by pak pes nemusel dobře trávit - průjem, plynatost. Zde přidávejte cca jen polovinu doporučeného množství - nutno individuálně vyzkoušet.

Námi nabízená sušená vejce jsou sice zpracováná v potravinářské kvalitě, ale protože je s nimi manipulováno v krmivářském prostředí, nedoporučuji používat pro lidskou výživu.

  • Skladování a spotřeba:  Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu a chladu do cca 18 °C, bez rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách a vejce zplesnivět. Stane-li se vám to, vejce dále nekrmte, ale celé balení vyhoďte. 

Spotřebujte nejlépe do 6 měsíců od zakoupení.

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 58 / 98