Odběr novinek
Zboží 54 / 98

Sušená zelenina - MRKEV KAROTKA, 10 kg

Kód: SZDY12
Sušená Karotka v krmivářské kvalitě. Po namočení je to velmi hodnotný doplněk při krmení masem, nebo k vysoce bílkovinným granulím. Možná kombinace i ve směsi s rýží, těstovinami, či další zeleninou.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Sušená zelenina - MRKEV KAROTKA, 10 kg

 

! Při barfování, ke konzervám, ke granulím, při dietách !

Velmi kvalitní rostlinný doplněk do krmiva pro psy !

! Z 1 kg sušené zeleniny získáte až 2 kg vařené !
 

  • Obsah surovin:  Sušená, čištěná mrkev Karotka

Obsah živin: 8,6 % bílkovin, 1,1 % tuku, 7 % popelovin ( minerální látky ), 9,5 % vlákniny,

  • Charakteristika:  Jednodruhová sušená zelenina - Mrkev karotka v krmivářské kvalitě. Zelenina je nezbytnou součástí stravy psa a neměla by chybět v jeho jídelníčku. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, vlákniny, minerálů a vitamínů, nezbytných pro zdravý vývoj organizmu.

Mnohá suchá krmiva - granule jsou velmi chudá na vlákninu ( mělo by ji být v suchém krmivu min. 3, 5 - 5 % ), v takovém případě je zelenina pro psa nutností. Zelenina neobsahuje lepek a složité cukry, je proto vhodná i pro psy s alergiemi, nebo cukrovkou. 

  •  Možnosti použití:  Sušená mrkev Karotka je vhodná pro všechna plemena, včetně těch, co trpí alergii na lepek, nebo mají cukrovku. Po namočení, lehké tepelné úpravě a nejlépe rozmixovaná, slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i živočišnými bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte zeleninu jako hlavní krmnou dávku, ani s ní nepřekrmujte, pes by mohl trpět zácpou. Mějte ji jen jako doplněk bílkovinného krmiva.

Vlhká, uvařená zelenina může být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnice, kozí mléko, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, Beta Glukan, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se nalepí na zeleninu a pes jej beze zbytku sežere.

Další možností je přidat k zelenině i rýži, nebo těstoviny - vhodné pro psy krmené granulemi. Upraví se obsah vlákniny na ideální poměr a zvýší chutnosti rostlinné složky pro psa. Atraktivitu zeleniny zvýšíte lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj.

  • Způsob přípravy:  Sušenou zeleninu je nutné před podáním psovi namočit nebo spařit, nelze ji podávat v suchém stavu! Doporučuji namočit dávku zeleniny do vody cca na 1 - 2 hodiny. V chladu do 10 °C se může máčet zelenina 12 - 24 hodin. Vody dejte 2x více než směsi, tzn. na 1 kg zeleniny / 2 litry vody. Pokud se voda vstřebá, dolejte ji opět nad povrch. Použijte nádobu s min. 2x věrším objemem než bude objem máčené zeleniny - nabobtná. Získáte tak asi 2 - 2,5 kg kg mokré zeleniny.

Pokud jste si sušenou zeleninu předem nenamočili a spěcháte, je nutné ji alespoň spařit horkou vodou na 10 - 15 minut. Zeleninu poté slejte přes síto, prolejte studenou vodou ( ochladí se ) a zamíchejte celou, nejlépe však rozmixovanou ( mnohem snadněji se psovi tráví ) do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí.

Zeleninu můžete lehce povařit i v masovém vývaru a podávat po ochlazení i s ním. Ideální je ještě vývar se zeleninou tyčovým mixerem rozmixovat. Zvýší se tak pro psa její chutnost i stravitelnost 

Pro malá plemena, štěňata, nebo staré psy je nutné povařenou zeleninu vždy umixovat v mixeru s troškou vody na pyré a zamíchat do masa, konzervy, či granulí.

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že zelenina zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 100 - 150 %.

Běžně se zelenina přidává při krmení masem - barfování, a to do 20 % ( tzn. 200 g / kg krmiva ). Někteří chovatelé dávají až 30 %. Záleží hodně na druhu podávané zeleniny, velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z objemu krmiva.

U obézních psů je možné zeleninu použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. U diety nahraďte uvařenou zeleninou část granulí z denní dávky, nepřidávejte ji ke krmivu navíc! Vařené zeleniny se přidává cca 10 - 15 %, zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 20 % - nutno ale odzkoušet, aby pes netrpěl zácpou.

  • Skladování a spotřeba:  Sušenou zeleninu skladujte hermeticky uzavřenou v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a mírně povařit - psovi to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte nejlépe do 8 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i rok. Po uvaření spotřebujte:  do 48 hodin - při teplotě do 6 °C. Do 16 hodin - při teplotě do 15 °C. Při teplotách nad 20 °C spotřebujte do 6 hodin.

 

Specifikace
Váha 10 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 54 / 98