Odběr novinek
Zboží 4 / 98

SUŠENÉ MLÉKO BEZ LAKTÓZY - Pro psy, 500 g

Kód: DMSP-1
Sušené kravské mléko bez Laktózy - mléčného cukru. Surovina vhodná jako doplněk stravy pro psy, bez rizika akutní alergické reakce na Laktózu. Bez jakýchkoliv přísad - dochucovačů, barviv, aromat, rostlinných tuků, aj. Potravinářská kvalita.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty SUŠENÉ MLÉKO BEZ LAKTÓZY - Pro psy, 500 g
SUŠENÉ MLÉKO BEZ LAKTÓZY - Pro psy, 500 g

 

! Alternativní přírodní doplněk výživy pro psy všech plemen i kategorií !

! Výborný prostředek pro ochucení vody při potřebě zavodnit psa !

 

  • Obsah živin v sušině:  Hrubý protein 47 %.Tuk 1,2 %. Hrubý popel ( minerální látky ) 8,5 %. Škrob 0 %. Laktóza 0,1 %. Sušina - 96 %. Vlhkost 4 %.

Minerální látky ve 100 g prášku: Ca - 950 mg, P - 800 mg, K - 1450 mg, Fe - 0,2 mg, Mn - 4 mg, Zn - 3 mg, Cu - 100 mikro gr. 

Vitamíny ve 100 g prášku: B1 Thiamin - 5 mg, B2 - Ryboflavin - 12 mg, D - 230 mj, A - 12000 mj.

Energie:  76 kcal / 100 ml tekutého mléka.

Tekuté mléko feny obsahuje průměrně:  Bílkoviny - 9,5 %, Tuky - 9,8 %, Laktóza - 3,2 %, Sušina - 22 %.

Sušené delaktózované mléko po naředění 1 : 4 :   Bílkoviny - 11,8 %, Tuky - 0,3 %, Laktóza - 0,03 %, Sušina - 24 %.

  • Charakteristika:  Nabízíme pro doplňkovou výživu psů speciálně upravenou surovinu - delaktózované kravské mléko, tzn. zbavené mléčného cukru ( Laktózy ) na pouhé 0,1 % ze 33 % původního obsahu. Laktózu neumí psi příliš dobře trávit a pro mnohé je zdrojem akutních alergií a vážných střevních potíží. Především je opravdu nutné sledovat toleranci na Laktózu u štěňat. Intolerance ( nesnášenlivost ) na ni může být pro novorozené štěně až životu nebezpečné. Proto nabízíme kravské mléko bez laktózy, aby bylo vhodné pro všechny psy bez rozdílu, zda má či nemá toleranci na Laktózu.  

Barva sušeného delaktózovaného mléka je smetanová s jemnou mléčnou vůní a výraznou chutí po sušeném mléce. Sušené mléko bez obsahu Laktózy je konzistencí podobné polohrubé mouce.

  • Možnosti použití: Námi nabízené sušené delaktózované kravské mléko je po naředění v poměru 1 : 3-4 / voda : mléko, jen v některých ukazatelích podobné svým obsahem hlavních živin mléku feny ( viz srovnání obsahů živin výše ). Chybí mu především dostatek tuku a pro štěňata i mírně Laktózy.

Samotné se delaktózované kravské mléko pro výživu štěňat moc nehodí, ale jako doplněk stravy pro mladé a dospělé psy je velmi vhodné. Může být vhodným zpestřením stravy nebo i jako ochucující přísada do vody při potřebě zavodnit psa, např. před závody, ve stresu, při nemoci, aj.  Je to také ideální doplněk stravy pro březí a kojící feny, kterým pomáhá zvyšovat přirozenou produkci mléka. Pro dospělé psy jako zpestření stravy. Pro nemocné psy a zvířata v rekonvalescenci nebo pro staré psy jako zdroj živin ( především bílkovin  ) při nechutenství. V tomto případě se také podívejte na možnost použití našeho produktu: Proteinový mix 86%. 

  • Dávkování a příprava

1.) Jako doplněk stravy zdravým psům: ředění mléko : voda 1 : 3. To znamená 100 g sušeného mléka smíchejte se 300 ml teplé vody ( 40 - 42 °C ) a dobře rozmíchejte - nejlépe v šejkru nebo mixerem. Případně ručně v malé trošce vody na hustější kaši a poté dořeďte zbytkem vody. Získáte 400 ml čerstvého delaktózovaného mléka. Nechte jej dochladnout na teplotu 38 °C ( platí pro všechny další uvedené případy ) a podávejte psovi ve vhodném množství 1 -3x denně dle jeho potřeby.

2.) U nemocných psů nebo rekonvalescentů doporučuji ředění jen 1 : 2-3 / mléko : voda, pro dodání vyššího obsahu bílkovin psovi. 

3.) Pro zchutnění vody při nutnosti zavodnit psa ředění 1 : 5-8. Výši ředění doporučuji dle okolní teploty. V zimě a chladu použijte spíše nižší poměr. V létě v horku použijte vyšší poměr.

Dobrá rada:

1.) Pro zvýšení a udržení dobré imunity mladého psa je dobré do každé dávky sušeného mléka přidávat i mateřské mlezivo - Colostrum. Pro jeho vysoký obsah imunoglobulínů, odpovídajících za vytvoření si vlastní imunity. Přidejte plnou kávovou lžičku Colostra na 100 g sušeného mléka. Výrazně tak podpoříte a zvýšíte imunitu i u dospělých či starých psů.

2.) Pro zvýšení obsahu tuku přidejte na 100 g sušeného mléka 10 g sušeného vaječného žloutku nebo na 500 ml naředěného mléka 3-4 ks syrového žloutku, ale bez bílku! Výborný je i přídavek cca 7-10 g Lecitinu / 100 g suchého mléka. Doporučuji si přečíst podrobný text u Lecitinu.

Dobré vědět: Podávání mléka " kopytníků " s obsahem mléčného cukru v praxi znamená, že i pes, který se dokázal přizpůsobit v raném věku neupravenému kravskému či kozímu mléku ( je schopen trávit laktózu ), si uchovává tuto schopnost jen tak dlouho, dokud celkem pravidelně dostává toto neupravené mléko. Získanou snášenlivost Laktózy může ale ztratit za relativně krátkou dobu, jestliže běžné mléko nějaký čas nedostane. Pak se může stát, že i když léta mléko s Laktózou pes bez potíží konzumoval, dostane po něm průjem, vypije-li jej znovu po delší přestávce - několik týdnů. Je to ale velmi individuální.  

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Sušené mléko ve vlhku může začít tvrdnout. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a rozmíchejte je ve vodě mixerem, na kvalitu to nemá vliv. Spotřebujte při správném skladování do 8 měsíců od nákupu.
Specifikace
Váha 0.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 4 / 98