Odběr novinek
Zboží 3 / 68

SUŠENÉ MLÉKO BEZ LAKTÓZY - Pro štěňata a psy, 500 g

Kód: DMSP-1
Sušené kravské mléko bez Laktózy - mléčného cukru. Přirozená alternativní náhražka mateřského mléka od 3 - 4 dne života, po ukončení odkrmu colostrem ( mlezivem ) nebo pro pozvolný přechod z mléčné na pevnou stravu. Bez rizika akutní alergické reakce.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty SUŠENÉ MLÉKO BEZ LAKTÓZY - Pro štěňata a psy, 500 g
SUŠENÉ MLÉKO BEZ LAKTÓZY - Pro štěňata a psy, 500 g

 

! Alternativní přírodní doplněk výživy pro štěňata a mladé psy !

Možná alternativa za mateřské mléko i v případě nesnášenlivosti laktózy !
 

  • Obsah živin v sušině: Hrubý protein 47 %.Tuk 26 %. Hrubý popel ( minerální látky ) 8 %. Škrob 0 %. Laktóza 2 %. Sušina - 96 %. Vlhkost 4 %.

Minerální látky ve 100 g prášku: Ca - 950 mg, P - 800 mg, K - 1450 mg, Fe - 0,2 mg, Mn - 4 mg, Zn - 3 mg, Cu - 100 mikro gr. 

Vitamíny ve 100 g prášku: B1 Thiamin - 5 mg, B2 - Ryboflavin - 12 mg, D - 230 mj, A - 12000 mj.

Energie: 76 kcal / 100 ml tekutého mléka.

Tekuté mléko feny obsahuje: Bílkoviny - 9,1 %, Tuky - 9,8 %, Laktóza - 2,5 %, Sušina - 23 %.

Sušené mléko po naředění: Bílkoviny - 11,8 %, Tuky - 6,5 %, Laktóza - 0,5 %, Sušina - 24 %.

  • Charakteristika:  Nabízíme pro štěňata i dospělé psy speciálně upravenou surovinu - delaktózované kravské mléko, tzn. zbavené mléčného cukru ( Laktózy ) na pouhé 2 % ze 33 % původního obsahu. Laktózu neumí psi příliš dobře trávit a pro mnohé je zdrojem akutních alergií a vážných střevních potíží. Především je opravdu nutné sledovat toleranci na Laktózu u štěňat. Intolerance ( nesnášenlivost ) na ni může být pro novorozené štěně až životu nebezpečné. Proto nabízíme kravské mléko bez laktózy, aby bylo vhodné pro všechny štěňata i psy bez rozdílu, zda má či nemá toleranci na Laktózu.  

Barva sušeného delaktózovaného mléka je máslově smetanová s jemným pachem a výraznou chutí po mléce. Sušené mléko bez obsahu Laktózy je konzistencí podobné polohrubé mouce.

  • Možnosti použití: Námi nabízené sušené delaktózované kravské mléko je po naředění v poměru 1 : 4 / voda : mléko, velmi podobné svým obsahem hlavních živin mléku feny ( viz srovnání obsahů živin výše ) a proto může být alternativním řešením při náhradě mateřského mléka především pro osiřelá štěňata, štěňata narozená v početných vrzích, při odstavu štěňat, úhynu feny, aj. Je rozhodně menší zlo, než nechat štěňata pojít hlady - např. u nalezenců, v útulcích, při nedostatku finančních prostředků, aj.

Podávat se dá dekatozované mléko štěňatům od prvního týdne ( až po ukončení výživy mlezivem - colostrem, což je cca 3 - 4 dny po narození ) až do cca 3-4 týdnů života, kdy se začíná přecházet na pevnou stravu, ale mléko je stále doplňkovým krmivem. Je to také ideální doplněk stravy pro březí a kojící feny, kterým pomáhá zvyšovat přirozenou produkci mléka. Výborný, zpestřující a hlavně zdravý doplněk stravy i pro dospělé psy, pro nemocné psy a zvířata v rekonvalescenci nebo pro staré psy jako zdroj živin při nechutenství.

  • Dávkování a příprava: 25 g sušeného mléka smíchejte se 100 ml teplé ( 40 - 45 °C ) vody ( jinak poměr 1 : 4 ) a dobře rozmíchejte - nejlépe v šejkru a nebo v malé trošce vody na kaši a poté dořeďte zbytkem vody. Získáte cca 130 ml čerstvého delaktózovaného mléka. Nechte jej dochladnout na teplotu 38 - 39 °C a podávejte štěněti ve vhodném množství 8 - 5x denně dle jeho stáří / 2 - 4 týdny.

U dospělých psů doporučuji ředění jen 1 : 3 / mléko : voda ( tj. 30 g mléka / 90 ml vody ), pro dodání vyššího obsahu živin psovi. 

Dobrá rada: Pro zvýšení a udržení si kvalitní a trvalé autoimunity štěněte či psa je dobré do dávky sušeného mléka přidávat i mateřské mlezivo - Colostrum. Pro jeho vysoký obsah imunoglobulínů, odpovídajících za vytvoření si vlastní imunity. 

U dobře kojených štěňat pro přikrmování, přidejte 500 mg / 1 dávku mléka = cca 1/2 kávové lžičky Colostra.

U štěňat která nebyla dostatečně kojena nebo jsou od prvního dne na náhražcích mléka, přidejte 1 g Colostra / 1 dávku mléka = plná kávová lžička.

Pro opravdu znatelný účinek lze přidávat Colostrum do každé dávky mléka. Výrazně tak podpoříte štěněti šanci na budoucí kvalitní a zdraví život. Stejně tak podpoříte a zvýšíte autoimunitu i u dospělých či starých psů - těm dejte celou kávovou lžičku Colostra, tj. 1 g / dávku mléka. 

Dobré vědět: Podávání mléka " kopytníků " s obsahem mléčného cukru v praxi znamená, že i pes, který se dokázal přizpůsobit v raném věku neupravenému kravskému či kozímu mléku ( je schopen trávit laktózu ), si uchovává tuto schopnost jen tak dlouho, dokud celkem pravidelně dostává toto neupravené mléko. Získanou snášenlivost Laktózy může ale ztratit za relativně krátkou dobu, jestliže běžné mléko nějaký čas nedostane. Pak se může stát, že i když léta mléko s Laktózou pes bez potíží konzumoval, dostane po něm průjem, vypije-li jej znovu po delší přestávce - několik týdnů. Je to ale velmi individuální.  

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Sušené mléko ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a rozmíchejte je ve vodě mixerem, na kvalitu to nemá vliv. Spotřebujte při správném skladování do 10 měsíců od nákupu.
Specifikace
Váha 0.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 3 / 68