Odběr novinek
Zboží 45 / 98

SUŠENÝ ŽLOUTEK - Pro psy, 500 g

Kód: SUZL-1
Sušený vaječný žloutek v cenově výhodném velkém balení. Důležitý zdroj živin pro štěňata i dospělé psy. Nejvyváženější obsah nutričně významných látek ze všech přirozených surovin vhodných pro psy. Potravinářská kvalita.

Žádné hodnocení.
Vyrobeno v ČR Výrobce: Vyrobeno v ČR
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty SUŠENÝ ŽLOUTEK - Pro psy, 500 g
SUŠENÝ ŽLOUTEK - Pro psy, 500 g

 

! Stravitelnost přes 98 % - vyvážený poměr živin !

Vysoký obsah lehce stravitelného tuku a také Lecitinu !

V sušeném stavu neobsahují pro psa žádné antinutriční látky !

 

Obsah živin v 1 kg:   Bílkoviny 34 %, Tuk 46 %, Sacharidy 12 %, Popel 3,6 %. 

Energetická hodnota:  2460 kJ 

  • Charakteristika a složení: Sušený žloutek patří mezi potraviny s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek a zároveň i s velmi vysokou stravitelností, u žloutku to je 98 - 100 %. Hlavními složkami sušiny žloutku jsou proteiny - bílkoviny a lipidy - tuky. Klíčový význam mají především bílkoviny a tuky, které jsou biologicky mnohem hodnotnější, než u masa nebo mléka.

Podle praktických testů u sportovních psů ve vysoké zátěži, prováděných především ve Švédsku a v USA, se sušený žloutek ale i vejce velmi osvědčila jako jedna z položek velmi účinných a ovlivňujících výkon před závody a poté i v rekonvalescenci po závodu. Ukázalo se v dlouhodobých porovnávacích testech, že mají i velký vliv na úroveň vlastní imunity psa a tím i jeho následný zdravotní stav při velkém zatížení, nízkých teplotách, aj. Zařazením sušených žloutků do každodenní stravy psům s vysokou zátěží se významně zlepšuje nejen jejich výkon, ale i zdravotní stav.  

Sušený žloutek má velmi jemnou, pudrovitou, hrudkovitou strukturu světle žloutkové barvy. Hrudkuje díky vysokému obsahu tuku. Hrudky jsou ale nesoudržné a snadno se rozpadají.

  • Možnosti použití:  Sušený žloutek je vysoce stravitelnou a vyváženou surovinou pro doplnění stravy všech věkových i druhových kategorií psů.
     
  • Dávkování: 100 g sušeného žloutku nahradí cca 12 ks čerstvých.
  1.  Pro malá plemena do cca 10 kg hmotnosti 13 - 20 g / den
  2.  Pro střední plemena do cca 25 kg hmotnosti 26 - 35 g / den
  3.  Pro velká a obří plemena nad 30 kg hmotnosti 40 - 60 g / den

Sušený žloutek je vhodné přidávat nejlépe do uvařených rostlinných složek krmiva - rýže, těstoviny a zelenina. Může to být např. i spolu s kvasnicemi, řasami, krillem, aj. doplňky. Výrazně se tak zvýší chutnost pro psa i nepříliš oblíbených surovin. Pozor u vysoko proteinových granulí ( NL nad 25 % ), by se mohla značně zvýšit hodnota bílkovin i tuku, které by pak pes nemusel dobře trávit - průjem, plynatost. Zde přidávejte cca jen polovinu doporučeného množství - nutno individuálně vyzkoušet.

  • Skladování a spotřeba:  Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu a chladu do cca 18 °C, bez rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách a žloutek zplesnivět. Stane-li se vám to, dále ním nekrmte, ale celé balení vyhoďte. 

Spotřebujte nejlépe do 8 měsíců od zakoupení.

Specifikace
Váha 0.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 45 / 98