Odběr novinek
Zboží 30 / 98

TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 2,5 kg

Kód: TPSV10
Předvařené vaječné těstoviny z mouky trdých odrůd obilovin. Vhodná příloha při krmení masem, ke konzervám, nebo i k vysokoproteinovým granulím. Zvýší pocit nasycenosti. Obsahují lepek.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 2,5 kg
TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 2,5 kg

 

Předvařené, instantní těstoviny s obsahem vajec !

! Jen pro zdravé psy, bez alergie na lepek !

 

  • Obsah surovin: Tvrdé odrůdy pšenice, kukuřice, kvasnice, vejce, gluten, kurkuma. 

Obsah živin:  6 % bílkovin, 2,5 % tuku, 2 % popelovin ( minerální látky ), 0,5 % vlákniny.

  • Charakteristika:  Předvařené, krmné těstoviny pro psy ve tvaru delších nudlí, s obsahem vajec a pšeničného glutenu - lepku, což je obilná bílkovina způsobující u citlivých jedinců alergii - jde však jen o malé procento psů.

Naše těstoviny nejsou solené ani jinak chemicky konzervované. Vyrábí se ze surovin od českých výrobců a pěstitelů. 

  •  Možnosti použití:  Krmné těstoviny pro psy jsou vhodné pro všechna plemena psů bez alergie na lepek. Slouží především jako příloha k masité potravě. Mohou se podávat k syrovému masu, ke konzervám, nebo k vysokoproteinovým granulím.

Vlhké, uvařené těstoviny mohou být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnice, kozí mléko, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, vaječné skořápky, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se nalepí na těstoviny a pes jej beze zbytku sežere.

K těstovinám je vhodné přiřadit i zeleninu pro zvýšení obsahu vlákniny a zlepšení jejich trávení. Atraktivitu těstovin zvýšíte lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj.

U nenasytných psů zvýší těstoviny pocit nasycenosti. Nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte těstoviny jako hlavní krmnou dávku, ale jen jako doplněk bílkovinného krmiva, nebo k jeho zchutnění.

  • Způsob přípravy:  Těstoviny pro psy - Nudle s vejci - dejte do nádoby a přelejte vřelou vodou tak, aby v ní byly zcela ponořeny. Nechejte 10 - 15 minut odstát, můžete i déle, nerozvaří se. Můžete je také vložit rovnou do vřící vody, cca 3 minuty povařit a pak 5 minut nechat odstát. Přebytečnou vodu s nudlemi slejte přes sítko a případně těstoviny propláchněte studenou vodou pro jejich ochlazení. Získáte tak z 1 kg sušených nudlí asi 2 kg vařených. Zamíchejte je do obsahu konzervy, masa nebo granulí.

Těstoviny můžete zalét i horkým vývarem a nechat ochladnou, nerozpustí se ani po delší době ( i přes noc ) v tekutině. Podávejte ochlazené i s vývarem.

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že těstoviny zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 100 %.

Běžně se přidávají těstoviny k masu, ke konzervám, nebo granulím, a to do cca 20 - 30 %, tzn. 200 - 300 g / kg krmiva. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z hmotnosti krmiva.

U obézních psů je možné nudle s vejci použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby na hrazení energie. U diety nahraďte uvařenými těstovinami část granulí z denní dávky, nepřidávejte ji ke krmivu navíc! Přidává se pak 15 - 20 % těstovin zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 30 % - nutno ale odzkoušet.

  • Skladování a spotřeby: Skladujte hermeticky uzavřené v PVC sáčku a hlavně v suchu. I při malém zvlhnutí, např. kondenzací vody v obalu, může dojít k plesnivění těstovin. Pozor na napadení moly, nebo potravinovými roztoči. Pokud se tak stane, ihned těstoviny spotřebujte ( psovi to nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte nejlépe do 6 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i mnohem déle.

 

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 30 / 98