Odběr novinek
Zboží 2 / 6

Čirok červený, 1 kg

Kód: CRO10
Čisté semeno Čiroku. Vhodné krmivo pro exotické ptactvo, hlodavce, ryby, aj.

Žádné hodnocení.
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Čirok červený, 1 kg
Čirok červený, 1 kg

 

Čirok (Sorghum vulgare, Moench, 1794), nazýván též sorgo či „velbloud rostlinného světa“, je zemědělsky významný rod rostlin z čeledi lipnicovité. Zrno se pěstuje k lidské konzumaci (např. mouka), krmení zvířat, nebo technickým účelům.

Čirok patří do skupiny lipnicovitých a náleží stejně jako kukuřice do skupiny rostlin, které dokáží vázat vzdušný kysličních uhličitý efektivněji než jiné rostliny a proto jsou tyto rotliny typické pro teplejší oblasti. Celosvětově je čirok po pšenici, rýži, kukuřici a ječmeni pátou nejvíce rozšířenou a pěstovanou plodinou světa.  

Čirok je využíván jako potravinářská a nebo krmná plodina. Z čiroku se vyrábí mouka, sirup, alkohol, používá se na stavbu domů, výrobu košťat. Nově se využívá i na výrobu bioethanolu a v našich klimatických zónách je jeho nejčastější užití na výrobu biomasy pro bioplynárenský průmysl.

Použití : Semena se krmnou hodnotou blíží kukuřici, bílkovin však obsahuje více! Pro ryby je vhodné jej předem namočit jako jiné zrniny, pak má mnohem lepší vnadící efekt. Jeho červená barva, velikost a odlišná chuť zpestří a obohatí vaši vnadící směs partiklu!

Ostatním zvířatům - exotickému ptactvu, hlodavcům aj., se přidává do krmných směsí v suchém, celém, nebo drceném stavu.

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 2 / 6